čtvrtek 25. dubna, 23:44 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

komentované kino

Datum: 08.01.2008 12:21
 

[www.sons.cz]

 

Máte někdo zkušenost s tímto projektem? Vlastníte nějaké ,,ozvučené´´ DVD? Zajímalo by mne, jak probíhá ten komentář...

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 17:49
     
    Moni, vidím to poprvé, díky za rozšíření obzorů. Obdobná myšlenka mě hned napadla, jak je to asi provedeno, aby se komentář netloukl s dialogy. Představuji si (avšak je to jen má osobní spekulace), buď ve variantě jedna - jsou komentovány vlastně jen obrazové scény a scenérie, tj. "nadabována" vizuální část filmů, kde je jinak pro nevidomého delší hluché místo (např. hraje hudba a kamera se klouže po místnosti nebo zabírá krajinu, tento typ "ilustrativních scén"). Druhá varianta - jsou komentovány i některé méně (pro z výše popsaných indicií jako je hluk boje atp.) zřetelné scény, projekce filmu se na kratinký čas citlivě pozastaví - ale tuto variantu si zase nedovedu představit vkomponovanou do normálního vysílacího času, kdy by byly komentované filmy vysílány v televizi "se skrytými komentáři" jako otitulkované pořady pro neslyšící, o čemž někde na začátku odkazu padá zmínka.
     
  • Autor: Reklama

    Re: komentované kino

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 17:57
     

    Hanule...taky si představuju tu první variantu. A pak mne napadla i varianta v dialozích: k dialogům by ještě přibyl krátký komentář.. jako co dotyčný zrovna dělá nebo jak vypadá...ale to je spíš blbost. Hm, ono to při přemýšlení nad tím člověku dojde, o co vše je zrakově postižený ochuzen.

    Každopádně pokud nějaké takové DVD seženu, docela ráda si to poslechnu.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:01
     
    Něco podobného mají myslím Účastníci zájezdu .Šíleně jsem se u komentáře pro nevidomé nasmála
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:08
     
    Evi, tak nám to prosím trochu obšírněji popiš, když máš tu zkušenost. please smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:10
     

    Evco...fakt? Kurnik, tak to mám...jdu si to pustit.

    Třeba scéna z Vesničky mé střediskové...jak si Jaromír strká vypálené zápalky zpět do krabičky a oni mu pořád říkají: ,,To neděláš dobře, Jaromíre.´´. No z toho přece bez komentáře nemůžou nic mít (myslím osoby se zrakovým postižením). A takových scén je, že jo...

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:17
     

    Třeba při cestě komentářyawning smileytec usíná na sedadle,matka se pohoršeně odklání,otec málem upadl,matka má oči v sloup,otec upadl do uličky ,matka si odsedá a na obrazovce vidíš Klepla jak se válí po zemi.

    Blbě se to popisuje.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:27
     
    Ne, je to takhle prima, pro představu. thumbs down A v dialozích se už mlčí, ano? Tam se se svými netaktními grinning smiley glosami nikdo "nevnucuje"?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:31
     
    Tak Účastníky zájezdu má půjčené dcera, ale objevila jsem to na Postřižinách. Je to varianta jedna. Děj přibližuje komentář ve chvílích, kdy neprobíhá dialog. V postřižinách je to dokonce moc pěkné vyprávění....zachovává se Hrabalovský styl.
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:35
     

    Mona to shrnula výstižně jednou větou:Komentář přibližuje děj ve chvílích,kdy neprobíhá dialog.

    Jak geniálně napsánothumbs down

    A já blbec to popisuju slovo od slovawinking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:37
     

    V Účastnících bude patrně zachován styl ironický. smoking smiley winking smiley

     

    Jo jo, napsala to dobře. A naopak, Evi, já se díky tobě dobře pobavila! Normálně supr přiblíženej zážitek. thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: komentované kino

    Datum: 08.01.2008 18:38
     

    grinning smiley grinning smiley

    Být po mým, já bych jim asi lehce krafala i do dialogů...když teď sleduju fil ,,očima´´ postižených, vidím, o jaké detaily přijdou. A mnohdy to jsou detaily podstatné.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.