středa 24. dubna, 18:28 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: ptactvo

Když ptáčka lapají...

Datum: 11.05.2007 15:44
 
Další fotografie:

Tak samostatnou diskuzi na ptáčky tu ještě nemáme (kromě slepic, které jsem založila dneska). Teprve včera jsem objevila, že se nám do kolny nastěhovaly do hnízda vlaštovky. Před rokem u nás nebyly, přiletěly to sice obhlédnout, ale přítomnost čtyřnohých chlupatých potvor je odradila.

Když jsme s přítelem začali opravovat domeček, tak obydlených hnízd s vlaštovkami bylo hend několik, jenže zrovna na takových místech, kde jsme potřebovali něco dělat, sice jsme je neničili, ale třeba posunuli někam, jinam, to se jim však samozřejmě nelíbilo.

Dokonce měli hnízdo nad novými plastovými vchodovkami (vypadalo to zajímavěgrinning smiley ), pod ním jsme měli umístěné prkno, aby nám jisté věci nepadaly přímo na rohožku přede dveřmi, do garáže jsme měli závěs ze záclony, protože vám nepřeju vidět, jak vypadalo okno na autě. Jenže naši kocouři byli pilní a všechny vlaštovky (a nejen ty, vrabců skončilo v jejich drápech také nespočet) postupně zlikvidovali sad smiley .

Ty vlaštovky, co přiletěly letos a rozhodly se to risknout, obydlely snad to nejstarší hnízdo, které zde zůstalo. Jenže zrovna na takovém místě v kolně, kam můžou kocouři pohodlně vyšplhat, tak to nevidím moc dobře angry smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (02.01.2009 00:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 16
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 03.01.2017 09:59
     

    Dokud takhle nemrzlo, tak tu ptáci poskakovali pořád, ale ted´ se stáhli do lesa, ani na zahradě jsem je neviděla.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Když ptáčka lapají...

     
     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 03.01.2017 18:52
     

    Cancourku že jo, to jsem ráda, že to není jen u mě...ale třeba teď když je zasněženo, začnou. Jelikož volno skončilo,do práce odcházím za tmy a vracím se za tmy, netuším, zda něco přiletělo...o víkendu budu šmírovat

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 03.01.2017 21:11
     

    Cancourku, nelítá ti tam někde dravec? U nás se nyní ukázala 2 x poštolka (jednou si sedla cca 2 metry od krmítka na kámen) a od té doby tu není ani brk sad smiley . Krmítka plná, maximálně se ukáže kos.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 15.01.2017 21:29
     

    Kupuji jen slunecnici, o.nic jiného nebyl zajem.Dosypavam obden.Ale lítají "jen" vrabci nebo.kosové.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 15.01.2017 22:07
     

    Stejně jako Anavi, pouze slunečnici. O koule (lojové) není zájem.

    Nazobat se přiletí hrdličky, vrabci, zvonci, sýkory, dlask (2 ks), pěnkavy a kosáci - ti mě trusej, bo vše vyházej z krmítka, nadělaj bordel a nikoho tam nepustěj. Tak jim nabodávám na vetve jabka.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 15.01.2017 22:09
     

    ráno jsem načapala 3 hrdličky v krmítku. Samo, že vše vyzobáno grinning smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 16.01.2017 08:57
     

    Tak jsem dneska ráno viděla první sýkorku. Zrovna jí na rohožce porcoval kocour angry smiley thumbs up

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 16.01.2017 08:58
     

    ježiši...... thumbs up sad smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 17.01.2017 10:46
     

    Mě fakt letos nelita nic sad smiley, ani v tomto počasí. Přitom vloni jsem nestíhala dosypat. Zas ale lepší sykorky vůbec než jako u Cancourka ulovene kocourem sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 17.07.2018 12:47
     
    37305838_2003379176347425_5814564207504392192_o.jpg
    Další fotografie:

    Stanice Pavlov, o.p.s. Motáci lužní

     

    Dostala se k nám zpráva o uvězněných mláďatech dravců. Po prověření se ukázalo, že opak je pravdou.

    Motáci hnízdí na zemi a ornitologové jim staví ohrádky, aby je ochránili před zemědělskou technikou.

    Pokud takovou ohrádku najdete v žádném případě ji nerozebírejte, mláďata neodnášejte ani misky s vodou jim nosit nemusíte



     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 17.07.2018 12:58
     



    SPIKE napsal(a):

    Stanice Pavlov, o.p.s. Motáci lužní

     

    Dostala se k nám zpráva o uvězněných mláďatech dravců. Po prověření se ukázalo, že opak je pravdou.

    Motáci hnízdí na zemi a ornitologové jim staví ohrádky, aby je ochránili před zemědělskou technikou.

    Pokud takovou ohrádku najdete v žádném případě ji nerozebírejte, mláďata neodnášejte ani misky s vodou jim nosit nemusíte

     

     

    ...... thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 09.10.2018 11:38
     

    Mám veselo na balkoně. Na stole tam suším krajíce chleba pro ovce, ale objevili to vrabci, kteří dělají pěkný kravál, když ťukají zobáčky do desky stolu, jak sbírají chlebové drobky.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 09.10.2018 15:00
     

    Já tu mám zase sýkory.Loupu ořechy a drobky dávám do krmítka.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 15.11.2018 21:37
     
    46296082_10210963842806255_8453375376679239680_n.jpg
    Další fotografie:

    Z dnešního courání Berounem - jeden holubí fešák, přemnořené straky, rackové (a holubi a kachny) u Berounky, které zrovna někdo krmil.

    A jedna fotka, která naplňuje název téhle diskuze. Krahujec s ulovenou hrdličkou přistál kousek přede mnou, asi ji už nemohl unést. Pak kolem projelo auto a já ani nevím, jestli se mu vysmekla, nebo s ní odletěl dál.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 16.11.2018 10:09
     

    Já jsem dostala ořechy tvrdé jak šutr, tak je potluču kladivem a taky je dostanou sykorky

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.