sobota 20. dubna, 12:31 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

Datum: 04.11.2007 15:47
 
Máte někdo zkušenosti (buď vlastní nebo někoho ze svého okolí) s nějakými výše uvedenými pomůckami? Ať už se jedná o sluchadla, různé lupy, majáčky, indikátory hladiny, ale třeba i invalidními vozíky? Jak jste je získali? (nebo vaši známí). Přispěl vám někdo finanční částkou( zdravotní pojišťovna, sociální odbor...)? Jak dlouho trvalo vyřízení žádosti? Jaká je spokojenost?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 16:39
     
    Mono mohu se ti poptat známé...Jestli ti stačí toto.. vozík,pojízdná plošina na schody a závěsný systém po bytě...Mám pocit,že vše získali přes nějaké združení invalidů jak moc pojišťovna to nevím...Do kdy to potřebuješ?
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 16:42
     

    Mojí mamince všechny zdravotní pomůcky zařídila její obvodní-ošetřující lékařka. Jednalo se o invalidní vozík a židli s otvorem,(WC na noc). Bylo to zapůjčeno ze Zdravotních potřeb pro invalidy, pouze proti podpisu lékařky a bez finanční úhrady, neboli zdarma.

    Myslím, že už se podobné téma řešilo na Livu - péče lékaře o svého pacienta, nebo tak nějak. A v tom to celé spočívá. Lékař je povinen se o svého pacienta postarat (po stránce zdravotní) se vším všudy, tedy měl by zajistit i tyto pomůcky. Já byla s paní doktorkou v kontaktu, takže jsme to zařizovaly spolu, ale musela mi poskytnout základní informaci, kam a na koho se obrátit. Normální smrtelník vůbec neví, že taková možnost existuje a ono je to vlastně velice jednoduché, ale bez pomoci doktorky bych si taky nevěděla rady.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 16:47
     

    Lado...to není do školy. Zajímá mne to. I když je fakt, že popud k tomu mi dala škola. Ale tam jde většinou o teorii, mně jde o praxi...jak funguje to získání pomůcky, pro kterou se rozhodli a proč, jak jsou informováni o novinkách v sortimentu.

    Já teď psala o kamerových zvětšovacích lupách a řeknu ti, že toho je!!

    Jinak já mám letmou zkušenost jen s naslouchadlem, který nosí kamarád. A pak jsme si ve škole zkoušeli různé druhy naslouchadel...to bylo docela zajímavé.

    Ta pojízdná plošina na schody by mne zajíala. To má nainstalováno ve svém domě nebo v nějakém činžáku? Musí se k té instalaci vyjádřit i ostatní nájemníci?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 16:54
     
    Mono je to u nás v baráku,(ale vedle ve vchodě,proto to jsi ji neviděla) Rodina bydlí v přízemí ,tak přes jedny schody.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 16:56
     

    Neviem ci u vas je to tak isto ako u nas, ale u nas tieto zakladne pomocky tiez poskytuje zdravotna poistnova . bezplatne ..

    Tiez som vybavovala vozik pre ocka, predpisal ho odborny lekar - rehabilitacny, toto musela potvrdit zdravotna pistovna a v ten isty den som ho bezplatne prevzala v zdravot. potrebach..

    Podobne nasi postupovali aj so sedatkom do vane, tiez dostali poukaz od odborneho lekara, glukomer a pero na pichanie inzulinu ockovi zabezpecila jeho diabetologicka..

     

    Neviem presne ako to uz teraz chodi, ale urcite pomocky a prispevky poskytuje aj socialne oddelenie - napr. predtym to bol dalsi vozik ( pripadne elektricky), prispevok na upravu bezbarierovosti bytu, zakupenie a upravu auta... a aj rozne ine rehabilitacne a zdravotne pomocky...

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 17:05
     

    Este doplnim - toto by mal byt pravny predpis podla ktoreho sa zdravotne a kompenzacne pomocky u vas poskytuju...

    [www.mpsv.cz]

    Niekde v archive mam aj mail, co som raz posielala jednej znamej postup ako sa ziada o takuto socialnu davku..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 17:08
     

    Holky, díky. Je to tak, jak píše Keria. Některé základní pomůcky hradí zdravotní pojišťovna, na další pomůcky lze získat finanční příspěvek od sociálního odboru (u některých až 100%). Třeba právě ty kamerové zvětšovací lupy.

    Lado...aha, v tom vedlejším vchodu jsem samo nebyla. grinning smiley S instalací nebyl žádný problém?

     

    Keria...otec má diabetes? A oči jsou v pořádku? Pokud nebudeš chtít psát sem, napiš mi sz. Díky.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 17:14
     

    ..nemam problem to napisat aj sem.. Ocko ma 84r. inzulin si picha asi 5r., ale oci este ako tak ujdu, horsia je pohyblivost, uz sa sam neposadi, nepostavi, dokaze urobit len par krokov za pomoci choditka.. mamka uz s nim moc nevladze, takze v najblizsej dobe planujeme ich prestahovat k nam...

    Ach jaj....staroba vie byt riadne kruta..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 17:34
     

    Keria...na ty oči se ptám záměrně kvůli diabetické retinopatii.

    To chodítko...to taky hradí pojišťovna, ne? Ten odkaz, který jsi dávala, tak nad tím jsem teď trávila víkend. Akorát ještě nemám odkaz na to, co hradí přímo zdravotní pojišťovna. Ale to asi bude mít každá nějaký svůj. Nemůžu to najít.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 17:42
     
    Mono ani né..vím jen ,že to trvalo dost dlouho ...od chvíle,kdy jim byla plošina schválená do instalace. Úřední šiml...to znáte. Samotná instalace to bylo rychlé...už si nepamatuju...asi týden a byla v provozu.Vyfotím ti to Jo?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 17:43
     
    Lado...super. Díky. thumbs down
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 18:09
     

    Moni, u ocka je tiez uz znacna diab. retinopatia, prave zajtra ideme na ocne na kontrolu..ale zase na stastie este relativne vidi..

    Choditko sme nahodou "zdedili" po pribuznej, takze toto sme neriesili, ale urcite sa to vybavuje cez zdravotnictvo...

     

    Ten zoznam zdravotnickej techniky poskytovanej zdravot. poistovnami som tiez nanasla..na jednej stranke som nasla toto

    [www.vzp.cz]

    samozrejme bez zoznamu, na dalsom odkaze s vyhlaskou, ktora prave toto riesi bolo uvedenewinking smiley
    (3) Seznam léčiv a seznam prostředků zdravotnické techniky jsou uloženy k nahlédnutí u

    a) pojišťoven a jejich organizačních složek,
    b) okresních úřadů,
    c) Magistrátního úřadu hlavního města Prahy, magistrátu v územně členěných statutárních městech a úřadů ostatních statutárních měst.
     

    potom som nasla aj toto, ale prave na ten zoznam ma to nepustilo..

    [www.alfabet.cz:7783]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 18:43
     
    Keria...dík. To je zajímavé, že ty seznamy na zdravotních pojišťovnách nejdou. eye rolling smiley
     
  • Status: expert

    Re: Kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením

    Datum: 04.11.2007 19:57
     
    Moni zkus janinkuH dělá na zdravotní pojišťovně mohla by Ti o tom asi lecos říct. Kdyžtak Ti pošlu její mailovou adresu jestli ji nemáš.
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.