čtvrtek 18. dubna, 06:34 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 10
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 25.05.2020 21:17
     

    Stále, každý den dostanou pár jablek. Rodinka totiž brblá, že jsou měkký a nekřupou. a moc sladký, a hlavně se pro ně musí dojít. angry smiley angry smiley angry smiley

    Tak alespoň sleduji, jak si na nich pochutnávají opeření pomocníci. Když seděla špačková na vejcích, špaček jí přinesl nějaký hmyz a ona si vždy přiletěla na ovocný moučník. A teď když vyvedli mladý, vodili je po trávníku, dospěláci si vždy zaskočili na jedno zobnutí a hurá zpět ke krmení. Teď už je špačík opuštěný, tak navečer také zaskočí na pár vitamínů. Pět jablek je pro dva kosy málo - spousta řevu a zahrada je jim malá, ale v naprostém souladu vedle sebe hodují kos s kosicí, špaček se špačicí a drozd (ten chodí vždy sám). Ráno je uklizeno, tak asi přichází i ježura winking smiley winking smiley winking smiley

    Zjistila jsem, že mám doma troje nájemníky - 2x vrabčí hnízdo ve špičce střechy severní i jižní strana - a v trubce od větráku z koupelny se zabydlel rehek domácí. Musí být asi hodně blízko ventilátoru, protože jak přiletí bašta, je to slyšet po celém domě. Pro jistotu jsem rodince zatrhla ventilátor používat.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 25.05.2020 21:30
     
    dsc04811.jpg

    u nás to je podobné, ale teď nekrmíme....

    kosáků máme hodně, rádi se koupají a vůbec se nebojí, zvykli si grinning smiley , spotřebu vody mají velkou....ráda dolévám..

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 25.05.2020 23:06
     

    U nás se letos kosáci naučili chodit se mnou plít. Jak mě vidí, že kráčím k záhonům, už čekají. Člověku lezou pomalu pod ruce. Teď učili malého kosa. Ale moc se k samostatnému krmení neměl. Předhodili mu žížalu na zem, aby si ji aspoň sám vzal. Ani nápad, tvářil se u toho tak tupě a nechápavě, až mu ji po chvíli strčili do zobáku.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.05.2020 07:02
     

    můj sameček pěnkavy se klidně na mně přišel podívat až k nohám . se divím - taková malá hlavička ajak si pamatuje . to já mám hlavu dost velkou , ale už si nepamatuju winking smiley . Silva jak natírala plot , tak ji taky málem lezl k rukám . bohužel nemám semínka slunečnice , ale ať sbírá houseny. jinak je tady ptáků fůra - jsme u lesa. -

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 26.05.2020 08:29
     
    img_20200505_113531_5 (1).jpg

    Můj kamarád, nechá se vzít na ruku smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 03.06.2020 18:30
     
    img_20200603_181537.jpg
    Další fotografie:

    Krmit úž sice nepotřebuje, ale nevím co byl chudinka zač. sad smiley

     

    PS. Soused byl zavřený od včerejška v chatě, dostal pipetu na klíšťata, tak on to nebyl, kdyby ho náhodou někdo podezříval.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.06.2020 00:21
     

    Tak vrabčáci jedou druhé kolo. Mladé vyvedli, naučili je chodit ke mně na hrášek a vrátili se zpět na hnízda. A už je zase slyšet pípání holátek.

    Kordul, nemohl to být hýl? Já zas měla pod schodama mladýho strakapouda. Co naděláme

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 29.10.2020 21:05
     
    001.jpg
    Další fotografie:

    Vnouček slaví 1. narozeniny love smiley

    Vzhledem k situaci se oslava nekoná a vše doženeme až bude klidněji.

    Co mrňousovi vymyslet k narozeninám, když všechno má? Plno uřvanejch, uječenejch a hlučnejch "hraček". Rodiče mu koupili auto na baterky vhodné od 4 let eye rolling smiley. Sedne do něj jak hrouda a drkotá po chodníku. Nemám tyto samohyby pro děti rád. Když auto, tak se šlapkama, aby vynaložil nějakou námahu a né tam sedět jako buřt thumbs up

    Koupili jsme mu klasickou tatru, tu příští rok naloží a budeme rozvážet spolu kompost, hnůj do skleníku a nebo ho na ní povezu já.

