sobota 20. dubna, 15:18 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Krupicová kaše - co na ni?

Datum: 29.04.2007 09:20
 

Tak jste mě inspirovaly k založení nového tématu winking smiley

My tedy zásadně na horkou kaši naklademe máslo, aby se vytvořila ta zlatá jezírka grinning smiley a pak hustě sypeme nastrouhanou mléčnou čokoládou...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 09:25
     

    A co k ní?

    Kakao studené, teplé, horká čokoláda, mléko studené, teplé, káva??? grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

     
     
  • Status: expert

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 09:34
     
    Já ji prosím miluju holou....hlavně nemaštěnou možná maličko skořicovýho cukru.
     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (29.04.2007 16:34)
     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 09:34
     
    Mám ráda krupicovou kaši s plátky másla a posypanou normálním kakaem smíchným s práškovým cukrem, ta nahořklá chuť kakaa, mňam. V dětství jsme ji mívali se skořicí a cukrem, ale to mi moc nejelo.
    Někdo si na kaši strouhá tatranku, ale to jsem nezkoušela.
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 10:03
     
    Já samo skořicový cukr a máslo v množství ne zrovna malém.
    Ale dám tip, jak kaši vařím. V mikrovlnce ohřeju mléko k bodu varu a pak do toho vliju rozmíchanou krupici v troše mléka. Dám znova vařit, po chvilkách otevřu a zamíchám. Nic se nepřipálí.

    Tohle mě naučila nouze v blázinci, kdy kuchařky přestaly krupicovku vařit z důvodu, že při rekonstrukci kuchyně se zapomnělo na dvouplášťové kotle. A když pacoše honila mlsná a zbylo mlíko, tak jsem delala kaši nebo puding pro 20 lidí.... v mikrovlnce grinning smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 10:04
     

    Ja sice nie som vobec mliecna (okrem smotanovych zmrzlin)...ale z kasi mam rada raz za cas len kukuricnu...a na nu tiez maslo a skoricu ako Jaja.

    Tu kukuricnu krupicu pridavam obcas aj ked peciem nakyp napr. ryzovy, alebo mam stary recept na krupicovy , ktory robim s jablkami a zapecenou penou...ta kukuricna krupica to krasne "zlahci" a zaroven to ma aj peknu zltucku farbu..(.Pouzivam pomer 1:1)

    Este som objavila ryzovu krupicu, z tej zase peciem jeden moc fajn jednoduchy kolac so susenym ovocim..( tiez polovicu muky nahradzujem prave tou ryzovou krupicou)

    Jedno comu som neprisla na chut, su instatne kasemoody smiley ...tie sa mi zdaju hrozne( chudaci moje vnucata).

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 19:05
     
    Keria, máš pravdu. Z těch instantních cítím něco, jako desinfekci. sad smiley
     
  • Autor: alisija
    Status: nováček

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 21:32
     

    z kolejí si pamatuji krup.kaši s merunkovým kompotem, nezvyklá kombinace, ale celkem to chutnalo...

     

    ted dávam na kaši i hotové polevy- karamelová, čoko, vaj.koňak.. atd. /vyhrála jsem jich sadu na plese, tak je cpu všude, snad kromě omáčekgrinning smiley , at se jich zbavím../

     
  • Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 22:38
     
    Jájíčku, holá může bejt, ani ten skořicovej cukr nemusím.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 29.04.2007 22:57
     
    Tak já mám ráda hoodně tmavého, hořkého kakaa a moučkový cukr...mňam. Jinak už při vaření přidávám máslo a ještě navrch položit pár plátků...jinak ta kaše musí být řídká. Nesnáším tuhou, hutnou kaši.
     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 01.05.2007 19:52
     
    já sem jednou zkusila dát kompotovanou broskev a nalít i trochu té šťávy, pak to vypadalo jako velké "volské voko" od té doby jedině tak thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 01.05.2007 20:54
     

    mě krupicová kaše nic moc neříká, ale drahé polovičce ji dělám poměrně často - nikdy není stejná - komninace - máslo,moučkový cukr, skořicový cukr, samotná skořice, kakao, rozpustná čokoláda, instantní kapučíno, různá ochucená granka, nastrouhaná čokoláda apod.

     

    pamatuji si, že na intru nám dělali krupicovou kaši na slano thumbs up , to bylo absolutně nepoživatelné smiling smiley

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 04.05.2007 23:27
     
    Tak to já mám ráda kombinaci sladké/kyselé, takže si na talíř kolem kaše naleju trochu nějaký kyselejší šťávy - dobrá je třeba višňová. A samozřejmě granko a máslíčko. Můj muž si jí ještě sype navíc moučkovým cukrem - při pohledu na něj se mi rolují ponožky, má to pak tak sladký, že to kolikrát ani nedojí. Ale říct si nedá.
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 08.06.2007 20:04
     
    Já s cukrem a skořicí, másla jen nepatrně smiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Krupicová kaše - co na ni?

    Datum: 16.09.2008 14:02
     
    1.jpg
    Další fotografie:

    naše včerejší véča winking smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.