pátek 29. března, 00:58 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: AliceC
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

kosatce

Datum: 22.03.2007 19:16
 
holand. 002.jpg
Koupila jsem cibulky holandských kosatců. Je to směs, tak jsem zvědavá, jestli tam bude i ten žlutý z obrázku. Loni už jsem zasadila modré, měly by letos kvést (pokud tedy nezmrznou). Už mají docela velké listy. Pěstujete je taky? Nebo jiné kosatce?

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 15
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 18.08.2016 10:15
     

    Mě kosatce hned na jaře okousali slimáci a to tak, že jsem zachránila 3 kusy a zberchávají se doted´. Naštěstí to byla jediné, co mi ty bestie ožraly, pak už papaly jen modré... angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: kosatce

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 03.06.2017 11:19
     
    dsc00069 (4).jpg
    Další fotografie:

    Dostala jsem spoustu kosatců od jedné paní a tak to mám tak trochu divočinu, Mám radši trsy od jedné barvy. Budu to muset " někdy " vyselektovat a přesadit. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 03.06.2017 11:20
     
    dsc00075 (3).jpg
    Další fotografie:

    Ten hnědej je " zvláštní " grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (03.06.2017 11:28)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 03.06.2017 11:30
     
    dsc00035.jpg
    Další fotografie:

    První foto : divočina z okna. grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 03.06.2017 11:31
     

    kosatce jsem uchránila před slimáky ,ale nekvetou mi sad smiley . Jsou to nádherný květy, jezdívala jsem do Žirovnice na výstavy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2017 09:44
     
    dscn7876.jpg
    Další fotografie:

    krásné kosatce máte thumbs down thumbs down thumbs down- moje letos bez postřiku a jsou shnilé . ono to vypadá jako od deště , ale je to ta moucha. napíchne malinkou dírečku do poupěte a to hnje - jsou v něm houseny. zajímavé, že swině napadají hlavně ty vyšlechěné . na starých třeba u sousedky není ani ň - na mých starých taky skoro nic.

    f- loni - letos ani nefotím . hrůza.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2017 10:08
     

    Kaaj,to je škoda,ty šlechtěný jsou asi mín´ odolný.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2017 10:11
     

    To je k naštvání, ale nechápu to zrovna jako že slimáci žerou vše co nasadíme, jen ne trávu angry smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2017 10:16
     
    dscn7868.jpg
    Další fotografie:

    asi jim více šmakují --mám od bílého po tmavě modré . kupovala jsem od K.Garden samé v modrém tónu . loni jsem stříkla a byly nádherné . letos mi bohužel zdraví nedovolilo .. sad smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: kosatce

    Datum: 04.06.2017 10:23
     

    Kájo, jsou krásné thumbs down . Já jich většinu povyhazovala, páč nebylo místo na jiné kytky, ale postupně sem ta nějaký do zahrady přibude. Teď jsem pořídila pár těch zakrslých, tak hledám místo, kam je upíchnout winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.08.2017 07:29
     

    Kosatce jsou nádherné, když kvetou. love smiley Samotné listy vypadají už celkem obyčejně a listy napůl suché a polezlé rzí, což mám pravidelně v tuto roční dobu já, přímo odpudivě. thumbs up

    Jak to řešíte? Ignorujete, soustředíte svoji pozornost na to pěkné v zahradě, stříkáte proti houbě, ostříháte u země? confused smiley

    Obdobně jsou na tom pivoňky, vylepšeno o ten fakt, že si nezadržitelně lehnou, pokud nemají dobrou podporu.

    U mé zahrádky velikosti kapesníku to fakt razí. eye rolling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.08.2017 08:43
     

    Hanko - no měla bys proti rzi i houbě postříkat , pokud je příští rok chceš hezké . jinak se zastřihují asi 10-15 cm nad zemí do pyramidky. . radím a sama to ještě nemám uděláno . ale moje jsou ještě zelené .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (04.08.2017 10:10)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: kosatce

    Datum: 04.08.2017 08:54
     

    Pivoně mi střihl manžel, ale asi moc brzy. byly zelené a teď tam, na uvolněné místo leze spoustu plevele sad smiley

    Kosatce mám také zelené, ale pomaličku zakracuji. Nelíbí se mi

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: kosatce

    Datum: 04.08.2017 09:19
     

    Hanko, taky s tím mám problém - resp. s tím holým místem po nich. Nejdřív jsem je sázela hlouběji do záhonu, aby je pak okolní zeleň zakryla, ale to pak další rok moc nekvetou eye rolling smiley.

    Letos jsem si pořídila nějaké zakrslé, zkusím je dát do popředí záhonu a pak prostě ostříhat do špičky a uvidíme, jestli to bude lepší...

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: kosatce

    Datum: 05.08.2017 12:51
     

    Tady nám ten problém s kosatci taky nevyřešili, ale i tak se na to pěkně kouká ( asi 5. minuta) : [www.youtube.com]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.