čtvrtek 18. dubna, 19:52 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Náboženství
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Náboženství
Diskutujte! vše o náboženstvích
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..
Výsledné hodnocení: 5

Křesťanství

Datum: 17.11.2007 13:18
 
Pro zajímavost a pro uchování tohoto odkazu jsem založila tohle téma, i když to není jen o křesťanství rozhodně stojí za shlédnutí. Udělejte si ale 2 hodiny času a vydržte až do konce.
[video.google.com]
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Křesťanství

    Datum: 17.12.2009 08:55
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Haleluja! To by me zajimalo, co si uvarili? Asi pernicek.confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Křesťanství

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Křesťanství

    Datum: 17.12.2009 12:35
     

    Myslím si, že cirkve, ať je to křesťanský Bůh nebo muslimský Aláh či antický Zeus (mimochodem, ten mi je nejsympatičtější winking smiley ) jsou pro lidi, kteří potřebují nějakou berličku, něco nebo někoho, na koho mohou svést co se jim zrovna hodí. Na druhou stranu je pravda, že čkověk, jako takový, potřebuje určitý řád, který cirkve zvládly perfektně. Líp, než státní útvary.

    Věřící nejsem. Bibli znám (úděl knihkupce) a jako vše, se dá vyložit mnoha způsoby a každý výklad se může zdát jako ten jediný pravdivý.

    Nejkrutější války se vedly a vedou ve jménu Boha, Aláha .....

    Kdyby existoval Bůh a byl takový dobrotivý, spravedlivý a velkorysý, nemohlo by se na Zemi dít to, co se děje....

    A kecy, že dal lidem svobodu? Od jedné známé silně věřící osobnosti jsem slyšela, že ani pírko na zem nespadne bez Jeho vůle... Takže si milí věřící lžete do vlastní kapsy

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Křesťanství

    Datum: 17.12.2009 12:54
     

    ...jo, a lhát se nemá, že jo ?.... nejsem věřící, no, věřím jenom sama v sebe... že bych byla bohyně? hihih......to by se Hanys asi podělal smíchy, kdybych mu to řekla. Ale to jsem nechtěla říct, spíš jenom jako příklad.... jeden náš příbuzný je silně věřící, ale jeho chování tomu vůbec neodpovídá. Chová se jako ten největší křupan a hulvát ke svým nejbližším, na venek se jeví jako velice spořádaný a slušný občan. Před 3 lety jsem u nich strávila 3 dny bez své rodiny... pomáhala jsem jim se svatbou. Nedovedete si představit, jak jsem se těšila, až se u nich objeví ten můj výlupek. Po 3 dnech neurvalého chování, neustálého řevu a nadávání jsem byla já, která jsem opravdu velice psychicky odolná, s nervama ... no tam, přesně tam. Ne, že by řval na mě, ale na svou ženu, syna a dceru. A protože ti si nenechali nic líbit, tak to taky tak u nich vypadalo.... těch titulů, co jsem vyslechla... v neděli si náš křesťan zašel do kostela, vyzpovídal se a jelo se zase dál grinning smiley. To mě fakt dostávalo. Nemůžu říct, že ho nemám ráda, nebo ho nenávidím.... občas má světlé okamžiky, ale jeho chování absolutně neodpovídá jeho přesvědčení.... a to mě občas dožene k tomu, že si občas rýpnu.... že už má mozoly od klečení v kostele. Což je věta, která je v jeho rodině zakázána grinning smiley... ale to je jenom jeden z davu, nechci všechny věřící házet do jednoho pytle. Jenomže bohužel, v celé naší rodině mám právě jenom takovýto příklad....

