středa 25. listopadu, 23:17 Svátek má Kateřina
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Mona
Status: expert

Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:45

Vzpřímený muškát....takový ten obyč, růžový. Mám ho nějak vysoký, můžu ho teď seříznout, nebo mám počkat na jaro a hned ty odstřižky množit?

Převislý muškát. To samé...dlouhé holé výhony. Tedy na koncích kvetou, ale vyholují. Ostříhat?

Anglický muškát...osychající listy předpokládám obrat, taktéž napadené listy. Něco mi to ožírá, listy žloutnou a objevují se hnědé skvrny a pak list uschne. Není na něj venku už zima?

Zazimování...anglický domů, ostatní do sklepa?

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 16
  • Autor: berda
    Status:

Re: Muškáty

Datum: 02.01.2018 09:40

Další fotografie:

Řízky muškátů zdárně rostou,i když pár už jsem jich taky vyhodila.Ale mám radost,konečně se mi povedlo

namnožit více kusů růžičkového s panašovaným listem.

• Autor: Reklama

• Autor: bosk

Datum: 02.01.2018 09:48

Berdo,máš je pěkné.Já mám taky nařízkovaný,taky se jim daří.Brzy je budu přesazovat do truhlíků.

Status:

Datum: 02.01.2018 09:50

bosk napsal(a):

Berdo,máš je pěkné.Já mám taky nařízkovaný,taky se jim daří.Brzy je budu přesazovat do truhlíků.

Bosk já sázím do truhlíků až když je dávám ven,neměla bych to kde mít.

• Autor: kordula

Datum: 02.01.2018 13:21

ten růžičkový je parádní thumbs down

• Autor: vimrova
    Status:

Datum: 02.01.2018 13:28

Berdo a zaštipuješ? Teď by z nich šly ještě odlomit další řízky winking smiley

Status:

Datum: 02.01.2018 16:30

vimrova napsal(a):

Berdo a zaštipuješ? Teď by z nich šly ještě odlomit další řízky winking smiley

Už jsem zaštipovala,ale na řízky to bylo moc malé.

• Autor: vimrova
    Status:

Datum: 02.01.2018 16:42

Berdo, z těch, co vidím na fotce v těch sam. kontejnerkách by to určitě šlo winking smiley .

Není třeba, aby řízek byl dlouhý, chytne se stonek i 1cm dlouhý winking smiley , ale je s tím piplačka. Stačí 1 pidilístek na špičce + jeden list a pod ním v dalším kolínku odlomit nebo uříznout. Zastrčí se do substrátu až po uzlinku, ze které vylézá ten 1 normální list. Stačí, když je řízek v tom substrátu zastrčený 0,5cm. Ale to se pak dělá tak, že se v mističce hezky urovná substrát, zaleje se pořádně kropítkem ( ale ne, aby z toho bylo bahno), napíchají se do toho ty řízky ( před tím nechat zaschnout, namočit ve stimulátoru) a už se to nezalévá, dokud nezačne povrch substrátu lehce osychat ( za několik dní).

• Autor: bibinaH
    Status:

Datum: 31.01.2018 06:20

Hezký den přeji všem co pěstují kytičky. Včerá hezky svítilo sluníčko a tak mi to nedalo a šla jsem kouknout na muškáty, trošku jsem je zkrátila a obrala suché listy, malinko zalila. Tím že jsem je dost zkrátila napodzim,tak nebylo moc co by se dalo použít na nové rostlinky. Ale dala jsem do vody,možná se některé chytnou. Taky už děláte něco kolem muškátu?

• Autor: bosk

Datum: 31.01.2018 09:53

Já jo.Už jsem přesadila zakořeněný řízky do truhlíků a dala na parapet do dětského pokoje.Vzpřímený mám v dílně,taky jsou napodzim ostříhaný a už pomalu obrůstají.Až se trochu oteplí,zanesu je do skleníku.

Datum: 31.01.2018 10:29

jí stříhám lonské do vody a jak pustí kořeny sázím, něco se ujme, něco ne winking smiley

• Autor: iriska

Datum: 31.01.2018 10:48

já kupuji každý rok nové winking smiley

Datum: 31.01.2018 13:02

iriska napsal(a):

já kupuji každý rok nové winking smiley

......Irisko, to říkám každý rok, že se na to vyseru, na podzim vozit dolů - ty babičkovské a obráceně, ale jednomu to nedá, , ale stejně něco koupím......letos budu na zahradě jen relaxovat, mimo nějakého špruslení na růže, nebudu dělat nic, jo a mám někde tu kostru od šicícího stroje, tak nějaký koutek na kávu winking smiley

• Autor: bibinaH
    Status:

Datum: 31.01.2018 15:30

Korkul já ti to nevěřím že nebudeš nic dělat, já to říkám každý rok žádné předělávky a stejně pokud síly stačí mi to nedá.

• Autor: iriska

Datum: 06.02.2018 19:23

Minulý rok som si čítala na tejto stránke o drožďovom hnojive na muškáty a vyskúšala som. Muškáty som mala krásne a keďže som nič iné nepoužívala, určite za to môže táto zmes. Odporučila som susedkám aj svokre a tiež si pochvaľujú!

Potrebujeme len 1 kocku droždia rozdrobiť do 1 l vody a nechať kvasiť asi 2 týždne. Nádobu hlavne nezatvárajte, potrebuje to dostatok vzduchu, aby prebehlo kvasenie správne. Potom rozriedime v 4 litroch vody a máte perfektné hnojivo na muškáty. Ja už iné ani nepoužívam, raz za 2 týždne zalejem týmto a kvety sú naozaj krásne a bohaté. Vraj sú kvasnice dobré aj na zeleninu, ale záhradu nemám, tak neviem povedať. Na muškáty to ale funguje výborne!

zkoušel jste někdo?

Podobné příspěvky
Diskuze: Co si kdo,kde objednává za k..   

A protože jsem zvědavá, co si kdo objednává u různých zahradníků,tak otvírám tuhle diskuzi.   Už nějak nenakupuju ale dám sem odkaz na pár vid

Autor: hespa - 03.01.2007 19:53
Rubrika: Zahradní povídání - Komentářů: 200

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.