pátek 19. dubna, 17:52 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 10
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 18:40
     
    img_20201213_111234.jpg
    Další fotografie:

    My máme krmítka 3.Jedno klasické a dvě kulaté,vyrobil je manžel. Kočky se tam nedostanou,tak můžou v klidu zobat.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 19:58
     

    Bosku, taky pěkné. Ještě, že máme šikovné mužské. Ta kupovaná krmítka jsou, většinou, bez nápadu.

    A sníh v této zimě, to koukám. Tak, Kordulko krm ptáčky. Zítra musíme taky zavěsit krmítko, co kdyby i k nám zima zavítala. Na vánoce by trocha bílé poezie přišla vhod. Nevím, kdy byly bílé vánoce.naposledy. Určitě je to hodně let.? confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 20:16
     

    Mooooc pěkná krmítka thumbs down , všechna, i to Kordulčino.

    Alenko, tady jsou rady přímo od České ornitologické společnosti [www.birdlife.cz] ... můžete se zapojit i do sčítání ptáů na krmítkách.

    My máme zavěšena a naplněna krmítka asi 3 týdny - zatím létají jen velice málo a jen sýkorky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 08:03
     

    Eli, co já bych dala za sýkorky, u nás "jen" vrabci... to jsou doslova nálety.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 09:01
     

    Anavi, u nás ani ti vrabci, prostě ani peříčko sad smiley přitom v krmítku takových dobrot thumbs up

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 09:17
     
    dsc_0913.jpg

    Začali se objevovat stehlíci, přilétají vždy ve velkých hejnech.

    Jinak se tu na slunečnicích posilují hlavně sýkorky a vrabci, několik brhlíků. Možná tu bývají i jiní ptáčci, ale ty na dálku (a mnohé ani zblízka) nerozeznám.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 09:24
     

    Loni jsem nestačila dosypávat a letos ani peříčko

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 10:32
     

    Jako fakt ne??? Ráda pošlu.. já jim říkám "ptačí cikáni" winking smiley ... od rána do večera dělaj bordel, sežerou na co přijdou, poserou, co můžou a pak ještě ze samé vděčnosti oštípou květní pupeny, takže mi spousta stromů na jaře vůbec nerozkvete. thumbs up

    cancourek napsal(a):

    Anavi, u nás ani ti vrabci, prostě ani peříčko sad smiley přitom v krmítku takových dobrot thumbs up

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 12:36
     

    Anavi, líbili by se mi i cikáni, klidně pošli winking smiley

    Takže u hřiště sletět z hlavní doleva a hnedka za zatáčkou první barák napravo. To nemůžou přeletět nono smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 13:03
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down Jestli mě přes to hašteření uslyší, tak jim to vyřídím..

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 20:02
     

    Já nekrmím žádný rok. Někteří létají vyzobat proso přímo z trávy, jiní zobou něco v neopadavých keřích, kamarádka krmí hned vedle mě. Nemívá tam skoro ani peříčko, u mě v jezírku velké koupání, bývá tam vetšínou odhadem 20 -30 ptáčků, nejvíc je tam sýkorek winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 21:29
     

    Je zajímavé, že zásobník se slunečnicí vyprázdní během jednoho dne, ale jenom, když mrzne. Mohl by mi sloužit jako teploměr. Další den je nad nulou a slunečnice ubývá jen pomalu. Asi potřebují v mrazíku víc energie, tak jdou na jistotu nabrat síly ke mně, jinak si hledají v přírodě.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 14.12.2020 21:57
     



    SPIKE napsal(a):

    Je zajímavé, že zásobník se slunečnicí vyprázdní během jednoho dne, ale jenom, když mrzne. Mohl by mi sloužit jako teploměr. Další den je nad nulou a slunečnice ubývá jen pomalu. Asi potřebují v mrazíku víc energie, tak jdou na jistotu nabrat síly ke mně, jinak si hledají v přírodě.

    Přesně! Mrzne a jsou tu stehlíci, sýkorky, modřinky, cikáni (vrabčáci), přilétla i červenka a mrňavej čížek. Je okolo +5°C a není tu ani brko.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 16.12.2020 08:35
     



    Anavi napsal(a):

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down Jestli mě přes to hašteření uslyší, tak jim to vyřídím..

    Anavi, cikáni dorazili, krmítko je skoro prázdné thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 16.12.2020 23:33
     

    grinning smiley tongue sticking out smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.