čtvrtek 28. března, 12:43 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:45
 

Vzpřímený muškát....takový ten obyč, růžový. Mám ho nějak vysoký, můžu ho teď seříznout, nebo mám počkat na jaro a hned ty odstřižky množit?

 

Převislý muškát. To samé...dlouhé holé výhony. Tedy na koncích kvetou, ale vyholují. Ostříhat?

 

Anglický muškát...osychající listy předpokládám obrat, taktéž napadené listy. Něco mi to ožírá, listy žloutnou a objevují se hnědé skvrny a pak list uschne. Není na něj venku už zima?

 

Zazimování...anglický domů, ostatní do sklepa?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 20.04.2019 09:18
     

    Arwen, až to rozbalí, nezapomeň dát fotku.Sázela jsem taky nějaké, určitě rozměrů tvých nedosáhnou. eye rolling smiley Občas mám výpadky v zalévání. Letos jsem je ale zkusila do Lebišových truhlíků. A stále váhám, jestli je dát do oken ven, vloni jsem tam nic nedávala, měla se budovat silnice, k tomu nakonec nedošlo anebo jinam. Venkovní strana je tvrdě jižní expozice. Ale nikdy jsem je tam neměla. možná, že by nakonec byly nejvhodnější rostliny.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Muškáty

     
     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 20.04.2019 09:23
     

    Regi, určitě je tam dej, já mám do silnice na oknech taky Lebišovo truhlíky. Na tvé jižní okno je muškát ideální rostlina. Uvidíš, že rozměry budou mít stejné jako ty moje. Doufám, že se jim letos povede dobře a nezničí je nějaké kroupy. To je asi jediný jejich nepřítel. Tak ať se jim u tebe daří a už se taky těším na fotky. flower smiley flower smiley flower smiley

    Jo a muškát miluje výpadky v zalévání, řekla bych, že naopak dlouho nezalitý, který dostane vodu jen ob pár dní se daleko víc odmění krásnými květy.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 20.04.2019 10:03
     

    Arven s tou zálivkou máš pravdu, moje mamka je mívala v takové škaredé hlinité zemi a zalila je občas a krásně jí kvetly. A já zalévala a hnojila a nic moc.

     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 20.04.2019 10:15
     

    Já v téhle expozici mívala klasické a plnokvěté. Už i těm tam bývalo horko.Přstávaly kvést. Tyhle jednoduché budou asi nejlepší řešení. Nějak mi je "znechutila" sousedka. Jenže ta má okna na východ. A to je setsakra rozdíl.

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 20.04.2019 10:34
     

    Regi, tak doufám, že ti je svýma fotkama taky neznechutím, mám právě ta okna do ulice na východ. Ale když jsem je tam kdysi mívala, bývaly tam krásné jako na jižní straně. Tak uvidíme. smiling smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 20.04.2019 20:25
     



    Pinka napsal(a):

    Arven s tou zálivkou máš pravdu, moje mamka je mívala v takové škaredé hlinité zemi a zalila je občas a krásně jí kvetly. A já zalévala a hnojila a nic moc.

    Já mívám muškáty i na chatě,kam jezdíme jednou za týden a v pohodě přežívají.Mám je v samozavlažovákách.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 10.05.2019 20:16
     

    Dávám muškáty zonalky na jižní okno v zavlažovacím truhlíku a jsou v pohodě. Krásně kvetou celé léto. V Lebišovi jsem měla na okně pnoucí, ale sfouknul mi je vítr - nemám žádnou zábranu. Tak už je nechávám na zemi

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 14.07.2019 20:19
     
    dscn5460.jpg
    Další fotografie:

    koupila jsem si dva nové, protože milionky cestovaly na kompost

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 14.07.2019 21:03
     
    Další fotografie:

    Irisko, pěkná barva. Já je musela uklidit pod střechu před deštěm.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 14.07.2019 21:24
     

    Muškáty máte nádherné,

    Berdo dneska jsem objevila jeden nádherný od Tebe flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2019 22:20
     

    To jsou barvičky muškátů thumbs down

     
  • Autor: emilia
    Status: začátečník

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2019 22:25
     

    Sú krásne thumbs down thumbs down prosím Ťa kde sa dajú kúpiť také ružičkové ako máš na poslednej fotke vpravo?

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 16.07.2019 07:19
     



    emilia napsal(a):

    Sú krásne thumbs down thumbs down prosím Ťa kde sa dajú kúpiť také ružičkové ako máš na poslednej fotke vpravo?

    Kupuji na muškátové burze v Praze, v Liberci u pana Pevného a v zahraničí.

     
  • Autor: emilia
    Status: začátečník

    Re: Muškáty

    Datum: 16.07.2019 08:02
     

    Ďakujem, Praha je pre mňa trochu z ruky smiling smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 20.07.2019 15:34
     
    67356315_2467126389974908_7079101007212314624_n.jpg

    flower smiley

    Holky, krásně Vám to kvete.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.