pátek 19. dubna, 14:18 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: ptactvo

Když ptáčka lapají...

Datum: 11.05.2007 15:44
 
Další fotografie:

Tak samostatnou diskuzi na ptáčky tu ještě nemáme (kromě slepic, které jsem založila dneska). Teprve včera jsem objevila, že se nám do kolny nastěhovaly do hnízda vlaštovky. Před rokem u nás nebyly, přiletěly to sice obhlédnout, ale přítomnost čtyřnohých chlupatých potvor je odradila.

Když jsme s přítelem začali opravovat domeček, tak obydlených hnízd s vlaštovkami bylo hend několik, jenže zrovna na takových místech, kde jsme potřebovali něco dělat, sice jsme je neničili, ale třeba posunuli někam, jinam, to se jim však samozřejmě nelíbilo.

Dokonce měli hnízdo nad novými plastovými vchodovkami (vypadalo to zajímavěgrinning smiley ), pod ním jsme měli umístěné prkno, aby nám jisté věci nepadaly přímo na rohožku přede dveřmi, do garáže jsme měli závěs ze záclony, protože vám nepřeju vidět, jak vypadalo okno na autě. Jenže naši kocouři byli pilní a všechny vlaštovky (a nejen ty, vrabců skončilo v jejich drápech také nespočet) postupně zlikvidovali sad smiley .

Ty vlaštovky, co přiletěly letos a rozhodly se to risknout, obydlely snad to nejstarší hnízdo, které zde zůstalo. Jenže zrovna na takovém místě v kolně, kam můžou kocouři pohodlně vyšplhat, tak to nevidím moc dobře angry smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (02.01.2009 00:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 16
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 04.12.2021 07:57
     

    Manco , jasně. na fotkách je datum 2017- takže už jsou další . ty už necvičím . winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Když ptáčka lapají...

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 06.01.2022 11:44
     
    135870740_10164609709535052_353766375086684447_o.jpg
    Další fotografie:

    Narazila jsem na zajímavé poučné fotky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 06.01.2022 11:44
     
    269766797_326800865957530_6934816509596402981_n.jpg
    Další fotografie:

    .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 06.01.2022 12:09
     

    pěkně zpracované thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.01.2022 08:55
     

    Ptačí hodinku jsem propásla, sedím u okna až teď. Přituhlo, tak se ukázal i dlask. Ale zvonci opravdu nejsou. Teď tu hospodaří strakapoud a žluna.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.01.2022 09:20
     

    SPIKE, díky flower smiley za připomenutí, znám, ale nějak nedohledám (naštěstí u nás spousta knih, ve kterých lze listovat).

    Po Silvestru byla téměř týden pauza, ani pírko se neukázalo, teď už zase i brhlíci, dlaskové, sýkorky ... zvonků pomálu (prý "krmítková nemoc" ). Strakapoudi letos byli k vidění jen na podzim, na krmítka letos ještě nezaletěli. Žluny se občas procházejí po zahradě - než je vyženou kočky.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.01.2022 18:59
     
    dsc01880.jpg

    krmíme fest, hodně poletuje sýkorek, vrabci, parta stehlíků, ale bohužel zvonků i u nás proti jiným rokům málo....

     
  • Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.01.2022 19:07
     

    Letos se tu po mnoha letech konečně začali objevovat sýkorky a další drobní ptáci. Zřejmě je někdo v okolí přestal krmit. Roky to do krmítka ani napáchli. A nevím, jestli blbě koukám anebo jsem si nevšimla, já letos neviděla vrány.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.01.2022 19:18
     

    jak jsme dnes před poliklinikou parkovali - tak zakrákala straka. přeletěla na vedlejší strom .. ony tam už roky u nádraží poletují . nevím , co se jim tam líbí . vedle je Tatra a jsou tam otevřené přístřešky. tak tam asi hnízdí . ?

    jinak na okno mi chodí sýkorky - sousedka už asi nemá slunečnici a párek kosů -

    jinak letos nic moc- sníh není , vedle je les . tak asi hladem netrpí .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 11.01.2022 20:32
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Letos se tu po mnoha letech konečně začali objevovat sýkorky a další drobní ptáci. Zřejmě je někdo v okolí přestal krmit. Roky to do krmítka ani napáchli. A nevím, jestli blbě koukám anebo jsem si nevšimla, já letos neviděla vrány.

    Regi, vrány jsem viděla u Globusu před vánoci, k nám na zahradu létali vždy jen havrani (on je to trochu rozdí) - moje mamka těmhle havranům říkala "vrány uklízečky" - vždy obrali (ti havrani, ne ty vrány) zbytky špatných ořechů, moniliové zaschlé ryngle, švestky, zapomenutá jablka, udržovai zahrady v čistotě, už pár let jsem je tu neviděla - Tonytáta nabádal Tondu, aby je chytla u školy (byla jich tam sousta) pod krkem a busem je dovezla k nám do zahrady .. Tonda to nedala.

     
  • Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 12.01.2022 08:41
     

    Eli, o havranech jsem tohle nevěděla. Ale je pravda, že kdysi jsem mívala zahrady víc 'uklizené". Takže je jich buď méně anebo si našli jiný snadnější způsob obživy .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 03.01.2024 10:42
     
    415833652_343241925139042_1422409016977781747_n.jpg
    Další fotografie:

    Často mi tu přelétá volavka, má namířeno k rybníčkům, které jsou nedaleko. Na Nový rok jsme ji nachytali, jak přistála u susedů na zahradě a lovila v jejich malém skalkovém jezírku. Na každý pokus byla úspěšná (myslím, že jim tam asi moc rybiček už nezbývá). K nám zatím nezavítala, i když to naše jezírko je jen o pár metrů dál, ale je tu u nás větší pohyb a taky víc keřů kolem. Tak snad nám ho nevyloví.

    Dnes tu chvilku kroužila a potom sledovala situci ze střechy domu. Zahnali jsme ji, zatím se nevrátila, ale krouží tu stále kolem. Asi obhlíží zahrady, kde je nějaká voda a tedy i možnost se nakrmit rybičkami.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.