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Křesťanství

    Datum: 17.12.2009 13:04
     

    Drahuško mohla bys jít promlouvat k lidem, tebe bych poslouchala až do halelujáááágrinning smiley ....pravdu máš

    Skrblice, také znám ze svého okolí podobný případy....je to smutný, ale lidi jsou různýsad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (17.12.2009 13:13)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Křesťanství

    Datum: 17.12.2009 15:38
     
    Kedysi za ...totality v ramci politicko-odborneho vzdelavania - ako pracovnik statnej spravy (uff, kazdy rok sme mali dvoje! preskusavania - a bralo sa to u nas fakt uplne vazne!!! a my sme mali z toho vzdy bobky, lebo sme dostal 50 politickych a 50 odbornych otazok) nikdy nezabudnem na velmi zaujmavu prednasku jedneho veduceho odd.pre cirkevne otazky...
    Ten nemal problem to postavit tak....ze NABOZENSTVO ? Preco nie?!!...ked to mnohym ludom pomaha! Ten kto to vazne berie, tak je to pre neho...urcita forma psychohygieny..
    Veriaci sa porozprava s Bohom, vystazuje sa, prenesie na neho urcite svoje problemy...a hned mu je lahsie na dusi, pritom nemusi ani navsetvovat psychologa, ani v horsom pripade psychiatra a brat lieky.....A takisto taka omsa...ludia pocas tohto obradu pocuvaju vacsinu myslienky na pozdvihnutie ducha, relaxuju ...zabudnu na svoje denne tazkosti, oddychuju( uff, samozrejme pokial sa s tymi ludmi fakt nemanipuluje za nejakym ucelom...)!!!!
    Tieto jeho slova sa mi hlboko zaryli do mysli, aj ked odvtedy preslo mnohoooooo rokov!
    -------------------------------
    Ja viem, ze ...pre mnohych je aj ta viera ...len pretvarka a len si takto ulahcuju svojej "ciernej dusi"...aleeeeeee, kazdy si tvorcom svojho ..zivota, stastia..Darmo, kazdy sme iny!!...preto to takto neriesim a nedelim ludi na takych a onakych...ani tzv. veriacich-neveriach...len na ludi, ktori su ludmi...tych ostatnych, ktori su skety...a este tych, ktori sa placaju nevyhraneno niekde medzi tym...
    -------------
    Ja osobne nie som veriacia v PanaBoha ako nam ho predstavuje "hociktora" cirkev...Priznavam, ze ani taku Bibliu som nikdy necitala ako ..text sam o sebe, lebo nikdy som sa nedokazala k tomu prinutit...lebo nedokazem prijimat nieco, co mi niekto strcil pred nos s tym, ze ber- take nieco ma nikdy nezaujimalo!...ale zato som citala radsej vela okolo nej - rozne polemiky (...zaujimave boli napr. knihy "Co rozpravali proroci", alebo "Co rozpravali evanjelisti") ...
    Hm, preto ma vedla krestanstva zaujimaju aj ostatne nabozenstva, ktore ludia vyznavaju...lebo ma zaujima v co veria ludia...
    Lebo ja tiez verim...ze Boha- jedno akeho - clovek musi nosit hlavne v srdci...a nie niekde verejne naoko sa akoze niecomu klanat- k niecomu vyssiemu....a pritom...v podstate byt v moci diabla... grinning smiley
    --------------------------------------------
    Hm...aj v otazkach toho medzi nebom a zemou... plati...
    První krok moudrosti je všechno napadat. Poslední: se vším se srovnat
    – G.Ch.Lichtenberg
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    anastap

    Re: Křesťanství

    Datum: 30.07.2010 02:32
     

    Už začínám chápat, proč církev brojí proti kondomům a potratům. Víc je tady na tom videu

     

    [www.facebook.com]

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Křesťanství

    Datum: 30.07.2010 13:09
     

    Kerio, myslím, žes vyjádřila postoj velmi blízký mému. Pod to cos napsala bych se kldně podepsal. Vždy jsem tvrdil, že na to abych v něco věřil, jsem nikdy žádnou církev nepotřeboval. A na tom trvám.

    Každý je svým způsobem věřící. Ti co tvrdí že jsou nevěřící - ateisté, taky věří! Věří, že žádný bůh není.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Náboženství (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.