čtvrtek 25. dubna, 09:44 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: megi
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Kočky-kastrace

Datum: 06.09.2006 09:01
 
Máte s tím někdo zkušenosti? Nás to čeká dneska,jen bych chtěla vědět jak to ta zvířátka snáší atd. 
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 12.12.2010 21:14
     

    Libi grinning smiley grinning smiley u nás to bylo obráceně. Manža přinesl domů trojbarevku s tím, že je to vykastrovaný kocour. Půl roku to bylo dobrý a až první mrouskání prozradilo, že je to kočkagrinning smiley a já jako velké tele s ní nejdříve chtěla letět k vetovi co že se to děje než dcera zvedla ocas a prohlásila vždyť je to kočka. No a z kocoura Leopolda byla rázem Poldina.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Maca (12.12.2010 21:20)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kočky-kastrace

     
     
  • Autor: kandal
    Status: nováček

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 07.01.2011 18:30
     

    Tak naše Rózi už to má taky za sebou, jen si nejsem jistá jestli bych od ní neměla chtít písemné prohlášení, že můžu tuto fotku zveřejnit winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 17:20
     

    Lemurové dožili 8 měsíců, asi máme nejvyšší čas, že? Velký jsou myslím dost (možná až moc, chutná jim). Na co si dát pozor? Představuju si to tak, že je večer bez večeře zavřu a ráno pofrčíme. Tady si je většinou vet vezme ráno a odpolko po probuzení je vrátí majiteli. Jenže jsou venkovní a doma se moc nezdržují. Zavřu je v domě a budou na půdě a v kůlně, myslíte, že jim chlad nebude vadit? To víte vesnickej barák...Nebo je alespoň na první noc zavřít v kuchyni?

     
  • Status:

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 17:55
     

    Jajo..náš veterinář nechce kocoury kastrovat před rokem, prý je to kvůli vývoji močové trubice nebo tak nějak .-)

     

    no a když by se tu někdo ukázal tak taky prosím o názor..

    mám šestiměsíční kočinu (siamka) a někdo říká, že ji mám nechat vykastrovat před prvním mrouskáním, někdo zase že ji mám nechat jednou promrouskat...a teď si vyber, že jo..Trochu se té kastrace bojím, ona je dost maličká (1,8kg) Veterinář v tom nevidím problém,ale já si ráda vyslechnu další názory..

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 17:58
     

    Já je původně chtěla dát hodně brzo a nakonec je to takhle. Samo se s ním při objednávání dohodnu, jen chci vědět i jiné názory, on mi bude nutit ten svůj. že? A jak to máte s očkováním čičin?

     
  • Status:

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 18:08
     

    jo a s tim chladem - nenecháva bych je v chladu, když se mi kocour budil z narkozy tak byl sám o sobě takovej studenej.

    Máme kočinu naočkovanou nějakou čtyřkombinací

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 18:11
     

    Asi jim zatopím v místnosti co zimuju kytky, tam by to nebylo tak hrozný. Segře venkovka hned po kastraci vyskočila oknen v přízemí a na 24 hodin zmizela v lese.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 18:20
     

    Jájo, rozhodně v teple, oni po narkóze nejsou schopni termoregulace, jsou úplně studení. Je fakt, že některé kočky dospějí dřív, než v roce a u těch venkovních hrozí zabřeznutí. Doma si to pohlídáš, tam se na první mrouskání počkat dá. S tou močovou trubicí se to říká, že když se u kocourů kastruje brzo, nedorostou a můžou mít problémy. Někdo tvrdí, že to je pověra. Takže já bych si z toho vybrala podle situace, jak dlouho vydržím a abych neriskovala koťata. U koček bych si ujasnila s veterinářem, aby odstranil vaječníky, někteří jen přeruší vejcovody a kočka se pak mrouská, i když nemůže mít koťata.

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 17.01.2012 18:33
     

    JJ Majko dík, tenhle vet sice našim kastroval asi 5 venkovek, ale nevím jak to dělal, on je dost nemluvnej a tak si musím nachystat na co se optat abych nebyla za vola .-)

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 18.01.2012 20:48
     

    Jájo, taky jsem nechala kastrovat kočku někdy kolem jejího 7. až 8.měsíce. Nevážila ještě ani 2 kila. Kocourka jsem nechala vykastrovat asi měsíc poté. Domnívala jsem se, že ho nechám "funkčního". Bohužel byl maličký a neměl by šanci uspět v kocouří konkurenci. Nechtěla jsem ho vidět dotrhaného z kocouřích bitev.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 18.01.2012 21:01
     

    Slunino, tomu nerozumím, proč jsi ho nechtěla dát kastrovat? U kocourů je to mnohem jednodušší a navíc kocour rozmnoží svoje geny mnohonásobě rychleji, než kočka stihne vrhnout mláďata. Přijde mi to jako opačný postup.

     
  • Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 18.01.2012 21:43
     

    Kocoury především, že?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 18.01.2012 21:44
     

    Přesně tak thumbs down

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 18.01.2012 23:18
     

    Majko, nejdřív jsem chtěla vykastrovat kočku, protože kamarádovi jeho ani ne 3/4 roku "stará" kočka měla při kastraci v bříšku malé. Měla velké jizvy. Oba kočičáky jsem měla v bytě, abychom si na sebe zvykli. Občas jsem je pouštěla ven na vodítku (za to vodítko se stydím, ale já se o ně bála). U kocourka nehrozilo, že by mi domů přišel v jiném stavu. Proto šel na řadu až jako poslední.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 18.01.2012 23:39
     

    Jo, to chápu, jen mě zarazilo, že jsi u něj uvažovala, že ho kastrovat nebudeš. U těch kocourů to je fakt mnohem jednodušší záležitost, u kočky už to je velká operace.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.