pátek 19. dubna, 01:54 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Kuřátko 100 x jinak

Datum: 17.01.2007 20:04
 

Opisujem,tak to bude česky

nadívané kuře rytíře Petra Smila z Hasic

0,7 l jablkového základu,nebo strouhané jabka               porek

1 kuře              kousek slaninky                                             cibule

2 vejce             1 mrkev                                                            brambory

pepř,sůl,grilovací koření,petrželová naťˇ

římský hrnec (není podmínkou)

řimský hrnec namočíme do vody.Na dno dáme na kolečka nakrájené brambory,mrkev,pórek cibuli.Přidáme troch jablíček,osolíme,opepříme a vše zamícháme.

Připravíme nádivku: Smícháme nastrohané jablíčkarozinky,nakrájenou slaninkusůl,pepř,vajíčka a petržel.nať.Kuře naplníme nádivkou a sešijeme nebo sepneme.

Kuřátko osolíme,okořeníme grilov.kořením a položíme na brambory.

Pečeme hodinu a půl.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 17.01.2007 20:12
     
    Anny to je s jablky to bude u nás chutnat thumbs down
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kuřátko 100 x jinak

     
     
  • Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 17.01.2007 20:14
     
    p1180007.jpg
    Recept od Mony

    Slíbila jsem Jáje recept na kuře na víně:

    Kuře na víně
    Kuře opláchneme a naporcujeme na kusy. Osolíme, opepříme (a vůbec nějak okořeníme) a osmahneme na oleji. Podlijeme celou lahví (krabicí) bílého vína (stačí úplně obyčejné, nejlevnější). Dusíme do měkka. Porce vyndáme, omajdu zahustíme (já dělám normální mouku s vodou) a dochutíme (sůl, pepř, sl.paprika...). Vrátíme porce kuřete a prohřejeme. Podávám s hranolkama nebo americkýma bramborama.
    Doplňuji jde to s bramborem a i s rýží je to moc dobré
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (19.01.2007 20:05)
     
  • Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 17.01.2007 20:19
     
    Kuře plněné tvarůžky
    Datum: 06.12.2006 22:55

    1 kuře
    2 balení olomouckých tvarůžků - kroužků
    200g libové slaniny
    4 jablka

    Kuře naplníme směsí pokrájených tvarůžků a nadrobno nakrájené slaniny a velice pečlive zašijeme osolíme a dáme do pekáčku přidáme rozpůlená jablka bez jadřinců a podlijeme vodou. Pečeme a podle potřeby podléváme podáváme s brambory. Je to děsná bašta




    Pro zajímavost jsem to zkusila upéct v římském hrnci, bylo to ještě lepší. Pečení v ř.h. asi znáte že? Před pečením i s poklicí namočit do studené vody aby nasál, dávat do studené trouby a nepodlévat, ale to vy jistě znáte že,


    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.01.2007 09:14)


    Galerie:
     
  • Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 17.01.2007 20:21
     
    Kuřecí stehna od Kerie z Livingu
    Datum: 06.12.2006 16:51

    Skvělý recept dělala jsem to z kuřecích prsíčk chlapi mlaskali nestihla jsem vyfotit

    Citovat:
    Kuracie stehna- najlepsie horne, alebo prsia sa obalia ako rizky v trojobale, len namiesto struhanky sa pouzije nastruhany tvrdy syr.Pekac sa vystelie papierom na pecenie, na to sa vedla seba poukladaju obalene porcie - takto dopredu pripraveny pekac sa pripadne moze zakryt a odlozit docasne do chladnicky.....
    Potom sa len na kazdu porciu da lyzica kyslej smotany a strci do predohriatej rury a zvolna pecie do zlatova ( cca 30-40min pri 200-220C..ale kazda rura pecie inak!!)
    Vyhodou je, ze mas pripravene porcie pre vsetkych hosti naraz a nemusi sa nic zohrievat ...
    Moze sa to podavat teple napr.so zemiakmi, ale aj s pecivom... da sa to konzumovat aj studene..Tento recept u mojich navstev mal vzdy velky uspech..
     
  • Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 17.01.2007 20:22
     
    Kuře ala kachna

    Seznam ingrediencí:
    1 ks kuřete
    2 balení kyselého zelí
    1 lžíce kmínu
    1 lžíce soli

    Postup přípravy:
    Kuře omyjeme a osušíme, naporcujeme, osolíme a pořádně okmínujeme. V pekáčku rozložíme zelí i se šťávou a na něj poklademe porce kuřete a potom už jenom asi hodinu pečeme.

