čtvrtek 28. března, 09:15 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Kolik tekutin?

Datum: 13.02.2009 17:36
 

Docela jsem znepokojena, kluk je nachlazeny, ale tak normalne, vcera mel vecer jen 37, 5, ma silnou rymu a kasel tak stredne. Nic zvlastniho, az na to, ze zacal pit jak duha. Kdybych ho nebrzdila, tak je schopen vypit 3 litry. Podotykam, ze normalne je to spis opacne, ze ho nekdy skoro nutim. Ma porad vyschlo v ustech, nechce nic jineho nez vodu, nabizela jsem mu treba cucave bonbony, nechce.

Mam strach, aby to neprehnal, protoze na 7 leteho kluka je to zase moc. Nemuze se mu z toho neco stat, co myslite?confused smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kolik tekutin?

    Datum: 13.02.2009 18:00
     

    No tak s tím fakt opatrně. I když při teplotě a nachlazení se má příjem zvýšit, nemí se to přehnat. Alr kolik přesně v jeho věku, to ti nepovím. Zkus pohledat nebo spíš to konzultuj s doktorem.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kolik tekutin?

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kolik tekutin?

    Datum: 13.02.2009 18:30
     

    Majko: bohuzel se nemam ted koho zeptat a zatim jsem nic nenasla. Tak mu budu asi muset zacit odmerovat. Ale spis se bojim, aby se mi v noci jeste nepo....

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kolik tekutin?

    Datum: 13.02.2009 18:36
     

    Množství tekutin by mělo být 20-30 ml/kg/den, záleží však na tělesné aktivitě, okolní teplotě apod. Při vyšší teplotě či aktivitě příjem tekutin zvýšit.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Kolik tekutin?

    Datum: 13.02.2009 18:51
     

    Missi já jsem našla tuto tabulku, kde uvádějí více winking smiley

     

    Věk 1- 4 roky 95 ml/kg tělesné hmotnosti Věk 4 -7 let 75 ml/kg tělesné hmotnosti Věk 7-10 let 60 ml/kg tělesné hmotnosti Věk 10-13 let 50 ml/kg tělesné hmotnosti Věk 13-15 let 40 ml/kg tělesné hmotnosti

     

    Kdy potřebujeme více tekutin?

    Nejčastěji jsou to následující situace:

    při teplém počasí (horké letní dny) při náročné pohybové aktivitě (sportovní tréninky, hodiny tělocviku, apod.) při těžké a namáhavé práci či zaměstnání při nemoci, horečce, průjmu či zvracení při pobytu v místnosti, kde je příliš suchý vzduch (třeba v zimě, když se topí)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kolik tekutin?

    Datum: 13.02.2009 18:56
     

    Tak to by mel vypit normalne kolem 1, 8 litru. Ma porad zvysenou teplotu, tak asi fakt potrebuje vic pit. Uz ma dneska v sobe odhadem dobre pres 2,5 litru.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Kolik tekutin?

    Datum: 13.02.2009 19:52
     

    Didi, pokud má teplotu a navíc se hodně potí, potřebuje tekutin více. Sice mi už není sedm, ale po mé poslední operaci jsem měla teploty a vypila jsem více než osm litrů tekutin a nijak mi to neublížilo, navíc mi sestřička říkala, že to je dobře, že pokud mám žízeň, tak piju. Jakmile mi teplota klesla pila jsem už zase normální množství. Být tebou, tak se nijak neznepokojuju, pokud by to trvalo více než několik málo dní, poradila bych se s lékařem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.