sobota 20. dubna, 11:45 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: ptactvo

Když ptáčka lapají...

Datum: 11.05.2007 15:44
 
Další fotografie:

Tak samostatnou diskuzi na ptáčky tu ještě nemáme (kromě slepic, které jsem založila dneska). Teprve včera jsem objevila, že se nám do kolny nastěhovaly do hnízda vlaštovky. Před rokem u nás nebyly, přiletěly to sice obhlédnout, ale přítomnost čtyřnohých chlupatých potvor je odradila.

Když jsme s přítelem začali opravovat domeček, tak obydlených hnízd s vlaštovkami bylo hend několik, jenže zrovna na takových místech, kde jsme potřebovali něco dělat, sice jsme je neničili, ale třeba posunuli někam, jinam, to se jim však samozřejmě nelíbilo.

Dokonce měli hnízdo nad novými plastovými vchodovkami (vypadalo to zajímavěgrinning smiley ), pod ním jsme měli umístěné prkno, aby nám jisté věci nepadaly přímo na rohožku přede dveřmi, do garáže jsme měli závěs ze záclony, protože vám nepřeju vidět, jak vypadalo okno na autě. Jenže naši kocouři byli pilní a všechny vlaštovky (a nejen ty, vrabců skončilo v jejich drápech také nespočet) postupně zlikvidovali sad smiley .

Ty vlaštovky, co přiletěly letos a rozhodly se to risknout, obydlely snad to nejstarší hnízdo, které zde zůstalo. Jenže zrovna na takovém místě v kolně, kam můžou kocouři pohodlně vyšplhat, tak to nevidím moc dobře angry smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (02.01.2009 00:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 16
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 18.02.2012 21:59
     

    Je to krasavec, ale kdo to je? eye rolling smiley Já znám jenom sýkorky a kosy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Když ptáčka lapají...

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 18.02.2012 22:01
     

    mona, dobrý úlovek. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.02.2012 06:24
     

    irisko...už ne, jen zbytky. Tohle bylo foceno minulý týden...dřív jsem se k tomu nedostala.

    Arturko...strakapoud.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 22.07.2013 21:54
     
    dsc_ba0046 (46).jpg
    Další fotografie:

    Mělnické náměstí a komfortní bydlení vlaštovek, občas tam mají i dvojdomek grinning smiley

     

    No divím se, že do těch opravených lunet nedaly ty drátky "ježky", takhle to bude za chvíli zničené. Vlaštovkám se malované bydlení evidentně líbí, není tam snad jediná, kde by nebylo aspoň jedno hnízdo.

     
  • Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 22.07.2013 22:09
     

    A ještě jim bejváky hlídají kamery :-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 09.06.2014 18:14
     
    dsc_0004.jpg
    Další fotografie:

    Až teď mě napadlo, že tu máme speciální ptačí diskuzi. Dávám sem moji vlaštovku-návštěvnici a hnízdo jiřiček na balkoně. Už ho mají hotové, tak si půjdu na balkon sednout, aby si na mě zvykly a nechaly se vyfotit. Ani nevím, jestli už sedí na vajíčkách.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 10.06.2014 16:34
     
    dsc_0845.jpg
    Další fotografie:

    Frajerky jiřičky si udělaly na hnízdě barevný proužek winking smiley

    Chvilku se bála, když jsem se posadila na balkoně, ale pak už přilítla a já ji mohla vyfotit. Snad tam ještě vajíčka nemají, v tom vedru aby je spíš chladily, než zahřívaly.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.06.2014 19:59
     

    Dneska jsem zas pouštěla vlaštovku z prádelny, musela tam být celý den, protože jsem měla otevřená vrata do garáže, přes niž tam musela vlítnout, jen dopoledne, když jsem šla zalít. Byla trochu vyplašená, ale když jsem jí uvolnila opět volný výletový prostor, zmizela hned.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 17.06.2014 10:27
     
    dsc_1001 (717).jpg
    Další fotografie:

    Holubi v Krakově- někteří zmokli, ale další se zvládli držet na úplně neuvěřitlných místech a aspoň trochu se před deštěm schovali.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 18.06.2014 10:58
     
    dsc_0004.jpg

    U hnízda jiřiček je podezřelý klid sad smiley Je tu všude u sousedů plno koček, tak mám obavy, jestli je nelapily.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 24.06.2014 14:54
     
    dsc_0008.jpg
    Další fotografie:

    O jiřičky jsem už měla už strach, neviděla jsem žádný pohyb kolem hnízda. Ale holt když se sedí na vajíčkách, tak se nikde nelítá a krmení pro jednoho není tak časté a náročné, snadno to přehlídnu. Z hnízda kouká ocásek zahnízděné jiřičky.

     

    A u jezírka se špacíroval rehek neboli čermáček. Mám tu na zahŕadě živo.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.09.2014 08:29
     
    dsc_0131.jpg
    Další fotografie:

    Strakapoud si přišel obhlídnout náš dům. Netroufla jsem si pohnout záclonou, abych ho nevyplašila, proto jsou ty fotky tak mizerné. sad smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.09.2014 11:23
     

    to je fešák love smiley

    Bráchovi vykloval datel na chatě 6 velkých děr do dřevěného lemu střechy, to jsem ještě neviděla. sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.09.2014 11:34
     

    jo - a nám u antény, v tom jakoby mikrofonu taky díru .. nevšimli jsme si toho - pak pršelo , nateklo tam a byla sranda .. nefungovalo .. je to hajzlík - toho raději vyhnat .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (30.10.2014 18:23)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.09.2014 22:05
     
    wimg_2041.jpg
    Další fotografie:

    V pondělí jsem byla u malého jezera, samo bez foťáku, páč jsem byla s kámoškou..Jak tak sedíme a žvaníme, tak koukám co to v dálce letí..První mě napadlo, že černej čáp, ale jak se to přiblížilo, tak bylo jasný, že nějakej dravec...Mám je tady zmapovaný a identifikuju je bez problémů, ale toto bylo něco jiného..Začal kroužit nad vodou fakt blízko, tak jsem si ho mohla dobře prohlédnout..Byla jsem naštvaná, že jsem bez foťáku, lítal deset metrů od nás.Koukali jsme na něj dobrou čtvrt hodinku, jak lovil ryby..krásná podívaná..Bylo jasné, že to bude buď orel nebo orlovec..Doma jsem hned dohledala a byl to orlovec říční..Dnes jsem ho zahlédla na druhé straně velkého jezera, pokusila jsem se ho vyfotit, ale byl opravdu hodně daleko, tak mám jen toto..Fotky nic moc, ale jsem ráda alespoň za ně.., mám důkaz , že tu je..O víkendu se pokusím ho najít, ale dávám si šanci tak 20%

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.