úterý 23. dubna, 20:49 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Pavlusa
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

Datum: 30.05.2011 10:01
 

Dobrý den,

otvírám tuto diskusi , protože vybírám spotřebiče do kuchyně (trouba, sklokeramická deska a digestoř) a ráda bych se dozvěděla něco více, Vaše zkušenosti, tipy a rady. Jaké spotřebiče vlastníte atd. Prozatím jsem tak nějak rozhodnutá pro spotřebiče Baumatic, ale názor měním neustále. Co si o tom myslíte vy? Ceny jsou určitě zajímavé.Zdravím



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 13
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 18.01.2019 16:06
     

    Drahuško, ty dětské nemoci se dříve také očkovaly a potom se lehká forma onemocnění prodělala. Konkrétně neštovice se očkují pravé a dítě prodělává jen ty plané. Bez očkování by to bylo o hodně těžší. Problém je v tom slučování vakcín. Hexa už je opravdu moc, je to velká zátěž, která může způsobit problémy. Ale je to i o tom, že maminky jsou nezodpovědné, neumí často udržet dítě v klidu, nechá očkovat dítě často i ne úplně zdravé. Kamarádka pediatrička se vždy maminek ptá, zda je dítě v pořádku? Maminka odvětí, že ano, ale při vyšetření docela často zjistí, že je nachlazené, a mamince se nelíbí, že má přijít na očkování znovu. Bez očkování by prodělávání těch nemoci bylo mnohem vážnější. Spoléhat se na to, že mé neočkované dítě nemoc nedostane, je dost riskantní a nezodpovědné.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 18.01.2019 16:29
     

    iviku, psala jsem plané neštovice - myslím v páté větě jsem upřesnila, ale myslím, že všichni víme, o co jde smiling smiley

    A ano, psala jsem a opakuji, také se mi nelíbí slučování několika očkování do jednoho. Kdyby dvojvakcína, ale tohle je opravdu na dětský organizmus moc.

    Vím, že jsou pravé neštovice i smrtelné a silně nakažlivé a přesně - maminky jsou líné chodit s dětmi na očkování, proto to možná slučují..

    Mně to někdy přijde, jak v Kocourkově. Ty, já a většina nás tady, očkujeme proti všemu nutnému i své psy a mámy, které tak vehementně horují pro samostatný vývoj osobnosti svého nevychovaného haranta, nejsou schopné mu zajistit nutná očkování, protože by zrovna ten den nemohly na kafe s kamarádkama a nedej bože, kdyby mělo dítě malou reakci a musela by s ním být tři dny doma! to by nepřežila. nedělám si iluze o dnešních matkách - jejich výchově, myšlení a lenosti

    Je to taková opičí láska..

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 18.01.2019 17:39
     

    Máš pravdu, souhlasím winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 19.01.2019 08:20
     

    Drahus, v mnoha věcech bych souhlasila. Ve slučování z lenosti nikoliv. To byl dle mého názoru obrovský kšeft. A do doby povinné hexavakcíny bylo problémů s proočkovaností mnohem méně. Spousty argumentů odmítačů míří právě na tohle sloučení. Proto dost dobře nechápu, proč nemůžou existovat dvě varianty.Pokud mi jde skutečně o věc jako takovou, aby proočkovanost byla co největší, určitě by to byla cesta, která by pohnula procenty. Očkování i jednou vakcínou je zátěž. V mládí dcera prodělala velmi závažné onkologické onemocnění. Jednoznačně nám v Brně doporučili neočkovat několik let. Základní očkování měla. Velký boj byl tenkrát o tetanus. Přeočkovávalo se mnohem častěji. Pak se režim začal prodlužovat. Takže 5 let je dávno minulostí.

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 19.01.2019 18:11
     

    Tetanus 10 let, přežila jsem zahradničit od zhruba dvaceti do pětačtyřiceti bez očkování teď už se zase očkuju. Různě mi to kolidovala nejdřív s těhotenstvími, pak s nemocemi a sklerozou, nebylo v tom odmítání. Taky jsem různě nestíhala poslední dávku.... Já moc doktory nemusím a chodím tam jen když se cítím 100% zdravá jinak ne:-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 19.01.2019 22:11
     

    Jajo, už je to víc, jak deset let. Buď dvanáct nebo dokonce patnáct let

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 19.01.2019 22:39
     

    Leto s jsem po 10 letech dostala pigáro proto si to pamatuju, měla jsem to nalepené na kartičce z pojišťovny. Tak snad už to mám na doživotí hiiii

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 20.01.2019 08:24
     

    Já byla předloni a právě, že po deseti letech mi řekli, že se to prodloužilo a pozvali mě až po patnácti, to bylo to předloni a teď koukám na net a mám pravdu - horní hranice je patnáct let. Po deseti letech říkají, že je to zbytečně často winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 20.01.2019 09:37
     

    Tak to asi proto, že jsem předtím měla tu pauzu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 31.01.2019 11:08
     
    10021766_0000_front_klarstein_vitair_heissluftfritteuse_v1_schwarz_grau_reedit.jpg

    Vrátím se k tématu.

