pátek 29. března, 09:06 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678910 | další
    Aktuální stránka: 1 z 10
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 11.01.2018 10:59
     

    Kordul, co zkusit nějakou odrazivou folii, aby sýkorka viděla jen sebe a ne kocoura eye rolling smiley

     

    U nás to dnes konečně sýkorky pochopily ( to přicucnutý krmítko). Ony tedy obecně, na krmení moc nechodí. Přijdou jen, když je hnusně ( sníh nebo mráz, což bylo jen párkrát).

    Dnes od rána mlha, tak je na krmítku rušno smoking smiley. Přiletěl i nějakej strakapoud. Koukám na ně z gauče s kafen v ruce grinning smiley, je to lepší než TV winking smiley. Některý se krměj jako slepice, sýkorky jen čapnou slunečnici a odletěj na větev ořešáku, která je asi 2m od okna, takže na ně krásně vidim thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 11.01.2018 11:03
     

    odrazová folie není dobrý nápad. tak se mohou zabít . raději to krmítko nějakým způsobem upevnit dál od okna. -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (11.01.2018 14:16)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 11.01.2018 12:41
     

    Viděla jsem jednu jedinou a ještě ani nedosedla, vůbec letos na okno nelítají. Jo a udělala jsem kaši z želatiny a smíchala s krmením, ... jak na to prší, tak to začalo klíčit

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 22.01.2018 22:46
     
    p1080423.jpg
    Další fotografie:

    Jsem musela umýt okno, aby vůbec bylo něco na těch fotkách něco vidět eye rolling smiley.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 23.01.2018 19:48
     

    Krásné fotky...u mě téměř nic nelétá, ale vloni v zimě to bylo stejné a na jaře se mohli strhat, dosýpala jsem každý den....nevím čím to je...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 23.01.2018 19:55
     

    je to tím , že když nechodí , tak sypou jiní . potom už tam nemají , tak jdou jinam .. v létě jich tu mám hejna a žerou mi z ruky. teď´ tu není ani jedna a vím že u dvojích sousedů jim kupují slunečnici po kilech .

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 23.01.2018 19:59
     

    Kaaj a to jsem sypala už od listopadu, aby si zvykli....potvůrky...a nic...U syna s přítelkyní prý stejně jako vloni nálety, chodí jim tam i sojka....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 23.01.2018 21:47
     

    Letos sojky nemám, protože nemám vlašské ořechy. Na ostatní krmení mi prdí smiling smiley Máme víc krmítek na zahradě, takže k domu mi chodí jen naše poloochočená červenka, která, když se dobře napapá, mi i zazpívá love smiley grinning smiley pár modřinek, sýkor, kosák a hejno vrabců. K třešni chodí víc ptáků, ale nesleduji je. Co mě mrzí, že nechodí na mnou vyrobené lojové koule, které jsou rozvěšené všude, jen vyjímečně

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 09:03
     

    Jsem včera tak dumala nad tím, jak ptáci už venku řvou a přitom je zvláštní, že letos vůbec nekrákají havrani. Vlastně se neukázali celou zimu a to tu hulákají každoročně. A vlastně si ani nevybavuju, že bych je vůbec někde letos viděla eye rolling smiley.

    Jak u vás?

    Já viděla cca 2-3 kusy přeletět nad zahradou někdy v listopadu a od té doby nic nono smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 09:55
     

    V Pardubicích jsou havranů mraky, jen mají letos problém - vykáceli jim borovice, na nichž hnízdili. Dělá se tu cyklostezka a stromu musely (no mžná všechny nemusely) pryč.

    Nad nádražím jich k večeru letělo obrovské hejno. Vždycky se před spaním takhle hromadně prolítnou, asi je třeba před ulehnutím protáhnout tělo. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 10:17
     



    vimrova napsal(a):

    Jsem včera tak dumala nad tím, jak ptáci už venku řvou a přitom je zvláštní, že letos vůbec nekrákají havrani. Vlastně se neukázali celou zimu a to tu hulákají každoročně. A vlastně si ani nevybavuju, že bych je vůbec někde letos viděla eye rolling smiley.

    Jak u vás?

    Já viděla cca 2-3 kusy přeletět nad zahradou někdy v listopadu a od té doby nic nono smiley.

    U nás je to naprosto stejné. Až jsem to četla, uvědomila jsem si, že mně to letos na zahradě úplně chybí. Loni jich bylo na stromech kolem plno. letos asi před měsícem krákala jako každoročně na ořechu před domem jedna-asi vrána, ale už tam nesedá-od té doby jsem neslyšela ani kráknutí grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 11:47
     

    Iviku, že by na ně bylo u nás ( a u vás) moc teplo? Tady opravdu celou zimu ani pařát a to jich tu bývalo, že to vypadalo jak z Hitchcocka eye rolling smiley .

    Vždycky jsem vyhodnocovala příchod jara, podle nich. Dokud krákají, zima neodešla. No a letos nevim.

    Ono to totiž u nás zatím nevpadalo jako zima. 3 nebo 4 krát napadl sníh, který do dvou dnů zmizel. Párkrát mrzlo, ale diascie venku v květináči nezmrzly. Ani všelichy eye rolling smiley. Gazánie jsem zřejmě do skleníku schovávala zbytečně ( to mi tam spíš uschnou než zmrznou eye rolling smiley ).

    Pořád trnu, že přijdou v únoru krutý mrazy sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 15:01
     

    Havrani tu jsou. Asi to teplem nebude. A mrazů v únoru se taky obávám. Ale můžu se jen obávat, stejně s tím nic neudělám. sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 19:25
     

    Já nemám ještě uklizené chladnomilné kytky. Jsou pod střechou, aby nebyly přemokřené, ale zima zatím moc nebyla winking smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.