čtvrtek 25. dubna, 07:05 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 24.01.2018 22:56
     

    Ivik, oleandry jsou stále ještě venku pod stříškou. Taky jsme je zatím neuklízela.Předloni n chalupě byly vyjma pár dnů celou zimu venku. Vloni to bylo horší. Tak stále čekám. eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.01.2018 12:11
     

    U nás zatím ani křídlo, jen před prací trochu kosáci. Jinak absolutní letové ticho. sad smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.01.2018 16:14
     

    U nás taky není ani brko. Teda dneska ráno seděl na plotě kosák, asi zabloudil winking smiley grinning smiley plného krmítka si ani nevšimnul.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.01.2018 17:26
     

    U nás ptáci řvou jak zjara eye rolling smiley. Krmítko hlídá dlask a odhání ostatní ptáky, přesto sýkorky stíhají vždy přiletět , sebrat slunečnici a zas frnknout smoking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.01.2018 20:25
     

    Mám na krmítku každý den plno. Sypu jim slunečnici do i pod krmítko a přihazuji pár jablek. Na ty chodí kosáci. Jetos jen 3 páry zvonků, zato vrabců a stehlíků je kolem 30-ti, 6 dlasků, koňader a pěnkav, 2 modřinky a asi 12 prcků - jestli je to čížek nebo králíček??? Je to skoro poloviční než modřinka. Občas se staví sojka nebo strakapoud a skoro každé odpoledne 6 mlynaříků.

    Teď dělám celý leden z domova, tak koukám každou volnou chvilku a mám docela přehled. Jen s focením je to blbé.Zelení a hnědí ptáčci na hnědozeleném trávníku eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley V mobilu není nic vidět - je to daleko a proti slunci a foťák je KO. Manža sice nejdřív brblal, když jsem kupovala slunečnici, ale pochopil, jaký je to pro mě úžasný relax a balzám na nervy a občas se koukne také winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.01.2018 21:07
     

    U nás letos vůbec nelítaj. Nechali jsme v létě razantně zkrátit lípy, sice obrazily, ale nemají žádné útočiště ve větvích.

    Vždycky si zobli a letěli do koruny líp. Teď nemají kde se schovat.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 27.01.2018 09:04
     

    U nás v průběhu týdne ožezali lípy v ulici. Sice nechápu proč, žezali je přesně před 3 lety, ale dnes ráno jsem na nich pozorovala strakapouda, jak dočišťuje smoking smiley . Zřejmě se tím otevřel přístup k nějakým stěrbinám mezi větvemi svírajícími ostrý úhel. Bere to pečlivě a důkladně, jen čistí, nebuší ( neni slyšet datlování).

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 28.01.2018 14:34
     

    Lípy je dobré udržet řezem v přijatelné velikosti, než začnou být problematické. Mají neskutečnou regenerační schopnost, ne nadarmo je to náš národní strom winking smiley

    U nás shodily dvě lípy, páč z nich padaly větve. Nechyli jsme si tam asi třímetrové kmeny s tém, že se nějak sochařsky pojednají. Než k tomu došlo, obrazily a teď už mají krásné koruny Bohužel ty řezy nikdo neošetřil, nebyl tehdy důvod, tak mám obavu, že časem ty kmeny vyhnijí

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 28.01.2018 18:40
     

    naproti nám přes silnici je jedna lípa vedle druhý. Ptáci nic moc, jen straky vidím dost často. Na krmítka mi taky skoro nic nelítá.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 29.01.2018 07:10
     



    Majka napsal(a):

    Lípy je dobré udržet řezem v přijatelné velikosti, než začnou být problematické. Mají neskutečnou regenerační schopnost, ne nadarmo je to náš národní strom winking smiley

    U nás shodily dvě lípy, páč z nich padaly větve. Nechyli jsme si tam asi třímetrové kmeny s tém, že se nějak sochařsky pojednají. Než k tomu došlo, obrazily a teď už mají krásné koruny Bohužel ty řezy nikdo neošetřil, nebyl tehdy důvod, tak mám obavu, že časem ty kmeny vyhnijí

    Lípa, Majko to jsi mě připomněla, že musím zavolat na město, ti naši zelení nechali zasadit lípu asi 5 m od baráku, pěkně před okna eye rolling smiley thumbs up . Přitom za barákem odstranili suchý stromek, místa okolo na všechny strany dost a oni to dají do už ted poměrně hustého porostu vzrostlých borovic

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.02.2018 20:06
     

    Někteří ptáčkové jsou trochu zvláštní. grinning smiley

    [www.facebook.com]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 06.02.2018 20:21
     

    Přímo pták jarabák grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 07.02.2018 09:13
     

    že se mu tam to paroží nezaseklo . asi by prchal i s budkou grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 07.02.2018 09:16
     

    thumbs down To se mu povedlo. Připomněl mi naši Žofku, když někde objeví něco k jídlu, třeba zapadlé u lednice a nemůže tam narvat palici. Pak to zkouší taky jazykem. Někdy i uspěje. smiling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 17.03.2018 14:40
     

    Tak krmítko je stále v obležení, navíc dnes přiletěla na dopolední svačinku letka 30-ti špačků a poprvé se ukázali 4 drozdi kvíčaly.

    Hejno špačků létalo po okolí celou zimu, ale teprve dnes přilétlo na bufet. Nazobali se a pak chvíli předváděli manévry kolem oken. A to byla úžasná podívaná. Jen si myslím, že to asi nebylo za odměnu, ale tipuji, že si prohlíželi okolí, aby se mohli snadno vrátit, až dostanou hlad. Už jsem trošku uklidila pod krmítkem, nabrala jsem 10l slupek od slunečnice, no nějaká semena byla neporušená, tak jsem to nasypala kolem plotu, kde by mohly případně slunečnice vyklíčit, ale ptáčci ty hromádky vyčmuchali a rozhrabali - venku je skoro 10cm sněhu, ale to jim vůbec nevadilo.

    A ježura se zabalil do klubíčka, je studený a spí.

    Nechám ho v boudě,, dokud se neoteplí

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.