sobota 20. dubna, 13:37 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: ptactvo

Když ptáčka lapají...

Datum: 11.05.2007 15:44
 
Další fotografie:

Tak samostatnou diskuzi na ptáčky tu ještě nemáme (kromě slepic, které jsem založila dneska). Teprve včera jsem objevila, že se nám do kolny nastěhovaly do hnízda vlaštovky. Před rokem u nás nebyly, přiletěly to sice obhlédnout, ale přítomnost čtyřnohých chlupatých potvor je odradila.

Když jsme s přítelem začali opravovat domeček, tak obydlených hnízd s vlaštovkami bylo hend několik, jenže zrovna na takových místech, kde jsme potřebovali něco dělat, sice jsme je neničili, ale třeba posunuli někam, jinam, to se jim však samozřejmě nelíbilo.

Dokonce měli hnízdo nad novými plastovými vchodovkami (vypadalo to zajímavěgrinning smiley ), pod ním jsme měli umístěné prkno, aby nám jisté věci nepadaly přímo na rohožku přede dveřmi, do garáže jsme měli závěs ze záclony, protože vám nepřeju vidět, jak vypadalo okno na autě. Jenže naši kocouři byli pilní a všechny vlaštovky (a nejen ty, vrabců skončilo v jejich drápech také nespočet) postupně zlikvidovali sad smiley .

Ty vlaštovky, co přiletěly letos a rozhodly se to risknout, obydlely snad to nejstarší hnízdo, které zde zůstalo. Jenže zrovna na takovém místě v kolně, kam můžou kocouři pohodlně vyšplhat, tak to nevidím moc dobře angry smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (02.01.2009 00:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 16
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 07.09.2019 10:32
     

    vrabci ozobávají truskavec, to dělají vždycky touhle dobou, asi na něm jsou nějaká semínka.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Když ptáčka lapají...

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 07.09.2019 11:00
     

    tak jsem se dívala , co to truskavec je. no je to možné - nějaký ten plevel tam pod růžema je. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 07.09.2019 11:05
     

    je to takový plazivý, dokonce léčivý , jsou jich na tom celá hejna.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.02.2020 16:24
     
    86502411_10162984723515052_2317985581839155200_o.jpg

    .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 19.02.2020 20:23
     

    Jiřička obecná je letos Pták roku [www.irozhlas.cz]

    Další rozdíl mezi jiřičkou a vlaštovkou jsou jejich hnízda [www.skolydesna.cz] .

    U nás loni hnízdili rorýsi, nějak jsem nepřišla na to kde, ale jsou to nádherní svišťouni .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (19.02.2020 20:28)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 21.03.2020 14:59
     
    89593942_10214155305590830_2274584001010204672_n.jpg

    Dnes se mi tu sdružují stehlíci do velkých hejn.

    Vždycky hromadně někam odletí a za chvíli zase sedí na stromě proti oknu (je na něm krmítko se slunečnicí).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 18:33
     
    dsc_0534.jpg
    Další fotografie:

    Koukám, že stehlíci se u nás objevili přesně po roce. Pozorovala jsem dnes jejich velké hejno, jak přelétá ze švestky (na níž je zásobník se slunečnicí, ale zobat jsem je neviděla) nanedalekou lípu. Vždycky vzlétnou všichni najednou a po chvíli jsou tu zase zpět.

    Dnes jsem koupila ptáčkům 30kg slunečnice. Zase o něco podražila (28,- za kilo), ale zdroj ve formě pěstitele nemám, abych nakoupila levněji.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 18:42
     



    SPIKE napsal(a):

    Koukám, že stehlíci se u nás objevili přesně po roce. Pozorovala jsem dnes jejich velké hejno, jak přelétá ze švestky (na níž je zásobník se slunečnicí, ale zobat jsem je neviděla) nanedalekou lípu. Vždycky vzlétnou všichni najednou a po chvíli jsou tu zase zpět.

    Dnes jsem koupila ptáčkům 30kg slunečnice. Zase o něco podražila (28,- za kilo), ale zdroj ve formě pěstitele nemám, abych nakoupila levněji.

