pátek 19. dubna, 21:18 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Kečupy, čatní...

Datum: 05.08.2006 10:00
 
Začaly mi dozrávat rajčata téměř nekoordinovaně. Máte prosím nějaké jednoduché recepty na domácí kečup, čátní...případně jiné mišmaše z rajských?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 12:31
     

    Máme asi deset sklenic winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kečupy, čatní...

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 12:38
     

    se někdo má grinning smiley . Já teď zavařovala červenou řepu,tento víkend jsem v Krumlově, tak snad další týden něco spáchám grinning smiley mls smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 13:02
     

    Ivčo, dělám úplně stejný recept.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 13:48
     



    iriska napsal(a):

    se někdo má grinning smiley . Já teď zavařovala červenou řepu,tento víkend jsem v Krumlově, tak snad další týden něco spáchám grinning smiley mls smiley

    Myslím, ale nechci předjímat, že tu na tebe jedna sklenice čeká winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 21:21
     

    Delame tento kecup roky,kluci si pak s obtizemi zvykaji na kupovany,kdyz tento opravdu rajcatovy dojde.

    Ale prekvapive-kdyz jsem tu mela na obed jine deti,a dala jim na vyber-chtely kupovany. winking smiley

    Maca napsal(a):

    Ivčo, dělám úplně stejný recept.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 21:44
     

    Anavi, zvyk je železná košile, zejména co se týče chutí dětí. Nerady zkoušejí něco nového.

    Je fajn, že tvé děti mají původní zvyk chuti zdravějších potravin.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.08.2015 22:53
     

    Ty jsi zlatíčko love smiley . Ale stejnak se sama pokusím něco vytvořit. smiling smiley

    drahus napsal(a):



    iriska napsal(a):

    se někdo má grinning smiley . Já teď zavařovala červenou řepu,tento víkend jsem v Krumlově, tak snad další týden něco spáchám grinning smiley mls smiley

    Myslím, ale nechci předjímat, že tu na tebe jedna sklenice čeká winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 28.08.2015 19:25
     

    tTaky vařím kečup podle jednoho receptu,už asi 30 let když je dost rajčat,tak pro celou rodinu ,vnoučatům taky chutná,dokážou ho jíst jen tak s rohlíkem.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 29.06.2016 13:38
     

    Teď jsem dodělala Drahuščino čatný.

    Poesledně všem chutnalo, babička říkala, že si ho dává k párku místo hořčice.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 29.06.2016 14:26
     

    Spike, já taky a je dobré i na topinku grinning smiley Prostě takový univerzál grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 09.11.2017 16:51
     
    20171109_062541.jpg

    Babkoelo, našla jsem recept na řepu. Už si nepamatuju, jaké to bylo, ale mám tam poznámku, že byla dobrá, tak snad.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 09.11.2017 21:50
     

    Hanko, díky, díky love smiley flower smiley . A našlas dokonce ten správný šuplík, když to není pečené vánoční cukroví thumbs down . Ŕepa si mi letos urodila a loni jsem rcp nějak zmotala a nebyla vůbec dobrá. Tak snad se zadaří.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 09.11.2017 22:10
     

    Dělám ji hodně podobně a je fakt dobrá.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.06.2018 12:06
     
    36306529_1869131419818340_6702927134110777344_n.jpg

    Adžika z Oděsy bez cukru a octa.

     

    Tuhle dobrotu si už v obchodě nekoupíte!

    Mám ráda skutečnou domácí adžiku, ale když ji koupím v obchodě, často jen dostanu řídkou rajčatovou omáčku, ochucenou černým pepřem.
    Chutná domácí adžika musí být mírně pikantní, hustá tak, že Vám krásně drží na lžíci!
    Zdá se, že obyvatelé Oděsy stále vědí mnoho o jídle! Tajemství jejich receptu je jednoduché: žádné koření, žádný ocet, ale pěstovaná zelenina, česnek, pálivá paprika a sůl – to je pravá adžika z Oděsy!


    Ingredience:
    1 kg rajčat
    1 kg červené papriky
    1 střední cibule
    2 středně velké mrkve
    1 jablko
    3 malé lusky pepře
    1 hlava česneku
    sůl podle chuti


    Postup přípravy:
    Protlačte rajčata, pepř a jablko přes mlýnek na maso. Nastrouhejte si mrkev na struhadle. Jemně nakrájejte česnek a červenou papriku.

    Vše vložte do hrnce nebo hlubší pánve, promíchejte a nechte to vařit. Poté snižte teplotu a vařte přibližně 30 minut.

    Přidejte česnek a papriku.
    Vzniklou směs míchejte a vařte dalších 10-15 minut. Přebytečná vlhkost se Vám odpaří a adžika bude hustá, pastovitá.

    Hotovou směs přendáme do sterilizovaných nádob (jako, když zavařujete). Nechte sklenice pár hodin odstát nad utěrkou a můžete je poslat do komory.

     

     

    Adžika z rajčat a česneku je hotová. Přejeme Vám dobrou chuť!
    Takto připravená adžika má je jen jedno mínus, příliš rychle ji sníte. A není to vůbec překvapující, hodí se dokonale k téměř jakémukoliv pokrmu nebo si ji můžete jen tak namazat na chleba.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kečupy, čatní...

    Datum: 27.06.2018 12:39
     

    čtu tady o červený řepě. Dělám ji do stejného láku jako okurky a všichni se můžeme užrat. Letos bude zas. A je to klasický znojemský nálev na okurky. mls smiley Drahuško už jste ochutnali?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.