pátek 29. března, 11:02 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 13.06.2022 08:56
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley.. .anebo dříšťály, hlohyně...

    Manca napsal(a):

    No tak na turisty asi leda cesmíny, růže nebo ostružiny.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.06.2022 08:57)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 11:13
     

    Holky poraďte chtěla bych voňavě kvetoucí keř, nemusí vyrůst velký. Konečně jsem zlikvidovala nemožnou kalinu bodanskou, ta tedy opravdu nevoněla, nebo ne dost, byla to ubohá chuděra bez silné vůně. Máte někdo něco co opravdu voní? Asi bych chtěla nějakou jinou kalinu, ale netrvám na ní. Pochlubte se co máte vy, mám pocit, že už jsem vše měla, nenapadá mě co sadit.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 11:17
     

    Jáji co jasmín?

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 11:22
     

    Irisko jasmíny mám dva plnokvěté kousek dál, zrovna kvetou a voní. Víš právě proto, že už jsem měla kde co se nemůžu rozhodnout.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 11:26
     

    Vyber to, čemu se u tebe daří

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 11:49
     

    Já mám akorát nejobyčejnější šeřík a růže. Ona voní i kočička (jíva) když kvete, nebo mahon, ale asi ne dost. Já jsem zjistila, že mi dělá radost pohled na červené listí na podzim, taková arónie... Kdysi mi voněla kalina carlesii.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 13:49
     

    Jáji a šeříky?

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.07.2022 16:51
     

    Šeřík tam býval, takový planý. Koukala jsem na tu kalinu carlesii ta je zajímavá, mahon nesnáším nemám ráda hřbitovní rostliny. Možná vykopu někde na zahradě růži a dám tam růži, uvidím. Nespěchám, už mi v životě nic neuteče :-)

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 10.07.2022 17:43
     
    img_20220710_162412.jpg

    Okrasně působící japonská ostružina. S červenými plody bude ještě lepší.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 10.07.2022 22:09
     

    Jajo, mrkni na šeřík z řady Bloomerang. Dají se tu koupit, nádherně voní, opakují kvetení, drobnější listy.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 00:42
     

    Aleno jsou krásné, vůbec jjsem nevěděla, že existují, ale za ty šílený prachy bych chtěla bílý když už bych se urvala. Počkám si:-)

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 08:27
     

    Jajo, na bílou budeš čekat asi dlouho. Podle popisu [www.profizahrada.cz] je to z těch drobných šeříků co známe a ty snad bílé ani nejsou. Aspoň já jsem se s nimi nikdy nesetkala. Pro případné zájemce to chce očichat. Já zatím neměla tu možnost ale předpokládám, že vůně bude podobná těm jiným drobnějším a to někomu vadí. Bývá dost intenzívní.

    Cena není nízká ale třeba Bambuscentrum, a ty nebývají nejlevnější, má v pětilitrovém kontejneru přes pětistovku. To zase není tak šílený.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 09:58
     

    Pustoryl voní tak, až z toho bolí hlava. winking smiley grinning smiley

    jaja99 napsal(a):

    Holky poraďte chtěla bych voňavě kvetoucí keř, nemusí vyrůst velký. Konečně jsem zlikvidovala nemožnou kalinu bodanskou, ta tedy opravdu nevoněla, nebo ne dost, byla to ubohá chuděra bez silné vůně. Máte někdo něco co opravdu voní? Asi bych chtěla nějakou jinou kalinu, ale netrvám na ní. Pochlubte se co máte vy, mám pocit, že už jsem vše měla, nenapadá mě co sadit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 10:00
     

    Mahon si hýčkám jednak proto, že vydrží nemožné podmínky, ale taky se mi líbí do podzimních vazeb na hřbitov a tam vydrží taky až do jara vzhledný (vždycky to napíchám společně s různými jehličnany a thujemi do mokrého písku a vypadá to opravdu až do jara pěkně, jen vyndám svíčky a nechávám to tam, dokud nevysadím macešky).

    jaja99 napsal(a):

    Šeřík tam býval, takový planý. Koukala jsem na tu kalinu carlesii ta je zajímavá, mahon nesnáším nemám ráda hřbitovní rostliny. Možná vykopu někde na zahradě růži a dám tam růži, uvidím. Nespěchám, už mi v životě nic neuteče :-)

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 10:47
     

    Anavi, je to keř který by byl uprostřed toho záhonku před domem jak uzavírá dvorek. Chtěla bych něco voňavého, pustoryly mám dva možná 5m vysoké, obří, plnokvěté se silnou vůní o kousek dál, miluju je. Bohužel ta vůně sem tam jen zavane. Třešeň je prorostlá PHM ta úžasně voní a jestě mám Multifloru taky silně voní, ale skončí najednou a teď už nic voňavého nekvete. Ten šeřík je nad moje možnosti u Havliše i přes 2.000

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.