pátek 29. března, 16:19 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Adule
Status: začátečník

Kuchyňská váha

Datum: 04.02.2008 21:35
 
muzete mi poradit, co vsechno ma umet kuchynska vaha a zda ma mit misku ci je lepsi zcela plocha a pouzivat misku, co mam doma...doporucili byste mi nejakou, ktera vam vyhovuje, diky
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (16.06.2008 19:03)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 04.02.2008 21:38
     
    Adule, vybavuješ nově domácnost? grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: kuchynska vaha

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 04.02.2008 21:49
     

    Nemám to přesně v merku, ale zatím všechny, co jsem namátkou potkala, pokud byly bez misky, měly udávané max. zatížení dva kilogramy, s miskou pět. Krom designu se liší velikostí předmětu jako takového. Čili bych se řídila i tím, kolik toho v praxi odvažuješ, aby tě nižší max. zatížení zbytečně nelimitovalo třebas atp.

    Jinak je to celkem nastejno, většinou je udávaná odchylka (přesnosti měření) 1 g.

    Řekla bych, že i na ty miskové půjde pravděpodobně upíchnout libovolná jiná nádoba, chce si to prohlédnout tu plotnu, určitě někdo poradí - potvrdí či vyvrátí smiling smiley.

    Digitální váha má funkci nastavení táry (pro zvolenou misku - obal) a přivažování - tj. vždy se dá vynulovat celková již navážená hodnota, aby to člověk nemusel přičítat z hlavy k té současné. Zkrátka 150 g mouky, zmáčknout tlačítko a přivážit od nuly 6 g prášku do pečiva atd.

    Víc mě nenapadá smiling smiley.

     
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 05.02.2008 21:38
     

    Anavi napsal(a): ------------------------------------------------------- > Adule, vybavuješ nově domácnost? grinning smiley

     

    ...tak trochu, to nejnutnejsi uz mame, ted porizuju postupne to, co nepotrebuju nutne na provoz.....nekdy se zacit musi grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 05.02.2008 21:50
     

    Tak už jsem potkala tu s plackou i pětikilovou, zrovna na mě blikl dneska jeden příklad na weeku grinning smiley.

    [eshop.week.cz]

    Adule, vlastně nevím eye rolling smiley , myslelas vůbec digitální?

     
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 05.02.2008 21:56
     

    Hanule, diky moc, digitalni vahu jsem myslela. Prave mi prijde, ze ty miskove jsou mene prakticke, kdyz v necem neco odmeruju, tak to pak presypat a pak vsechno myt... nevim???

    Myslis, ze v kuchyni vetsinou vazis vic nez 2 kg??? Fakt si necham rada poradit.. Jinak diky za tip

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 05.02.2008 22:09
     

    Byla jen jako příklad smiling smiley, vidím ji též poprvé. Víc jak dvě kila? Možná třebas ovoce na zavařování nebo tak něco. Příkladně já si na ní převažuji i balíky na poštu a dopisy, abych věděla, kolik mám vylepit ve známkách grinning smiley, takže v tom případku dvě kila též občas limitují.

    Osobně fandím té bezmiskové smiling smiley, víc mi vyhovuje - jakoukoli nádobu na ni lze umístit, to mi přijde fajn.

    Co značek se týče, nevím, myslím, že digitální váha není zrovna přístroj nějak extra náročný, tam ten výběr není taková věda jako vysavač, lednička a tak dál.. sama mám značku Soenhle, koupila jsem ji při nějaké akční nabídce v hypermarketu.

    Vyber si klidně podle líbivosti, myslím smiling smiley.

     
  • Autor: Adule
    Status: začátečník

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 05.02.2008 22:20
     
    OK, dam na tebe, ja uz si takhle dle libivosti koupila normalni vahu Bravo, uz jsme ji 2x reklamovali, stala 1000 Kc a pokazde jsme obdrzeli novou...uz me to fakt stve...
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 05.02.2008 22:28
     

    Pravda, že podobnou zkušenost máme s osobní váhou od Ety, ne že by zrovna byla zralá na reklamaci, ale proti Soenhle, již používám také, celkem rozčarování. Asi platí zásada, aby každý vyráběl to, co umí smiling smiley. U Ety to kdysi byly nedostižné mixéry třebas. Kdysi - dneska nevím, nemám zkušenost.

    Ok, tak opravuji své tvrzení na doporučení značky právě Soenhle, od nich mám osobní i digitální, obě bez potíží, navíc je to tradiční výrobce.

    PS. Doufám, že to jméno nepíšu moc blbě, ani jsem to nezkontrolovala a jsem pekelný komolič. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 06.02.2008 07:27
     

    Digitální nemám, jen klasickou, ale tu dovažovací, takže je to dobrý. Mám s miskou. Většinou v tom vážím jen sypké věci, takže vypláchnu, uklidím a je hotovo. Když je ta směs na pečení taková, že se může dělat v jedné nádobě, tak to rovnou zamíchám v tý misce a je to.

    Víc, než dvě kila jsem nikdy nevážila - pravda, nezavařuji winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 06.02.2008 07:50
     
    Váhu nemám,odhaduju,nebo lžičkuju,takže tady nemám co dělat a odcházímwinking smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 06.02.2008 07:54
     

    Právě naopak, jseš dobrá, zůstaň tu!

    Dokud jsem neměla na hraní váhu, používala jsem odměrnou dutou míru. Leta letoucí pořád stejný plast, jen se ten nejpodrobnější trochu špatně shání.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 06.02.2008 07:59
     

    Já ani nepeču, když už tak hrnkuju.

    Evčo odcházím s tebou, počkej na mě........

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 06.02.2008 07:59
     
    To máš na mysli tu umělohmotnou nádobu, co jsou na ní ze všech stran nějaké údaje? (v gramech i mililitrech různé druhy suroviny?) smiling smiley Tu jsme měli kdysi doma taky, ani nevím, kam se poděla... Ale bez váhy bych už asi být nemohla.
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: kuchynska vaha

    Datum: 06.02.2008 08:01
     

    Tu nádobu pamatuju,máma jí mívala

     

    Amee čekámsmiling smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.