    Taky jsem mu vyrobil krmítko pro ptáčky. Může na něj koukat přes okno. Udělal jsem to se zásobníkem, protože by to asi zapomněli dosypat winking smiley (dodávám s 5 kg slunečnice).

    001 a 002 - odklápěcí střecha

    003 - čelo jsem udělal odendávací, aby se dalo vyčistit

    004 - na jedné straně je háček a na druhé bydýlko na které si může zeťák pověsit koule

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 29.10.2020 23:03
     

    Taku, precizní práce jako od strojaře thumbs down . Jen se obávám, aby zeťák nechtěl názornou ukázku (učení nápodobou je nejlepší) jak používat a koule věšet grinning smiley .

    Teď trošku vážně - doufám, že krmítko bude dostatečně vysoko - je dost velké, aby se tam vešla kočka. Kluci kdysi od jejich dědečka - mého táty - dostali klasické krmítko, ne takhle vychytané a bylo umístěno na kovové tyči 1,5 m nad zemí (aby mohli sami sypat slunečnici). Bylo nejoblíbenějším pelechem našeho kocoura Mindíka - Ňanika (macešky po něm mají jméno).

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 12.12.2020 16:54
     
    fb_img_1607788292560.jpg

    Vyzobané až do dna / smíchané krmení s rozpuštěnou chladnoucí želatinou

     
  • Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 09:21
     

    Lidová tvořivost při výrobě krmítek je obdivuhodná. Ovšem zde vede TAK, řemeslníka nezapře. A krmítko u Kordulky, to je zase nápad, jak zhovit krmítko z domácího nářadí, taky originální.Ale v současném počasí není třeba krmit. Zbytečně se ptáčci rozmazlují. My jsme nakoupili slunečnici a počkáme na opravdu zimní počasí. Snad se nějaké zimy dočkáme. please smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 09:52
     
    129265464_3253758131419148_1745911383797857655_n.jpg



    Alenka napsal(a):

    Lidová tvořivost při výrobě krmítek je obdivuhodná. Ovšem zde vede TAK, řemeslníka nezapře. A krmítko u Kordulky, to je zase nápad, jak zhovit krmítko z domácího nářadí, taky originální.Ale v současném počasí není třeba krmit. Zbytečně se ptáčci rozmazlují. My jsme nakoupili slunečnici a počkáme na opravdu zimní počasí. Snad se nějaké zimy dočkáme. please smiley

    Alčo, slyšela jsem, že v dnešní době postřiků proti čemukoliv, je hmyzu málo, mělo by se krmit i v létě

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 10:42
     

    dávám na okno do misky- ale už tři den ani pírko . asi je rozmazlují sousedé . winking smiley

     
  • Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 15:08
     


    Kordulko, ornitologové mají různé názory, určitě někdo má názor, že se má krmit pořád. Já jsem slyšela zcela opačný názor. Nepamatuji si, autora názoru, ale onen člověk řekl, že by se neměli ptáci krmit vůbec, protože tím vytváříme nerovnováhu mezi krmenými ptáky a jejich méně šťastnými druhy - ti kmení jsou vypasení a ti druzí zesláblí po zimním hladovění. Ale nakonec řekl, že my lidé už jsme do přírody tak zasahovali a tolik jsme ji narušili, že nemůžeme nechat přirozený výběr mezi rozmazlovanými jedinci a těmi méně šťastnými, a proto jim v zimním období musíme pomoci přežít. Tak se tím řídím a pomáhám trochu přírodě. Ale v okolí Prahy jsou ptáci tak zmlsaní, že ignorují tzv. lojové koule, prodávané v obchodě, ale ty vyrobené podomácku z kvalitního tuku, ty zobou. Taky vědí, co je lepší.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Alenka (13.12.2020 15:43)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 13.12.2020 17:47
     

    Alčo my máme na zahradě poprašek sněhu, tak jim dopřáváme. Tady dole do krmítek nejdou.

    Eliška byla na chalupě, na Orlici , tam ji první várku vyzobali a potom už do konce týdne neviděla ani ptáčka a to je tam sníh......

    Já přijdu na chatu a už je kolem spoustu čekatelů

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.