čtvrtek 25. dubna, 09:54 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: megi
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Kočky-kastrace

Datum: 06.09.2006 09:01
 
Máte s tím někdo zkušenosti? Nás to čeká dneska,jen bych chtěla vědět jak to ta zvířátka snáší atd. 
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 7 z 8
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 19.01.2012 11:16
     

    Tak a kocour to právě zpečetil, označkoval mi verandu....přepravky už mám doma nachystané a honem je objednám, tohle mu neprojde :-). Byla tu pošťačka tak asi chtěl vymezit svoje teritorium.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kočky-kastrace

     
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 19.01.2012 14:45
     

    Majko, zvažovala. Pak jsem si to rozmyslela. Garf byl nalezenec. Moc malinkatý. Chodil by domů neustále dotrhaný a zbítý. A také počet koček v okolí je už hodně vysoký. A teké nevím, jak by se snesl s vykastrovanou kočkou. No, a až byl vykastrovaný, dobře živený, trochu vyrostl, tak najednou zmizel. Dodnes nevím, co se s ním stalo. Většinu času totiž ty moje kočky trávily spolu.

    Kdysi jsme měli doma kocoura. Poměrně velikého a statného. Tenkrát nebylo běžné kastrovat venkovní kočku. V jeho 13 letech jsme ho nechali vykastrovat. Předtím se ale musel dostat s následků poslední bitvy. Vypadal na umření. Naši prohlásili, že žádnou další kočku mít nebudeme. Tak jim veterinární péče udělala pořádný průvan v peněžence. Dožil se krásných 16 let.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 19.01.2012 14:55
     

    Už jen to, že nebude kocour chodit takhle zohavený z bitek je dobrý důvod ke kastraci. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 21.03.2012 08:43
     

    Zapoměla jsem napsat jak jsme přestáli katraci. Kocour byl po narkoze jak chlap po flámu, fakt i škytal, no byl to pohled pro bohy, jen s ohledem na jeho důstojnost jsem ho nevyfotila, to by mi neodpustil. Druhý den byl fit a hotov k boji.

    Kočička se mnou dva dny nemluvila, zalezla pod gauč a trucovala až jakási kočičí paštička ji vylákala ven. Holka byla vzorná ani ten falešný šev si nerozpárala, všechno jsem postupně párala já, když nadešel správný čas. A jak už jsem někde psala ani nebyla těhotná, prostě byla vzorná holka. Léky mi brala z ruky v paštice a když ožrala dřív paštiku klidně si vzala lék holý :-)

    Stálo to asi 1040,-Kč za oba což mi přišlo slušné.

     

    Jen je mi divné proč sem za nima stejně lezou cozí kočky a nějaký kocour mi i označkoval verandu:-(

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 13:54
     

    Tak nevím, ale ty moje kočky přitahujou, ostatní vesnický kočky jak magnet, jestli je to tím že jsou kastráti? Bitvy a cizí kočky v baráku jsou na dením pořádku. Majko sos nevíš proč????

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 14:20
     

    Nevím stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 14:37
     

    Majčí seš můj kočičí guru love smiley . Já blbka doufala, že budem bez bitek a perou se oba, podle mě hájej svoje bytí tady. Jsou vyplašený a lítaj jak divý ven a dovnitř. Místní bitevní kočka (kocour) nevím je jim šíleně podobná/ej a to zvíře už štve i mě kliďasku, brkám o něj všude už jsem po něm hodila i kámen stydlin smiley když se proti mě se syčením obrátil. Nerozumím tomu co se tu odehrává, zřejmě teritoriální bitva.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 15:20
     

    Naše se perou mezi sebou, i na syčení občas dojde, ale pak svorně spí spolu v posteli jak můj s mojou. Tak nevím.

