sobota 20. dubna, 16:04 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 10:58
     

    Už několik let nám sekal soused traktůrkem, bohužel skončil ještě letos nám seče jiný soused, ale stěhuje se na podzim pryč a pak to budeme muset nějak řešit sami. Je toho 5 tisíc metrů před lety jsem to sekávala sama sekačkou, ale dávno už bych to nedala trvalo mi to celé dva dny a pak jsem padla.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 12:52
     

    U nás 3 ha 8,5 hod. sekačkou, teď traktůrkem asi 2,5 hod. Jo, jak jsou toho lány, je to na dlouho. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 13:31
     

    Ivo to víš sekávala jsem si to pečlivě, na kraťoučko a sbírala do koše, kraje záhonů jsem mívala zarovnané. Teď to není tak akorát, na zemi semo tamo zbude, ale nereptám, sama bych to nedala.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 13:42
     

    jo, přesně, taky jsem ubrala v náročnosti smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 22:22
     
    img_20220608_190213.jpg

    Jinak takhle vypadá většina zahrady.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 22:50
     

    jj. taky jsem slevila, asi se k tomu dopracuje většina z nás....

    Jájo, to zlikvidujete thumbs down , prosvětlilo se?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2022 23:26
     

    Jájo, vždyť ty máš teď neomezené možnosti. Jabloň, třešeň, lípa, dub, vejde se cokoli.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 07:27
     

    To bylo pozadí všech mých fotek a chránila nás ta hradba smrků před cizími pohledy.Bohužel se tam dává elektrika do země a dělá nová cesta. Mam všude semenáče tavoly, bude tavolový živý plot.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 08:28
     

    Jajo, je to hodně o zvyku. Časem to poklidíte a možná se ti to začne i líbit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 10:40
     


    jé, to bych si užila štěpkování, pokud to bylo zdravé dřevo winking smiley grinning smiley

    Myslím, že to u nás možná vypadalo ještě hůř... té štěpky by snad bylo na dvě Tatry, byly to dvě obří hromady, za kterými se člověk ztratil. No a vše jsme rozvezli po zahradě, není po tom už ani památky. eye rolling smiley

    jaja99 napsal(a):

    Jinak takhle vypadá většina zahrady.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.06.2022 10:41)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 10:42
     

    Jájo, neboj, ono to roste rychle, tavola obzvlášť, soukromí bude thumbs down flower smiley coffe smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 14:14
     
    p8010001 (2).jpg
    Další fotografie:

    Původní stav, krásně chráněné, hnusný výhled skryt. Další dvě fotky nový stav, auta se mi nechtělo přeparkovávat.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 14:53
     

    Jajo, nejsi zvyklá koukat na baráky ale když pozvedneš pohled výš, tak se ti otevřel krásný výhled na okolní kopce. a vůbec krajinu. Třeba dědek by to vyloženě uvítal.Nemá to jen zápory.

    Kdybych si já mohla vybrat, samozřejmě je to blbost, nejsem miliardář, abych ostaní odkoupila,tak by se mi líbil ten výhled bez baráků na krajinu. Smrky bych vůbec nepotřebovala.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 15:25
     

    Dělaly ty smrky pěkné pozadí, nic už nenadělám. Pod vším tím smrkovým bincem skončily moje nejmilejší růže, jspu polámané už podrhé, snad se zvetí. A pod kmenem jsou robusty Jaloňový květ, dokonce sem tam vykukuje květ. Pomalu z toho nadělení odhlodáváme špalky a vysvobozujeme zbytky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (09.06.2022 16:15)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2022 15:57
     

    Jájo, mně ten otevřenější výhled taky nepřijde špatný. Tavola zastíní ten nehezký výhled u země a uvidíš jen na okolní kopce. Ty smrky sice dělaly pěkně tmavě zelené pozadí, ale působí na mně stísňujícím dojmem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.