    Galerie:
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 18.01.2007 08:35
     

    Kuřecí na Hermelínu:

    Kuřecí maso nakrájíme na kousky a osmahneme je na cibulce. Přidáme pokrájený Hermelín a mícháme, dokud se sýr nerozpustí. Směs osolíme, okořeníme dle chuti a zalijeme šlehačkou. Ještě krátce podusíme. Podáváme s bramborem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 08.08.2007 13:04
     

    Ožralé kuře

    06.07.2007

    Pamětníci Labužníka už tenhle recept znají, ale jelikož se k nám neustále trousí noví a noví hladovci a zároveň se nám tenhle recept v průběhu času vypařil, tak zařazuji jeho reprízu.

    Tento recept jsem objevil v nejmenovaném časopise, ano byl to Cooks Illustrated a nedalo mi to, abych honem nezaběhnul do konzumu pro kuře a pár plechovek piva.
    Myšlenka vrazit kuřeti do zadku plechovku piva mě nedala spát, dokud jsem si to nevyzkoušel ... a řeknu Vám je to BOMBA! :-))

    Ingredience:
    1 celé kuře (cca 1,5kg)
    1 plechovka piva

    Nálev:
    2 lžíce medu
    3 lžíce oleje
    3 lžíce sojové omáčky
    1 lžíce vinného octa
    4 stroužky česneku
    1 lžička chilli v prášku
    1 lžíce červené chilli omáčky
    sůl

    Tak tedy vezměte celé kuře, vyndejte z něj, co Vám tam Xaverov nadělil, omyjte, osolte a vůbec připravte jako na běžné grilování.
    Máte-li nějaký oblíbený recept na potírací omáčku, klidně přeskočte následující řádky a udělejte si ji po svém. Kdo se chce nechat vést nechť na pánvi dvě minuty prohřeje výše popsané ingredience nálevu.

     

    Kuře nyní vložíme do misky, zalijeme nálevem a necháme cca 1 hodinu nasáknout nálev pod kůži. Předem varuji, že kdo chce kůrčičku klasicky křupavou měl by se vyvarovat medu.

     

    Posuneme se o hodinu kupředu. Vezměte plechovku piva, otevřete, cca 1 deci upijte a poté ostrým nožem vytvořte ve víku ještě další dva otvory. Plechovku dejte na plech, podložte nejlépe pečícím papírem.
    Vezměte kuře a posaďte jej na plechovku s pivem.
    Kdo si rád hraje, může jako já, upravit pózu kuřete do libovolné polohy, jediná podmínka je, že musí pořád sedět.

     

    Nyní vložte plech i s kuřetem do trouby a pečte jej při 180°C cca 35 minut.

    Tak a máme hotovo, kuřátko je krásně dozlatova propečené, takže jej vyndáme z trouby, dvěma papírovými utěrkami přidržíme, zaklepeme a plechovka se vlastní vahou sama vysune. Naporcujte a hurá ke stolu, ať Vám ta pochoutka nevychladne jako mě při focení :-)

    A nyní proč má vlastně kuře tu plechovku zaraženou tam kde ji má zaraženou. Pivo důsledkem tepla začne vzlínat a vytvoří uvnitř kuřete atmosféru pohody, jak už to jen pivo dokáže, postupně vyvzlíná do masa, díky čemuž je poté maso šťavnaté a křehké a to je možná slabé přirovnání, to maso je božská mana.

    Já osobně se velkým kusům bílého masa na kuřeti vždycky vyhýbal a zpracovával ho následně na něco jiného. Těm časům je teď konec. Věřte, či nevěřte, na talíři mi zbylo stehno i křídlo, nacpal jsem se tím dříve odsuzovaným masíčkem k prasknutí, je to prostě balada. Myslím, že u mě doma bude sedět na pixle jedno kuře každý týden :-))

     

    i s fotkama zde:

    [www.raduzyrecepty.estranky.cz]

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 14.09.2007 08:58
     

    Prihodím odkaz na Jogurtové řízky

    [recepty.atlas.cz]

     