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 15:24
     

    Já to blbě napsala moje kočky si spolu rozuměj, ale cizí kočky se nám furt cpou do baráku a bijou se s mýma. Mám barák otevřený aby moje kkočky mohly ve dne v noci ven i dovnitř a cizí toho využívají taky.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 19:12
     

    Jajo, mám otevřený jen sklep díky průchodným dvířkám. Krmím tam tu svou potvůrku a zároveň všechny cizí kočky. Jinak náme na zahradě neustále sousedovic nekastráty. Značkují, kde se dá. I vstupní dveře do domu jim nejsou tabu. Serou na trávu pod prádelní šňury. Ťapina vyklízí pole, jakmile je jen čuje. Bohužel se neubrání. Je to jen kočka. Chybí ji do party Garfield. To by si tak vetřelci nedovolovali. Smiř se s tím. Máš kastráty a ty jsou v kočičí hierarchii úplně dole.

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 19:14
     

    Hmm asi tak, chuděrky moje, já je dala kastrovat aby se nervali a aby mi tiu nikdo neznačkoval angry smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 19:35
     

    Jájo , taky jsme dali vykastrovat našeho kocoura v necelém roce - více méně neplánovaně potom, co ho pokousal cizí kocour a způsobil mu obří abcesy na zádech. To jsme teda netušili , když si sám vydepiloval na boku flek cca 10 cm v průměru , že kdybych ho vyholila, nebylo by to preciznější. Nezůstal mu tam ani chloupek, aby si mohl ránu lízat . Na veterině našel vet stopy po kousnutí, řádově o 20 cm jinde než abces, nateklý, plný hnisu. Dostal ATB a doporučení, že mu to zítra rozřízne a vyčistí pod narkozou a zároveň ho vykastruje, aby ho ušetřil na příště, jinak tam budeme 2x do roka. A je pravda, že se to už naštěstí neopakovalo thumbs down Je pravda , že ho cizí kocouři - máme ještě kočku nalezenkyni , takže ještě není vykastrovaná - obstoupí, ale myslím, že k napadnutí nedojde, on nemá potřebu se o kočku rvát, takže ho nenapadnou, jako kdyby z něj cítili samce a ohrožení. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.04.2012 19:53
     

    Hledám celé odpoledne na netu všechno možné o etologii koček. Oni kocouři berou kastráta jako nemrouskající se kočku, poslední stupínek v hierarchii. Nevím proč se naše kočky bijou s domorodými asi je tu střet kvůli území, ony ty místní kočky přes mou zahradu chodily dozadu do bažiny (v zimě to měly vyšlapané, že to uneslo i mě). A naše kočky si zřejmě drze hájily loviště, nebo nevím. Ani netuším jestli ten největší bijec je kocour a nebo kočka, ale barevně je to šíleně podobný těm mým.

    Budu těm mým schovávat žrádlo, měli jsme granule volně v misce a přilepšení z konzervičky jsem jim dávala tak nějak na požádání 2x denně když u toho byly obě. Moje jsou svorné, mají jen jednu misku a nikdy se u ní nijak nestrkají.

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 12.04.2012 12:49
     

    Tak se kočky uklidnily, já tak nějak polevila v ostražitosti, včera už jsem o tom přemýšlela co že se to asi u nás na kočičím poli dělo, že je najednou klid. Teď kočky loudily a co myslíte? Dvě u misky a nahoře něco bylo slyšet no samo ta potvora co je bije seděla na schodech nahoře a čekala až vypadnu, vletěla jsem na půdu a házela po ní co mi přišlo pod ruku kočka lítala jak blázen Bax ji naháněla jak mohla a kočka nám frnkla na hambálka, tak čekám až vypadne. A včil baby raďte jak se jí zbavit, jsem zoufalá, prostě mám dvě a víc koček nechci a kdybych chtěla vyberu si ji sama. GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley

    Anavko promiň, ale teď už vím jak Ti je.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.04.2012 12:51)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 12.04.2012 12:58
     

    My jsme vždy lastrovali, protože chodili ven. Jak kočky, tak kocoury

    1) ústup hormonů trvá asi půl roku až rok ( po tu dobu budou těm cizím vonět a kočky i mrouskat)

    2) obstříkaný dům jsme měli stále, ikdyž byli kastrovaní. Po celý jejich život

    3) časem si na ně cizí netroufli, protože byli velcí a velmi sliní

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.