čtvrtek 25. dubna, 15:42 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: AliceC
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

kosatce

Datum: 22.03.2007 19:16
 
holand. 002.jpg
Koupila jsem cibulky holandských kosatců. Je to směs, tak jsem zvědavá, jestli tam bude i ten žlutý z obrázku. Loni už jsem zasadila modré, měly by letos kvést (pokud tedy nezmrznou). Už mají docela velké listy. Pěstujete je taky? Nebo jiné kosatce?

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 15
  • Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 26.05.2018 15:04
     

    Pinko, to bude nejspíše tohle. Psala o tom někdy i Kaaj.

    Kosatce poškozuje květilka kosatcová (Phorbia servadei). Je to moucha (velikosti mouchy domácí), jejíž larvy se vyvíjejí v květních poupatech a způsobují jejich zahnívání. Samičky kladou vajíčka do ještě uzavřených poupat a vylíhlé larvy vyžírají a poškozují vnitřek poupat. Dospělé larvy květ opouštějí a kuklí se v zemi, kde přezimují. Na jaře (v dubnu) se z přezimujících puparií líhnou mouchy. Mívá jednu generaci v roce. Preventivní ochrana spočívá ve včasném odstranění napadených poupat, tj. dříve, než je dospělá larva opustí. Napadená poupata je nejlépe zničit (spálením). V žádném případě je nedávat do kompostu! Chemické ošetření proveďte jedenkrát při objevení prvních květních pupenů a podruhé těsně před kvetením rostlin např. přípravkem Decis Mega a dalšími. Do postřikové kapaliny je vhodné přidat smáčedlo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: kosatce

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.04.2019 19:41
     
    dsc00074 (8).jpg
    Další fotografie:

    Moje kosatečky. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.04.2019 21:59
     

    thumbs down Už je taky plánuju.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 05.04.2019 12:35
     

    všude jen listí - nekvete mi ani jeden ... sad smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: kosatce

    Datum: 20.04.2019 09:41
     

    Gabčo, to je nádhera!!! Máš nádherné barvy, ten první na té loňské fotce z 25.5. je překrásný!!! A ty malinké jsou boží. Já mám jen jeden skalkový, další objednané a veliké kosatce různých barev jsem před lety dala tchýni, nemám tu na ně prostor a krásně jí každoročně kvetou. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2019 18:15
     
    dsc00086 (3).jpg
    Další fotografie:

    Jediný záhon, kde jsem si myslela, že mám jednu barvu a prd velebnosti, je tam i bílý. Akle ještě pořád je to barevně přijatelný. Druhá fotka to už je miš maš. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2019 18:21
     
    dscn2441.jpg
    Další fotografie:

    beru zpět - kvetou všechny thumbs down nejraději mám modré -

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2019 18:32
     

    Kájo, nejhezčí je za mě na tý druhý fotce. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2019 19:24
     
    dscn2467.jpg

    ten je od p. Krupky. [kgardens.org] on má snad nejhezčí .. koupila jsem asi před 5 roky od bílého před sv . modrý , tenhle kombinovaný až po tmavě modrý . Krupka je spolehlivý thumbs down . jenže jsem je nasadila mezi růže - a ty se dost rozrostly. nevím? , ještě asi pokvete ten tm . modrý . jinak je mám utopené .

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2019 20:35
     
    dscn4985.jpg

    kvetou mi tyhle drobné

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: kosatce

    Datum: 06.06.2019 22:41
     
    irisky.jpg
    Další fotografie:

    Ty modré irisky mám jako památku ze školy - plely jsme školní pozemek a jeden irisek skončil na hromadě kompostu, tak jsem si ho tehdy vzala domů . A on se krásně rozrůstal a rozrůstá, a kvete. s oblibou dělám kytice již teď a posílám učitelkám do školy, tak se vrací i irisek winking smiley winking smiley winking smiley Žlutý kosatec se tu sám před 5-ti lety vysemenil. A asi se mu tady líbí. Fialový je z původní zahrady . Relativně malý modrý není panašovaný - je zarostlý travinou . A mám dotaz: č5 - irisky z cibulek, co kvetly na jaře - někde jsem slyšela, že se mají začátkem léty vyndavat. Nebo nemusí??? zatím ještě mají listy zelené. A kdy se teda potom sází, když kvetou brzy zjara please smiley please smiley please smiley co s nima děláte, poraďtě

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 07.06.2019 06:25
     

    hmm- ty cibulkové nevyndávám - to slyším poprvé confused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 07.06.2019 08:05
     

    Samanko, já je taky nevyndávám, stejně tak jako nevyndávám krokusy.

    Ale je pravda, že některý rok nekvetou.

     
  • Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 07.06.2019 09:15
     

    Také nevyndávám a kvetou každý rok a množí se mě. Jsou u mě čím dál mohutnější.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: kosatce

    Datum: 07.06.2019 10:01
     

    Tak to jste mě uklidnily. Kdysi jsem si koupila ty vyšší, některé vykvetly a pak zmizely, našla jsem jen plesnicé zbytky cibulek. Tak jsem se vyděsila, že jsem je umořila vlastní blbostí, ale asi už byly cibulky napadené z krámu. Tyhle byly moc pěkné, tak bych je chtěla zachovat smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.