    Robila som ich a boli moc dobré.Pár poznámočiek:-dobré je použiť smotanový jogurt,žiadné odtučnené náhražky.Já mám rada cesnak,tak som do jogurtu narvala pár stúčikov .Obalovala som v zmesi strúhanky a cornflackov,tie dodali na křupavosti.winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 03.02.2008 18:26
     
    recepty _ 214xkuoe.doc
    Tak aby těch způsobů bylo víc než 100, zkusím dodat odkaz:grinning smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (03.02.2008 18:30)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 27.02.2008 13:12
     

    Povltavské kuře

    -----------------------

     

    45 min, pro 4 osoby

    1 kuře
    olej, česnek, sůl, pepř
    2 Sedlčanské Vltavíny
    2 dl smetany

    Kuře rozporcujeme, osolíme, opepříme. Na rozpáleném oleji opečeme a vložíme do pekáče. Na výpeku restujeme na plátky nakrájený česnek, zalijeme trochou vody a kuře přelijeme. Dusíme do poloměkka asi 30 minut. V míse smícháme dva nastrouhané Vltavíny, dvě deci smetany, promícháme a směsí přelijeme kuře, které necháme dopéct.
    Podáváme s brambory, s rýží a různými zeleninovými saláty.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 01.03.2008 00:16
     

    Kuřecí stehna zapečená ve šlehačce [www.mimibazar.cz]




    POTŘEBNÉ PŘÍSADY

    4 kuřecí stehna, 1 cibule, 1-2 stroužky česneku, 2 světlé papriky, rajčata-množství podle chuti, nakládané žampióny, šlehačka, koření country grill, sůl, 1 kostka kuřecího bujónu, olej, máslo vhodné na smažení

    POSTUP PŘÍPRAVY

    Kuřecí stehna osolíme a okořeníme country grillem. Cibuli nakrájíme na kostky a zpěníme na troše oleje a másla. Přidáme okořeněná stehýnka a nakrájené papriky na proužky. Opečeme stehýnka, přičemž mícháme ostatní směsí, aby se nepřichytila. Podlijeme vodou, do které rozdrobíme kuřecí bujón. Promícháme, přikryjeme a pozvolna dusíme do měkka. Poté všechnu směs i se stehýnky přendáme do pekáčku, přidáme prolisovaný česnek, nakrájená rajčata na menší kousky a překrájené nakládané žampióny. Nalijeme šlehačku, promícháme a dáme zapéct do trouby na 175-200°C do růžova. Při pečení krásně voní česnek:-) Přeji dobrou chuť!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.01.2009 09:11)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 11.07.2008 14:01
     
    Kuře Sandokan












    1 kuře, 1 šlehačka, 2 kyselé smetany, 10 stroužků česneku, sůl, pepř

    Kuře rozporcujeme, osolíme. Šlehačku, kyselou smetanu, promačkaný česnek a pepř promícháme a do takto připravené směny naložíme kuře na 24 hodin. Na vymaštěný plech dáme kuře, polijeme ho smetanou v které stálo a upečeme do růžova.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.01.2009 09:10)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 18.01.2009 09:12
     

    [www.cukrovi.kvalitne.cz]

     

    narazila jsem na stránky s dalšími "kuřecími" recepty...mls smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Kuřátko 100 x jinak

    Datum: 07.02.2010 16:59
     

    Kuře v sýrovém těstíčku

     

    1kuře (já dala 4 stehna a 2 křídla), 2 stroužky česneku, 1 lžička grilovacího koření, 1 lžice másla, 2 lžice oleje, 1/4l šlehačky, 1 dl mléka, 2 vejce, 5 lžic hrubé mouky, 200 g sýra (eidam nebo čedar), sůl, pepř, 1 lžice sekané petrželky

     

    Porce kuřete potřít česnekem se solí, grilovacím kořením a opéct v pekáči na másle a oleji. Osmahlé kuře zalít těstíčkem: vejce rozšlehat s mlékem a smetanou, vsypat mouku a nastrouhaný sýr a vše promíchat, přisolit, popepřit a posypat petrželkou. Přikryté dusíme v troubě půl hodiny, pak odkrýt a dopéct dozlatova. Příloha: vařené nebo opékané brambory a salát.

     

    Ten recept jsem si kdysi opsala z nějakého kalendáře a až dnes vyzkoušela a fakt je to mňamka mls smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (07.02.2010 17:02)
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.