pátek 29. března, 15:55 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zvířata
 
Autor: Aneta
Status: nováček

Klíšťata

Datum: 12.05.2014 09:19
 

Jak bojujete proti klíšťatům? Nevím si rady, jakou metodu použít.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 12.05.2014 09:33
     

    Kde se klíště nechytne - na dlažbě ve městě winking smiley Když leze zvíře do postele, chytne se i tam. Manžel "uvařil" babský recept podle internetu a pomáhá dobře:

    Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!

    Více zde: [tachyon-ostrava.webnode.cz]


    Nebo používáme sprej Difusil¨

    Kdo není tlustý (podporuje totiž chuť k jídlu), je osvědčený prostředek užívání vitamínu "B", jako B-komplex nebo Pangamin - pivovarské kvasnice U vitamínu "B" je nástup delší, ale za to přirozeně chrání pleť před letním spálením od slunce, je dobrý na nervy a když člověk neslupne celou pixlu najednou, nepředávkuje se.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Klíšťata

     
     
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Klíšťata

    Datum: 12.05.2014 11:11
     

    Drahuško, i na dlažbě ve městě grinning smiley . Ne, to nemyslím vážně, taky doufám, že na chodníky se ty potvory ještě neadaptovaly grinning smiley . Ale před týdnem jsem u nás na sídlišti čapla odrostlé kotě, hladové, špinavé, smradlavé, sotva stálo na nožičkách. Zatím jsem mu vytáhla 32 klíšťat.

    Taky budu vyrábět tento rozmarýnový lektvar, slyšela jsem na něj jen samou chválu. Je dobré nejen se postříkat před výletem, ale vzít to sebou a stříkat se průběžně.

     
  • Autor: VeraP
    Status: nováček

    Re: Klíšťata

    Datum: 12.05.2014 11:21
     

    S bylinkami nemám zkušenost, nám se osvědčil obojek Arpalit Neo 7M. Funguje bezvadně, ale pozor, nesmí se používat pro kočky!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 12.05.2014 12:40
     

    Obojky používám Kiltix na psy a kocour má nevím, jakou značku, ale spešl pro kočky, aby se přetrhl, kdyby někde zůstal viset. Jenže klíšťata jsou možná víc nebezpečná pro lidi. Zvířata bývají víc odolná.

    Manko, lektvar máme taky a používáme ho. Je bezchybný, ale jak píšeš, musí se upgradovat i během výletu grinning smiley Pak je ještě jeden lektvar, a to je hřebíček do alpy a ten bezvadně funguje, jako repelent na komáry thumbs down Také ho máme grinning smiley

    A není to chemie winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 21.04.2015 17:25
     
    10307422_640560306021515_1529347787926460557_n.jpg
    Další fotografie:

    Klíšťata od Vás utečou.....
    Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska.
    Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!


    Na přípravu potřebujete:

    1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla

    1 litr vody

    1 lžíci bílého vinného octa


    Do hrnce nalijte vodu a přived´te ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat.
    Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa.
    Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky.
    Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (21.04.2015 17:26)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 21.04.2015 19:52
     

    Spike, je to v úvodu winking smiley Používáme již několikátý rok. Zase budeme vařit. Ne pro zvířata. ale pro nás.

    Psa cpu vitamínem B a má obojek Foresto, takže je dobře chráněný. Čubina má nějaký od Bayera a kocourek zatím žádný, nechodí ven. Až bude, koupím také obojek, protože on by lektvar slízal a možná se po něm i postra* grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 21.04.2015 20:02
     

    Jéé, to jsem nepozorná.

    Bylo to teď na fb, tak jsem to sem stáhla, ale nepročítala diskuzi zpět. Inu opakování je matka moudrosti, tak třebas letos ten postřik vyrobím. Rozmarýn mám pěkný, krásně přezimoval, tak ho můžu sestříhnout dost.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (26.04.2017 20:54)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 19.06.2015 03:57
     

    Teď jsem si odstranila klíšťáka z nártu nohy. Chvíli jsem se škrábala a pak se teprve podívala, co mě to svědí. Netuším, kde jsem ho ulovila, když jsem několik dní nikde v přírodě nebyla, jen max. doma na zahrádce a to jen krátce.

    To už je letos druhé klíště. Ale to první se na mě uchytilo nejspíš u Chrudimky, kde jsem ležela v trávě. angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 19.06.2015 07:23
     

    Spike, máme je na zahradě také, bohužel sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 31.08.2015 11:50
     

    Recept na lapač vos:

    [www.prozeny.cz]

     

    Repelent proti klíšťatům a komárům:

    [www.prozeny.cz]


     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Klíšťata

    Datum: 31.08.2015 12:15
     

    Já se naštěstí do míst, kde jsou klíšťata moc nedostanu. Jedině, kde jsem byla, tak týden v Jesenikách, ale tam je jedno klíště na km čtvereční. Čeho je tam dost, to je kloš jelení, co jako klíště vypadá, dělá větší boláky, ale nemoci nepřenáší.

    Jinak za mě vždycky pomáhalo to, že na akcích všichni chytli klíšťata jen první den, pak už jsme byli prolití alkoholem a prouzení od ohně a klíšťata na nás nešly grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 19.04.2016 14:14
     
    2721_01.jpg
    Další fotografie:

    Olej z vlaštovičníku proti klíšťatům

     

    -větší svazek vlaštovičníku
    -olivový olej (můžeme ale použít jakýkoliv jedlý olej)

    Vlaštovičník nalámeme nebo nastříháme na menší kousky. Vložíme do uzavíratelné nádoby a zalijeme olejem. Nádobu uzavřeme a necháme stát na slunném místě. Vlaštovičník necháme luhovat dva až tři týdny. Poté přecedíme (pokusíme se vlaštovičník pořádně vymačkat) a můžeme používat.

     

    [www.ceskatelevize.cz]

     

     

    (z pořadu Kouzelné bylinky)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 19.04.2016 14:30
     

    Spike a neobarví kůži nebo dokonce hadry při kontaktu s nimi?

    Že bych začala prodávat vlaštovičník? Toho mám každý rok na zahradě hafo grinning smiley

    Z rozmarýni se mi líbí víc a už vím, že účinkuje winking smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Klíšťata

    Datum: 19.04.2016 14:36
     

    Drahuško, netuším, jen mě to zaujalo na stránkách Kouzelných bylinek.

    Ale řekla bych, že nebarví, ale samozřejmě mastí (což snad na kůži nevadí).

     

    Asi vyrobím oba - ten tvůj recept z rozmarýny a tenhle z vlaštovičníku.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zvířata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.