úterý 23. dubna, 10:44 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:45
 

Vzpřímený muškát....takový ten obyč, růžový. Mám ho nějak vysoký, můžu ho teď seříznout, nebo mám počkat na jaro a hned ty odstřižky množit?

 

Převislý muškát. To samé...dlouhé holé výhony. Tedy na koncích kvetou, ale vyholují. Ostříhat?

 

Anglický muškát...osychající listy předpokládám obrat, taktéž napadené listy. Něco mi to ožírá, listy žloutnou a objevují se hnědé skvrny a pak list uschne. Není na něj venku už zima?

 

Zazimování...anglický domů, ostatní do sklepa?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 29.10.2018 15:27
     

    Bosku - mám jen ve okrasném velkém květníku . už kvetky2x , ale nedávno začaly skomírat . jsou to lnské . ostře červené asi před 14 dny jsem je zalila rozmíchanou směsí žížalí hlíny z kompostu . ted´ jsou krásně bujné a mají hodně nasazeno na květ . - má být ještě teplo a potom vezmu květník domů . v jedné koupelně se netopí a je tam poměrně velké okno s parapetem , tak snad přežije do další sezony. ale to už budu muset nařízkovat .

    jinak odkaz , co dala Regina - tam jsou tak krásné . thumbs down[[www.zahradnictvicinke.cz]]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (29.10.2018 15:29)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Muškáty

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 29.10.2018 18:22
     

    Kaaj,já je dám zimovat do dílny.

    Marjanko,mám i bílý,jsou na plným slunci,ale možná je lepší krýt je před deštěm,hnědnou.Mamce na ně neprší a má je krásné,taky je má na slunci.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 00:56
     

    Tak koukám, už hlásí mrazíky, konec letní idylky, muškáty budou muset domů. Chtěla bych je zkusit nařízkovat, mám lososovou (poslední - asi z 6-ti) zonalku, ale nedaří se mi to. Vloni z 20-ti řízků se ujaly 2. Asi mám blbě celý postup. Tak mám prosbu please smiley please smiley please smiley návod pro úplně blbýho - jak správně odebrat řízek - ustřihnout ? uříznout nebo odlomit? nad kolínkem, pod kolínkem nebo v něm? nechat zaschnout nebo namočit do vody? Nechat ve vodě, nebo lepší zapíchat rovnou do substrátu? S perlitem žádnou zkušenost nemám (teda jedinou - rostlinka uschla sad smiley) Dřív jsem je vždy nastříhala cca 10-15 cm dlouhé, namočila do práškového stimulátoru a píchla do substrátu, přikryla igelitem a vše shnilo. Tak jsem je dala do vody a uhnily též.

     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 07:35
     

    Samanko, moje zkušenost. Touhle dobou, kdy jsem je uklízela a ořezávala, se mi nechytil skoro nikdy žádný. Asi není vegetační období a skleníkové, množárenské podmínky nemám. Zjara je pravděpodobnost větší. Takže neořezávat a zkusit zjara.Vůbec nejlepší je někdy koncem července udělat mladé. To se chytí skoro vždycky. Hůř zimují.

    Uříznout pod kolínkem, ne moc dlouhé a zasadit asi dvě kolínka do země. Nepřemokřovat. Po uříznutí nechat klidně do druhého dne jakoby zavadnout. A chce to vyzrálé výhony. Mladé, čistě zelené uhnívají. Ale líp poradí Berda. Ta je množí jak z partesu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 07:44
     

    taky si myslím , že zjara.. ale je třeba nechat někde , kde tu zimu přežijí .. já třeba fuchsii mám na okně v nevytápěné a nepoužívané koupelně. a to stejné , jak s muškáty. řízky zakořeńují až zjara.. vyhodí mladé výhonky -- ty odlamuji a dám do vody. takhle se vždycky zakoření -

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 09:03
     

    Já množím tak v říjnu,ale lze i nyní.Neřezat,ale vylomit v kolínku.Nechám asi 2-3 hodiny zaschnout,namočím do

    stimulátoru a do kvalitního substrátu na řízkování.Hlavně nepřelévat.Ze začátku používám na zalévání postřikovač,než zakoření.

    A vůbec ničím nezakrývat,muškáty nepotřebují vzdušnou vlhkost.Ve vodě mi taky skoro vždy uhnijí.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 10:09
     

    Moje sestra množívala muškáty i na vánoce, ale jak píše Berda .... nechat trošku zaschnout, ne do vody, ale stimulátor a do zeminy. Nenechávat moc dlouhé nad substrátem, max. 2 očka.

    Já jsem ovšem stále ve skluzu a místo na množírenský truhlík se mi nedostává, teď před schováním ostříhám nepotřebné či zavazející, vyberu lepší, nastrkám do skleniček s vodou (po vícero kusech. Přes zimu vždycky tak 50 % přežije a pustí kořínky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 13:46
     

    muškát mám jeden .momentálně je krásně zelený a má nová poupata . zalila jsem ho před14 dny rozmíchanou hlínou od žížal . uvažuju , kam ho na zimu uklidím . už přezimoval loni , ale to byl skoro suchý a na jaře kupodivu po zalití krásně obrazil -

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 14:58
     
    photo7076.jpg
    Další fotografie:

    Muškáty a mandevilly už jsou doma.Ostatní je ještě venku.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.11.2018 15:52
     

    prima regálek thumbs down thumbs down thumbs down - to já musím dát na okno. a nevím , jak tam ten větší květník umístím- confused smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 16.11.2018 00:13
     

    Děkuji, vyzkouším obojí. Mám mého miláčka ve velkém květníku, tak větve, co moc přečuhují, zkusím píchnout do substrátu ještě teď, a zbytek nechám na jaro. Ty, co jsem měla v truhlíkách, jsem loni sesadila do jediného a měla jsem je u balkónových dveří u kluků v patře. Na jaře se pak vracely na svá místa. Do sklepa je dát nemůžu, tam je moc tma a asi teplo Tam byly 3x a stálo to za houby. Na jaře jsem vyndala jen vytáhlé nic, co už se nevzpamatovalo, nebo celé léto vůbec nekvetlo a nebo to zabalily rovnou.

    Berdo, regálek máš moc pěkný thumbs down thumbs down thumbs down Vloni jsem si pořídila něco podobného v Penny, teda rozhodně né tak krásný, jen obyčejný černý plast asi za 500 - 5 polic, tak na něm byly přes zimu kopřivy a na jaře pak sazeničky rajčat. Jak jinak, stál u balkónových dveří, ale že je lehký, tak se dal dobře odsunout. V podobném stylu mám vlastně kvetinový stolek, ale zatím se mi ho nepovedlo prosadit do obýváku. Krásné světlé dřevo, 3 žbrdlinky na šířku a 120cm dlouhý. Tam by se vešlo květináčků eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley, Ale ty chlapi tomu nerozumí. Nebo spíš nechtějí porozumnět. Tak ho mám schovaný v boudě pod jiným stolem, aby mi ho nezničili sad smiley sad smiley sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 16.11.2018 12:22
     

    já mám ještě muškáty na oknech a jsou furt thumbs down. Ale o víkendu už dám zimní výzdobu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 16.11.2018 15:44
     
    dscn1509.jpg

    už je uvnitř , cítím mrazík -

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 17.11.2018 11:13
     

    Moje už jsou taky uklizený v dílně na polici.Venku jsou jen popínavý,ty zimovat nebudu,až zmrznou,jdou na kompost.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 17.11.2018 17:02
     

    tak už jsou na kompostu. Ale škoda jich. sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.