neděle 21. října, 14:42 Svátek má Brigita
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42

Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 253
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

Re: Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:47

Mono,tu kalinu nescháněj,já ti ji vyreju.Je to už docela pěknej keřík a mě překáží. Už jsem ji chtěla na podzim zlikvidovat. Máš ji u mě.Lískovníček neznám,tak neporadím.

• Autor: Reklama

• Autor: Mona

Datum: 27.01.2007 12:50

corylopsis1.jpg

Lado...super, díky.

O tom lískovníčku jsem objevila na netu, že je víc druhů, nejznámější Lískonvíček klasnatý a Lískovníček chudokvětý.

Ten na fotce je ten klasnatý.

• Autor: Kveta

Datum: 27.01.2007 13:31

Mono : jako kalinu chceš ? tu předjarní a voňavou nebo sněhovou kouli ? I když k tobě se vejdou úplně všechny, viď ?

lískovníček mají tuším v Droždíně = nedostupný. Jo, krásný je.

Datum: 27.01.2007 13:35

Květo...grinning smiley  máš pravdu, u mne se ztratí jakýkoliv keřík. Ale raději bych tu voňavou (je to ta růžová, že jo?).

Ještě se po tom lískovníčku podívám.

Datum: 27.01.2007 14:05

Jo, kalin není nikdy dost winking smiley  tady se na ně můžeš podívat ( pokud odkaz  neznáš )

:[www.babicka.info]

:[www.babicka.info]:

Zřejme myslíš Viburnum farreri, že ? Mám od Dresly nanu ( prťavou.) se na ni moc těším.  

pak tu mám řízek Viburnum opulus  roseum - sněh. kouli

a doporučuju tvé pozornosti obyč. Viburnum opulus - jednak kvete, ale hlavně na podzim má krásně červ. listy a bobule. A je to majestátní keř.

Datum: 27.01.2007 14:27

Květo...díky za odkaz. Teda jedna kalina hezčí, než druhá. No nazdar, to zas bude peněz.confused smiley grinning smiley  Ta V opulus vypadá nádherně. Ale i ta bílá. No asi jich budu skánět víc.

Datum: 27.01.2007 14:37

Ten lískovníček jsem viděla u Starkla.

Datum: 27.01.2007 18:21

Mono : kolik za něj Starkl chtěl, nevíš ? Tu obyč. Viburnum opulus ( tu červenolistou na podzim ) bych ti možná mohla nechat u hespy - jestli se s tím bude Hespa chtít tahat - se domluvte. A pokud mi zakořenilo víc řízků z ré Viburnum opulus roseum - sněhové koule, dala bych jí to pro tebe také, pokud se na jaře uvidíme ( a půjdeme do botanické )

tu vonnou ( V. farreri ) ne, to je škvrně, které by nemělo přirůstat - ale zas nebylo tak drahé -  vzhledem k ostatním cenám keřů - platila jsem za nej 100,-

Datum: 27.01.2007 18:28

Květo...super!! S Hespou se domluvím, asi bychom se u ní stavili, aby to nikam nemusela vláčet.

Ty bys to mohla vědět: máme na návsi keř (už jsem štípla řízek a zakořenila), který v květnu kvete, má drobounké bílé jakoby šištičky. Neumím to líp popsat. Netušíš, o co jde?

Datum: 27.01.2007 18:43

Květo...u toho Starkla jsem sice lískovníček našla v sortimentu, ale cenu nemůžu najít.grinning smiley

Datum: 28.01.2007 11:08

Lískovníček - no jo on na netu cenu neuvádí..

V droždíně mají dva druhy :

CORYLOPSIS pauciflora  za 280

CORYLOPSIS spicata za 140

tak třeba toto brát jako orient. cenu

řízkovat jde, jen se k řízkům dostat....

Mono - k určení keře na návsi. Bohužel. Když tak až pokvete.

Mohl by to být nějaký tavolník ( možná ). nebo dřišťál. Má trny ?

Jestli tě to zajímá - zkus se kouknout na odkaz Babicka

[www.babicka.info]

tam bys ho v galerii mohla nalézt

Aha ! tak už ty proklikávací odkazy udělat umím !

Datum: 28.01.2007 11:10

Květo..trny nemá. Má ,,divnou´´ kůru. Loupe se podobně jako platan. Zkusím projít komplet toho Babičku. Dík.

Datum: 28.01.2007 11:26

Tak s největší pravděpodobností to bude Trojpuk...buď drsný nebo hookeriana. Musím počkat do května na přesnější určení.

Taky by to mohl být Tavolník třešňolistý.

Datum: 28.01.2007 18:46

Ještě dotaz: na podzim jsem na zahradě zasadila několik zakořeněných řízků keřů. Zlatý déšť, venkovní ibišky, tavolu. Než nasněžilo, byla jsem je zkontrolovat a nějaký drzoun mi je ukousnul 10cm nad zemí.angry smiley  Myslíte, že obrazí? Asi dle místa, kde byly ukousnuty, tedy pokud tam zůstalo nějaké očko, tak by obrazit mohly, ne?

Podobné příspěvky
Diskuze: Hořká sůl množení: buksus a břečťan Růže, královny zahrady 2

Znáte? Máte? Používáte?A jenom na jehličnany proti reznutí nebo i na listnaté keře a stromy???? Jak často a v kterých měsících?

Autor: Anavi - 09.10.2007 12:52
Rubrika: Zahradní povídání - Komentářů: 23

ahoj "kolegyně" pěstitelky, i když se o mě říká, že kdybych zasadila - jak to říct slušně - trus, tak poroste :),tak přesto potřebuji Vaši pomoc. je

Autor: ejka - 28.05.2009 14:09
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 1

Stará diskuse už zlobí, tak používejte tuhle novou :-) Rady od Věrky Jj střihání růží, taky jsem v tom ze začátku měla bamboračku - přečetla jsem si

Autor: jaja99 - 11.09.2014 11:29
Rubrika: Růže - Komentářů: 6104
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti .. UGANDA 2012 - pokračování UGANDA 2012 - moje cesta za ..

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Den sedmý - sobota Den osmý - neděle   Ve 4 hodiny mě budí prudká bouřka, holt rovníkové bouřky mají grády, ale bohudík i krátké trvání a pak

Autor: SPIKE - 13.02.2015 00:40
Rubrika: Afrika - Komentářů: 1

Den první - neděle   Výlet do Ugandy pro mě začal v sobotu 1.12. 2012 ráno v 6, kdy nás vyzvedlo auto v hotelu v Brně a odjížděli jsme směr Víd

Autor: SPIKE - 13.02.2015 00:41
Rubrika: Afrika - Komentářů: 1
Galerie: Keřík, který mě okouzlil Otakárek.. Trocha předjarní nálady
  Keřík, který mě okouzlil
Autor: sapho - 21.09.2007 15:05
Rubrika: Okrasná zahrada - Komentářů: 4
Otakárek..
Autor: LadaB - 10.05.2013 14:51
Rubrika: Z volné přírody - Komentářů: 15
Trocha předjarní nálady
Autor: SPIKE - 06.03.2017 19:04
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 4
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.