    To máš ještě levné

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 18:56
     

    před hodinou mi Zuzka dovezla slunečnici .. nalétavaly mi sýkorky na okno , kde nic nebylo . mršky jedny. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 21:08
     

    tady snad má zemědělec 15 kč za slunečnici, musím dojet, proso za 10, proso jim nejede winking smiley zatím mají kybl loňských ořechů vyloupaných, na cukroví není čas naloupat .... winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 22:30
     

    Alenko, neváhej zajeď, proso opravdu jaksi venkovní ptáci nene, vloni koupil syn za hodně dobrou cenu pytel, nakonec dědek ho odvezl do zásypu pro bažanty. Slunečnice podražila - v obchodech 35 - 80 Kč, zajel syn (občas na bazoši se objeví přímo pěstitelé) 20 km a koupil za 18,- , bral 70 kg , proso pro naše dvě andulky za 12,- za kg.

    Překvapily mne letos pěnavy, normálně na krmítka nelétají, sbírají co komu upadne na zem, jsou na krmítku, sýkorky už nalétávají na okna snad měsíc, měly předloňské ořechy v misce. Strakapoudi se už také objevili, žluny na krmítko nejdou, ale v zahadě už jsem je viděla. Stehlíci a zvonci se letos ještě neukázali, havrani v zahradě také ne - moje mamka jim říkala uklízečky - obrali ze stromů zbytky jablek, ořechů, monliových švestek a rynglí - u Tonyškoly prý je jich mraky - Tonytáta říkal Tondě ať aspoň dvě chytí za krk a autobusem je doveze k nám do zahrady, Tonda nechce, nedivím se jí, ale .... ta představa, jak holčina drží pod krkem havrany a veze je v autobuse mi vyvolá vždy úsměv na tváři.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 22:51
     

    Si muž myslel, že má nasyslíno ještě 1/2 pytle staré slunečnice, dnes zjistil že ne...kosákům jsme nechali malá jablíčka, už to zmizlo, dáme další, kdysi jsme koupii i koule, to taky nešlo na odbyt...ještě mám v zahradě obalenou okrasnou jabloň, taky to mizí raketovou rychlostí....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 29.11.2021 23:07
     

    Je docela kupodivu - máme pámelník na straně našeho tůjkového souseda - prý ptáci plody pámelník mají rádi, zatím ani neďobli - že by se báli našich (já už nejsem schopna nějak spočítat kolik jich vlastně je, některé se vytratily, přibyla 2 koťata) asi 10ti koček + kočky od sousedů, asi, krmítka jsou natolik ve vzduchu, že kočky nemají šanci, Koule, lůj - zcela nepovšimnuto, možná vnitřní sádlo vepřové- ne v síťce, jen tak na provázku.

    Plody dřišťálu - taky je nezajímají ... jsou to zmlsané potvory, jako naše kočky .. granulky, konzery, těstoviny s masem to jo, ale myši a potkani jim mohou chodit přes tlapy a je jim to jedno.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 30.11.2021 08:25
     

    no - kde jsou zobáci?? tam kde jim sypou . oni jsou vyčůraní . jak tu jindy mám plno - ted´ ani brk . vím , že sousedka o pár baráků dál kupuje pytle slunečnice. tak jsou u nich .. winking smiley nono smiley

     
  • Status:

    Re: Když ptáčka lapají...

    Datum: 30.11.2021 15:37
     

    U nás též zobou jen slunečnici. Lojové koule, ty už ani nekupuju, ptáčci, u nás hlavně sýkorky, vrabci a občas nějaký zvonek, ty svorně na lojové koule kašlou. Ale já myslím, že

    tyto lojové pochoutky lůj neobsahují, jsou sice z tuku, ale z nějakého podřadného a to chytří ptáčci poznají. Když jim pověsím kus loje, který jsem koupila v řeznictví, tak tím nepohrdnou. mls smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Alenka (01.12.2021 13:36)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.