čtvrtek 25. dubna, 09:24 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: ptactvo

Když ptáčka lapají...

Datum: 11.05.2007 15:44
 
Další fotografie:

Tak samostatnou diskuzi na ptáčky tu ještě nemáme (kromě slepic, které jsem založila dneska). Teprve včera jsem objevila, že se nám do kolny nastěhovaly do hnízda vlaštovky. Před rokem u nás nebyly, přiletěly to sice obhlédnout, ale přítomnost čtyřnohých chlupatých potvor je odradila.

Když jsme s přítelem začali opravovat domeček, tak obydlených hnízd s vlaštovkami bylo hend několik, jenže zrovna na takových místech, kde jsme potřebovali něco dělat, sice jsme je neničili, ale třeba posunuli někam, jinam, to se jim však samozřejmě nelíbilo.

Dokonce měli hnízdo nad novými plastovými vchodovkami (vypadalo to zajímavěgrinning smiley ), pod ním jsme měli umístěné prkno, aby nám jisté věci nepadaly přímo na rohožku přede dveřmi, do garáže jsme měli závěs ze záclony, protože vám nepřeju vidět, jak vypadalo okno na autě. Jenže naši kocouři byli pilní a všechny vlaštovky (a nejen ty, vrabců skončilo v jejich drápech také nespočet) postupně zlikvidovali sad smiley .

Ty vlaštovky, co přiletěly letos a rozhodly se to risknout, obydlely snad to nejstarší hnízdo, které zde zůstalo. Jenže zrovna na takovém místě v kolně, kam můžou kocouři pohodlně vyšplhat, tak to nevidím moc dobře angry smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (02.01.2009 00:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 16
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 01.02.2011 17:35
     

    Kde jste byli kroužkovat?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Když ptáčka lapají...

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 01.02.2011 20:30
     

    U Konopišťského potoka.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 01.02.2011 21:21
     

    Kdy a kolik jich bylo asi?

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 01.02.2011 23:14
     

    Lado to je krasavec a ty ( ovšem jako vždy winking smiley ) úžasný "lovec" thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 15:35
     


    LadaB napsal(a):

    Kdy a kolik jich bylo asi?


    To už je hodně dávno. Ono se jich v létě moc na jednom místě nenachytá, mají své hnízdní teritorium, které si žárlivě střeží. To nejsou břehule, které mají hnízdo jedna vedle druhé. Takže ledňáčků se chytí na jednom místě v létě zpravidla jen pár. V zimě je to něco jiného to migrují za potravou a hledají kdejakou nezamrzlou tůňku kde mohou lovit. To je jich pak možno vidět i víc pohromadě.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 17:02
     

    No to všechno vím..., nenapsal jsi nic bližšího a zajímalo mě to..Tak kolik...?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 17:49
     

    Když všechno víš, tak na co se ptáš?eye popping smiley

    Jestli je jediné, co tě na ledňáčcích zajímá, kolik jsem držel ledňáčků v ruce, tak to tě docela lituji. Připomíná mi to otázku nablblých reportérů, co se vždycky ptají na veselou historku z natáčení.thumbs up

    Je to už dávno co byly kroužkovací záznamy uloženy kdesi v archivech Národního muzea. Za ta léta co jsem z ornitologickým průzkumem vypomáhal to byly určitě desítky a možná nějaká ta stovka. Stačilo ledňáčky pozorovat a u hnízdní nory natáhnout sítě. Většinou v nich byli do hodiny oba. Když krmili mladé tak létali jak o závod. Pak se stačilo přesunout jinam a chytalo se dál. Za den to byly taky třeba tři nebo čtyři páry. Samozřejmě, že těch míst a potoků bylo mnohem více, ale na ten Konopišťský přímo pod zámkem vzpomínám nejraději. Byla tam vždycky spousta čumilů, co ledňáčka v životě neviděli a přitom chodili pár metrů okolo jejich hnízda.

    Ale nevím proč ti to všechno popisuji, když tebe zajímá pouze taková hovadina jako je přesné číselné vyjádření slova spousta. Ale to neexistuje! Spousta je pojem relativní, tedy ve vztahu k něčemu. Pro toho kdo ledňáčka v životě neviděl bude spousta to množství, které jsem za léta kroužkování držel v ruce.tongue sticking out smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 18:01
     

    Já teda lituju tebe...a fakt nechápu proč tady marníš čas..

    No nezeptala jsem se polopatě, kolik jste jich okroužkovali..., nemůžu vědět, že to nepochopíš..

    Prostě mě to zajímalo...U nás se taky kroužkujou..., také se takových akcí účastním, tak jsem si chtěla o tom pokecat, jak je to tady zvykem...

    Sorry..už mlčím a odpovídat fakt nemusíš...debata s tebou je jen ztráta času

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 18:36
     

    Kroužkovali jsme hromadu ptačích druhů nejen ledňáčky.

    Hrabal jsem se okolo kroužkování dost let na to, aby mi otázka: "Tak kolik?", nepřipadala jako smysluplná výzva k pokecání, když jsi nenapsala za jaký časový úsek máš na mysli.

    Navíc si to po létech, co mezitím proběhla fakt nepamatuji, kolik bylo ledňáčků, konipasů, pěnic černohlavých, vlašských, lejsků, rákosníků a spousty dalších... Když se tě zeptám, kolik jsi v létech 19XX - 19XY vyprala ponožek určité barvy, nebo přišila knoflíků, taky mi řekneš kolik jich bylo? A budeš to brát jako výzvu k pokecání od někoho, kdo taky občas chodí okolo pračky? Pro mne ledňáčci tenkrát byli docela chleba asi jako pro tebe ty ponožky.

    To dravce, či veliké sovy, si pamatuji dodnes. Těch tolik nebylo a navíc se to vždy pojilo s nějakým horolezeckým výkonem. Slanit stěnu lomu a přeprat tři výří mláďata to se pamatuje lépe, než kolik bylo za ty roky ledňáčků. Takže Sorry. Na výzvu k pokecání: Tak kolik? odpovídám spoustu, ale po těch létech už fakt nevím, takže pokud tě nezajímá nic jiného než "tak kolik" , potom je to fakt ztráta času.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 18:48
     

    Náramně pejorativní "úvaha".

    Ram napsal(a):Když se tě zeptám, kolik jsi v létech 19XX - 19XY vyprala ponožek určité barvy, nebo přišila knoflíků, taky mi řekneš kolik jich bylo? A budeš to brát jako výzvu k pokecání od někoho, kdo taky občas chodí okolo pračky? Pro mne ledňáčci tenkrát byli docela chleba asi jako pro tebe ty ponožky.

     

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 19:45
     

    eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley to už člověk opravdu nemá slov...

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 20:05
     

    Na porovnání dvou běžných lidských činností s podobnou četností vysvětlovaných případů není naprosto nic pejorativního.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 20:18
     

    Nečekám, Rame, že bys také někdy něčemu rozuměl.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 20:47
     

    Tak to já se musím Rama zastat, takové věci si fakt už pamatovat nemůže. Taky už si nepamatuju, jaký ptáky jsem držela v ruce a kdy přesně to bylo winking smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 02.02.2011 21:01
     

    brkozuzi, skleroza je sviňa, co? ..... grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley..... zapomněla sis asi zapisovat winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.