čtvrtek 18. dubna, 07:11 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:45
 

Vzpřímený muškát....takový ten obyč, růžový. Mám ho nějak vysoký, můžu ho teď seříznout, nebo mám počkat na jaro a hned ty odstřižky množit?

 

Převislý muškát. To samé...dlouhé holé výhony. Tedy na koncích kvetou, ale vyholují. Ostříhat?

 

Anglický muškát...osychající listy předpokládám obrat, taktéž napadené listy. Něco mi to ožírá, listy žloutnou a objevují se hnědé skvrny a pak list uschne. Není na něj venku už zima?

 

Zazimování...anglický domů, ostatní do sklepa?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 19.06.2020 14:26
     
    164.jpg

    winking smiley flower smileyPřevislák.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Muškáty

     
     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 19.06.2020 22:10
     

    Vlasto, hezká kombinace v téhle délce to vypadá výborně.

    Bosk, ty máš ty maličký jakoby anglický. thumbs down Mně vůbec nejdou. Andělské oči tomu někde říkají.

    Monicko, už je pěknej. thumbs down

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 20.06.2020 07:46
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Vlasto, hezká kombinace v téhle délce to vypadá výborně.

    Bosk, ty máš ty maličký jakoby anglický. thumbs down Mně vůbec nejdou. Andělské oči tomu někde říkají.

    Monicko, už je pěknej. thumbs down

    Jo Regi,jsou to andělský oči, sazeničky mám od dcery,líbí se mi ta barva.Už jsem jednou měla fialový.Zkusím si je napodzim nařízkovat.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 20.06.2020 10:03
     

    Děvčata krásné muškáty máte.

     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 22.06.2020 19:04
     
    Další fotografie:

    Asi před týdnem jsem potkala v trhu bývalou sousedku z paneláku, zubařku. Chodívaly jsme si vzájemně zalévat kytky. Neviděly jsme se skoro dva roky, probraly jsme toho, že jsme málem vystály dolík. Ptala jsem se, jestli má ještě ty svoje muškáty. Měla je ještě po mamince. Taková zvláštní jemná růžová, nedělají velké koule, květy neopadávají a tudíž nedělají tolik nepořádku. Pár jsem jich od ní měla ale uhynuly. Dneska mi volala ať se u ní stavím, že si je na balkoně trochu posune a darovala mi celý truhlík.

    Dlouho jsem je sháněla ale nikde jsem na ně nenarazila. Už to musí být velice starý kultivar. Má je na balkoně na zábradlí i na oknech. Pomalu v šestimetrové délce je to krásná podívaná.Původně jsem se domlouvaly, že uděláme koníky. Pak se jí to rozleželo v hlavě ať mám potěšení už teď. Udělala mi velkou radost samozřejmě. Narazila jsem taky na jejího manžela. Ten se vůbec nezměnil. Omluvně jsem říkala, že ho nechci připravit o parádu ale....Přerušil mě, že kdybych jich odnesla polovinu, vůbec by se nezlobil. Už před skoro čtyřiceti lety nadával na muškáty k zimování v panelákové chodbě. grinning smiley Zůstalo mu to doteď.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 23.06.2020 09:01
     

    Regi,ty jsou fakt krásný,napodzim si je zkus nařízkovat a nebo si je nechej přezimovat.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 23.06.2020 13:24
     
    img_20200623_131301.jpg
    Další fotografie:

    Regi, jsou si hodně podobné

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 23.06.2020 18:52
     

    Regino, tos dostala krásný dárek, jsou moc pěkný, krásná barva, takový jemný. Kdysi jsem zazdila muškáty po tchýni, nádherný růžové bambule, věděla jsem ještě o paní, která je měla, bohužel to její dcery nepěstují. už nejsou. Ať rostou a daří se jim u tebe.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 23.06.2020 19:55
     
    Další fotografie:

    Regino krásné muškáty, tyto staré odrůdy dobře přezimují.

    Tady už taky začínají kvést, ale ty deště se jim vůbec nelíbí.

     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 23.06.2020 23:30
     

    No, doufám, že přezimují dobře. Koníky zkusím, to je jedno z mála množení, co mi celkem jde. Berdo, krásně ti začínají.Ale deště jim nedělají dobře.

    Kordul, jsou podobné tomu tvému ale jsou barevně světlejší. A trochu jinak rostou a kvetou.A nemají tak tuhé listí. Tamty snad má nebo měl dědek na chalupě.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2020 09:17
     
    109309123_2857515877710044_7412263011204049056_n.jpg
    Další fotografie:

    ..... flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2020 10:15
     

    Regi, ten darovaný od zubařky je krásný, Kordul, ten na poslední fotce v posledním příspěvku je taky nádherný love smiley.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2020 13:06
     
    img_20200623_101921.jpg



    Anavi napsal(a):

    Regi, ten darovaný od zubařky je krásný, Kordul, ten na poslední fotce v posledním příspěvku je taky nádherný love smiley.

    Anav je z Hoby centra ze Svitav. Platíčko za 80,- nebo tak nějak, to se nevyplati se s nima piplat přes zimu. Ale je líto je vyhodit. Je hodně podobný Regině.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2020 13:31
     

    Dala jsem je na zkoušku na zimu na půdu, na jaře nic moc a teď jsou nádherné. Mám klasiku - bílé a jasně červené, a teda zírám, co z nich je... stačilo dvakrát pohnojit. Kdysi jsem muškáty zavrhla, ale musím říct, že snad neznám nenáročnější kytku. Za trochu péče se umí neuvěřitelně odměnit, a když si jich nevšímáte, tak ani v tom případě nebudete zklamaní. V klidu si rostou a kvetou i bez nás... smiling smiley a tolerují i to, že je člověk zapomene zalít. flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 15.07.2020 14:12
     



    Anavi napsal(a):

    Dala jsem je na zkoušku na zimu na půdu, na jaře nic moc a teď jsou nádherné. Mám klasiku - bílé a jasně červené, a teda zírám, co z nich je... stačilo dvakrát pohnojit. Kdysi jsem muškáty zavrhla, ale musím říct, že snad neznám nenáročnější kytku. Za trochu péče se umí neuvěřitelně odměnit, a když si jich nevšímáte, tak ani v tom případě nebudete zklamaní. V klidu si rostou a kvetou i bez nás... smiling smiley a tolerují i to, že je člověk zapomene zalít. flower smiley

    To máš pravdu,... mám pár co přezimovaly. Dala jsem je do truhlíků a nějak si jich nevšímala, sem tam na ně sprchlo. Včera jsem koukala, mají snad 30 cm a jsou plné poupat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.