čtvrtek 25. dubna, 09:50 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 10
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 09:58
     

    U nás před Silvestrem bylo na krmítkách plno, od té doby ani pírko confused smiley . Jestli je ten randál z rachejtlí zahnal někam do lesů, čo co? Krmítka plná a za 6 dní dolétla jen jedna hrdlička sad smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 10:02
     

    Missi je to možné. Navíc teď mrzne a sněží, kdy jindy by už měli létat.

     
  • Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 10:19
     

    K nám chodí sýkorky v hojném počtu, hrdličky sbírají vše, co spadne z krmítka. Ale úplně se od nás odstěhovali kosové, zvonka jsem tu letos též neviděla. Možná, že se ukáží až v krutějších zimách. Krmíme slunečnicí a lojem. Kupované lojové koule - na ty kašlou. Však tyto výrobky lůj neviděly. A hlavně, zdejší ptactvo je zmlasané. Nás pečovatelů je tu příliš.Válcové krmítko, do kterého se kupované koule dávají, jsem věnovala známým do jižních Čech. Tamnější ptactvo není vybíravé a kupované koule jdou na odbyt. grinning smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 10:33
     

    Nevím, jestli to už někdo nečetl přede mnou. Ale všimla jsem si toho už od léta. Dědek mi ukazoval článek. Píší tam o kosech. Že je už v létě postihlo nějaké virové onemocnění. Bývali tu a skoro nejsou.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 10:35
     

    jj- četla jsem to taky. ale u nás aspoń na podzim bylo kosů až moc. ???? uvidím na jaře-

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 10:36
     

    Regi četla jsem to a věřím tomu, celé roky mi tu kosáci hrabali v záhonech a trávníku a teď dlouho nic. A v létě jsem našla jednoho uhynulého u nás na zahradě...

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 10:39
     

    To tady taky, štěpku u rhododendronů nenechali na pokoji. Na podzim nic. A Hercule pár přinesl domů. Mylslea jsem, jestli je někde neulovil. On anebo mackové. Možná spíš už je jen našel. sad smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 15:35
     

    Dala jsem nové koule a před chvílí jsem byla svědkem frontálního útoku. Koukala jsem z okna v patře. Ptáci utvořili rojnici, něco sedělo sousedovi na střeše, zbytek po okolních zahradách a pak jak na povel všichni vyrazili dobýt krmítko. koukli, co je uvnitř a pak se rozptýlili na koule, něco na zem, 4 zůstaly v krmítku a 2 hlídkovali na stromě. 14 mlynaříků love smiley love smiley love smiley já je miluji, ty koule jimi byly obsypány - 4-5 na jedné, tak se tak pěkně ježily těmi jejich ocásky. A mezi nimi si klidně na kouli viseli vrabci a sýkorky. Nenechali se rušit. A mlynaříci dneska vydrželi dlouho, skoro 15 minut. Pořád se míhali, na jabloň, na krmítko, na koule. Normálně přiletí, párkrát si zobnou a jsou fuč. Dýl jak 2 minuty jsem je tu neměla.

     
  • Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 15:44
     

    O viroze, která měla postihnout kosy, to jsem neslyšela, ale uvědomuji si, že jsem za loňské léto našla na zahradě mrtvého kosa celkem 2x a nikdy mrtvolka nejevila známky poškození tělíčka. A jejich absence v lednu, touto dobou tu vždy byli. Je možné, že je postihla nějaká nemoc. sad smiley Holt se budeme muset, alespoň v příštím roce, obejít bez jejich zpěvu. Snad se jejich počet v krátké době obnoví. Kosáci jsou sice holomci, ničí hnízda menším ptákům, ale jejich zpěv na naše zahrady už patří. please smiley

     
  • Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 15:57
     

    Samanko, je to divné, že na západ od Prahy jsou ptáci zmlsaní a na opačné straně Prahy nikoliv. Asi to bude tím, že u nás nejsou lesy a tak je ptactva méně. A mlynaříka, toho jsem u nás viděla jen zřídka. nono smiley nono smiley nono smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 16:05
     

    Kosů je stále méně, dávala jsem odkaz na minulé stránce. Napadá je virus z afriky, který přenáší komáři. Mohou se prý nakazit i jiná zvířata i lidé, ale kosáci jsou na ten virus extrémě citliví a umírají

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil samanka (06.01.2019 17:05)
     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 16:37
     

    Alenko ono je to i na Praze západ odlišné, u mě a podle toho co píšeš ani u tebe nelétají. A syn se snachou bydlí 3 km od nás a nestíhají dosýpat ....

    Alenka napsal(a):

    Samanko, je to divné, že na západ od Prahy jsou ptáci zmlsaní a na opačné straně Prahy nikoliv. Asi to bude tím, že u nás nejsou lesy a tak je ptactva méně. A mlynaříka, toho jsem u nás viděla jen zřídka. nono smiley nono smiley nono smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 17:20
     

    Mlynaříka jsem snad u nás ještě neviděla. Na podzim bylo kosáků hodně, teď nejsou vidět, musím napíchnout na plot jablka, to neodolají. winking smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.01.2019 22:11
     

    U nás je kosů zatím dost. Na krmítko lítají sýkorky, brhlíci, vrabci, sojka. Některý den nestačím sypat

    a někdy nepřiletí nic.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 08.02.2019 09:13
     

    Tak kosáci se pochlapili a nalákali si nové samičky, takže jich tu mám teď 7. Asi ta, co jim tu zbyla (byli 3 kluci a 1 holka) byla moc vybíravá. A holkám teda chutná, nestačím doplňovat. Přeci jen, kdo by odolal mým jablíčkům grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.