pátek 19. dubna, 22:50 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Křen

Datum: 14.12.2006 15:47
 
Prosím vás, nemám na zahradě křen a chápu to jako hrubý nedostatek. Takže jak se k němu dopracovat? Množí se to nějak? Nebo se dá koupit sazenice? Nebo semínka? Nebo jak? Díky.grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 00:01
     
    Zkus si odkopnout kousek někde na mezi. Ale je to potvora  a nechce růst všude. Já už se o to snažím 30 let a bez valného úspěchu. Prostě se mu u mně nelíbí a naproti u souseda přes silnici je keř jako blázen.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Křen

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 00:12
     

    Tady jsem našla v botanickém herbáři co křen potřebuje

    Břehy, příkopy, vlhčí rumiště, na půdách hlinitých až jílovitých, dusíkatých, vlhkých až mírně vysychavých.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 07:31
     
    Vladko...díky. Myslím, že mám skvělé stanoviště, kde si křen bude přímo lebedit. Zkusím odkopnout od našich. Půjde to?
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 16:17
     
    Risk je zisk, Zato nic nedáš. Já jsem zkoušela odkopek, byl to takový mizerný ocásek a chyt se. Akorát ho mám na blbém místě, kde se mu moc nedaří. Tak ho na jaře zkusím někam jinam.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 16:23
     
    Akorát nevím, jestli ho máma má tolik na mé experimenty. Myslíte, že se dá někde sehnat? Nebo jen odkrojek z kupovaného?
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 16:52
     
    K kupovaného těžko, Je většinou zaschlý. Ale jestli vydržíš do jara ( musíš se  ale připomenout) tak ti ho kus vykopu. Naproti našemu baráku roste krásný keř na pankejtu.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 16:56
     
    Vladko...díky.  Připomenu se.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 18:11
     
    Mono, křen je plevel mám ho taky,tak není problém. Než ho zasadíš,tak vykopej jámu 40-50cm hlubokou a alespoň 50x50cm. Na dno naskládej cihly nebo tašky...Křen pak zarazí ,nemůže hloub pouštět kořeny a naroste pěkně silnej. Já ho čas od času vykopu skoro všechen a roste vesele dál.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 18:16
     
    Lado..prima. To bych určitě neudělala s tou dírou. Díky.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Křen

    Datum: 15.12.2006 21:53
     
    Mono....to taky není z mojí hlavy, kdysi mi to někdo poradil. Tak tak ráda předám dálwinking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Křen

    Datum: 19.01.2007 15:02
     
    Kupovaný křen (někdy před vánoci) mi ve vodě pustil kořínky a z vršku začaly růst listy. Proto jsem dnes vykopala tu díru a křen zasadila. Vím, divná věc v lednu, ale snad se chytne.grinning smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Křen

    Datum: 19.01.2007 17:01
     

    Mít vždycky po ruce křen je bezva. Pokouším se ho pěstovat léta a je to jedna z mála rostlin, která mi nejde. Stejný problém mám s levandulí.

    Zkusím ještě využít rady od Lady. Víc hlav, víc ví grinning smiley

    A když už jsem tady, dám vám recept na křenovou pomazánku.

    Utřít vaničkový tvaroh s měkkým sýrem a přidat tvrdý sýr nastrouhaný a křen taky nastrouhaný. Vše "od oka" dle chuti. Namazat na rohlíky a ozdobit kompotovanou mandarinkou, ta je na tom výborná. Zkusila jsem i domácí zavařenou dýni a je taky dobrá. Jde to i bez ovoce, ale mě na tom moc chutná. Přeju chuťanagrinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Křen

    Datum: 20.01.2007 05:17
     

    Mono,já taky původně zasadila jeden vršek a dnes ho musím udržovat v "mezích". Pokud se ti nerozjede,tak ti kus odkopnu.

    Evano pomazánka dobrá,já dělám podobnou a křenová omáčka taky mňanka

    Hoď ji do vaření do pomazánek,ať to máme pěkně pohromadě.

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Křen

    Datum: 20.01.2007 12:23
     
    Dobře Lado. Hodim. smiling smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.