sobota 20. dubna, 11:30 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 23.08.2022 20:36
     

    Gabčo, co vím, tak ibišky dobře snášejí i brutální řez. Nebylo by tedy jednodušší je hodně ořezat, aby tolik nestínily?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 23.08.2022 21:57
     



    SPIKE napsal(a):

    Gabčo, co vím, tak ibišky dobře snášejí i brutální řez. Nebylo by tedy jednodušší je hodně ořezat, aby tolik nestínily?

    Když ono se kolem nich d toho skleníku už i blbě chodí. Je tam toho moc no...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 24.08.2022 13:15
     

    včera jsem s Markem střihla pár větví z kdoulovce. jako by nic neubylo . děsný keř - čím více se stříhá - tím více roste navíc má sprosté trny . předloni ho Zuzka vzala pákovkami úplně radikálně. - není to poznat a má větve přes 4 metry- do šířky možná i více. navíc se do něho motá stolístka a Annabel hortenzie,. děsná džungle. thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (24.08.2022 13:24)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 24.08.2022 13:24
     

    No jo. První roky to trvá, člověk opatrně našlapuje s očima povytahuje a najednou je z toho hydra s chapadly. Ale kdo to mohl tušit, že to tak naroste. Dřín do téhle skupiny taky patří.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 24.08.2022 13:28
     

    a blbé je , že to po mnoha letech odnožuje v zemi -- všude výhony. asi použiju Rondup .. sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 26.08.2022 21:33
     

    Jo, takhle jsem přišla k tomu svému. Když si chce člověk namnožit, je to fajn. Teď ho mám tak akorát, za pár let budu taky přemýšlet, jak ho usměrnit. Zatím nadávám jen na plané ostružiny. Chtěla jsem založit květinový záhon, navozila hnůj, něco vyryla a rostou tam zas. Mezi kytkama to nevydoluju, no budu muset risknout. Dýl čekat nechci.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 26.08.2022 21:38
     

    Stejně ty zahradníci a zahradnice jsou zvláštní skupina - nejdřív nám to pomalu roste, pak zase moc, moc sucha, moc vody atd. grinning smiley grinning smiley grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 26.08.2022 22:09
     

    Kájo, teď jsem si vzpomněla. Říkala jsi, že nemáš kytky zapojené. Tak máš keře thumbs down flower smiley Džungle vypadá dobře.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 26.08.2022 23:23
     

    Aleno, vášnivé zahradničení se rovná chorobě.Tudíž jsme všichni pacienti. grinning smiley

    Kdoulovec jsem pořídila ve třech barvách. Už jsou zlikvidované. Moc hezký jsou z něj bonsaje. Viděla jsem je u Kastnera. Ale na to nemám trpělivost a moc mi nejdou. Péče chce pravidelnost a to mi občas nevyjde.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 27.08.2022 08:02
     

    můj kdoulovec je tady už od stavby- dala jsem ho do břehu ,aby se nesesouval . spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 28.08.2022 12:29
     

    Takhle já rychle likvidovala vajgelie,rychle stárly keře a já měla snad 5 barev. Kolkvizie jsou 100x lepší

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 28.08.2022 12:57
     
    img_20220521_132718.jpg

    Moje velká vajgelie na chatě je taky radikálně ořezaná.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 17.05.2023 10:25
     
    img_20230517_101608.jpg

    Drmek začíná nesměle rašit. Ideální před terasu nebo zimní zahradu, kde si chcete užít jarního sluníčka, stíní opravdu až v létě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 17.05.2023 10:35
     


    Beru je ještě radikálněji... jak nemám místo, musím to brát všechno skoro nad zemí - vajgelie, svídy, tavolníky, tavoly.. nedá se nic dělat. Ale zatím vždy krásně vše obrazilo.

    bosk napsal(a):

    Moje velká vajgelie na chatě je taky radikálně ořezaná.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Keře a keříky

    Datum: 17.05.2023 12:07
     

    No, a to jste mi pekne nahraly... mam vajgelii skoro uplne stejnou, jako Bosk nahore. Vystrihavala jsem ji do vicekmenu.. no a ona letos jeste nezacla obrazet!!! Koukala jsem na to jak blazen, takovy plevel, tak nechapu, co se s ni mohlo stat. Jina na jinem miste uz obrazi. Ona totiz byla nejaka desne aktivni na podzim, jeste i na podzim kvetla a pak mela straaaasne dlouho listi, jeste snad na konci listopadu, vsechno ostatni uz bylo opadane a ja chtela hrabat listi a rikala jsem si, ze mi to pak zas zabordelari, z konecne opada..

    Tak jestli to byl nejaky posledni vykrik a ted uz nema silu na obrazeni, nevim teda... confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.