    Došly nám nějaké nečekaé korunky, tak jsem neodolala a objednala tohoto krasavce. stydlin smiley 

    Jsem na něj zvědavá.

    Klarstein, TK20-VITAIR FRYER BL, 1400W,horkovzdušná fritéza černá 9l

    3 roky záruka

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 31.01.2019 14:22
     
    screenshot_4.jpg

    Drahuško, já stále přemýšlím, proč fritézu tak moc potřebuješ? Mě nikdy nenapadla potřeba ani horkovzdušné ani klasické. Asi je to o chuťových preferencích a já hranolky nerada. Třeba ke stejkům mám raději zeleninu a pohanku. Třeba se mýlím a taky ji moc potřebuju aniž bych to tušila:-), ale nikdomi neřekl proč bych ji měla potřebovat. Já bych spíš potřebovala takovýhle sporák :-), tedy nikoliv plynový, ale něco v tomhle stylu, to by mě okouzlilo :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 31.01.2019 15:49
     

    No, o podobném sporáku jsem tu už psala několikrát, ale i když na něj už bylo, není na něj místo. Já bych zase vršek jedině plynový.

    My máme oba dva hranolky moc rádi, ale nejíme je, protože do klaisckého friťáku potřebuju asi 5l oleje. Nejsem cvok.

    Co píšou o tomhle, tak tam mudělám i malý koláč (peče) nebo pizzu, za ani ne poloviční spotřebu naší trouby, která má 3,5 KW Dá se v něm údajně vařit i v páře, nevím, tento způsob úpravy jídla mě nikdy neoslovil. Zeleninu ráda obdělávanou nemám, kromě leča a zelí. Přiznám se, že pohanku také ne.

    Kdyby měli všichni stejné chutě, stejný vkus, byla by na světě nuda.

    A od jisté doby kašlu na peníze na účtu, když nevím, co bude další den.

    Těším se na něj a doufám, že ho budeme využívat. Mám na zkoušku 14 dní. Vždycky jsem byla zatížená na pomocníky do kuchyně a obecně na techniku do domu, je fakt, že už jsem se i sekla, ale většinou je mám ráda. Zrovna, jako robota. Nikdy dřív jsem ho nechtěla a nyní si nedovedu představit práci bez něj. ani nevím, jestli budu ještě někdy schopná umíchat rukama třeba jen blbý těsto, bohudíky za takové vymoženosti smiling smiley zrovna tak si ráda pochutám na hranolkách (jestli budou z něj dobré, když ne, vrátím ho) a na jiných smažených, pečených a vařených věcech, u kterých nebudu muset stát, protože to možná nepůjde winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 31.01.2019 16:06
     

    Drahuško nevím, jedinkrát jsem se dala nachytat a "horkovzdušnou troubu" byla to skleněná nádoba a ve víku byl motorek a ventilátor. Mělo to umět takřka všechno, myslím si, že snad trochu vařit umím, ale tohle neumělo v podstatě nic. Přijde mi až úsměvné jak blbá jsem byla a věřila... Řízek se klasicky obalil, na talířku jemně omočil v oleji a dal péci na mřížku na nožičkách, měl být zlatý a křehký a skoro nemastný. No byla to podešev, o polovičním rozměru a k nepožití. Totéž hranolky ty se dávaly na sítko do prostoru a nebyly nijaké ani jako vařené. Tenkrát se bohužel nedalo vrátit do 14 dnů. Tak ta blbost ještě někde doma překáží. Klasická horkovzdušná trouba byla a je super ta nemá chybu. Tak držím pěsti, ať modernější technologie lépe funguje k plné spokojenosti.

    Bez robota bych už roky žádné těsto neudělala, moje chromé ruce by to nedaly, to bych nemohla dělat ani o Vánocích cukroví, stačí ta trocha nezbytného prohnětení před vyválením a ruce bolí. Letos jsem prvně všechno těsto na Vánoce dělala v pekárně:-).

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 31.01.2019 16:08
     

    Jajo, sporák moc pěkný, ještě kdyby k tomu dodávali ty ruce, co ho dokážou takhle zaplnit. Tlam, které by pak vše zkonzumovaly, těch tu mám dost grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kuchyňské spotřebiče (trouba, sklokeramická deska, digestoř)

    Datum: 31.01.2019 16:13
     

    Já zase vařím peču a nemá to kdo jíst:-). Tedy na slano ne buchtově:-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.