pátek 19. dubna, 02:06 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

Datum: 30.04.2007 08:49
 
Ráda bych se zeptala na názor, odkdy si myslíte, že má smysl vést dítě ke sportu, aby v něm později dosáhlo nějakých významnějších úspěchů (nemám na mysli sport ve smyslu, že si půjde jen tak pro radost třeba zahrát volejbal, ale bude se mu opravdu věnovat).
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 30.04.2007 08:53
     
    Jasně, že čím dřív, tím líp. Ale spíš, než zaměření se jen na ten jeden sport, je lepší takové to všestranné cvičení. A později se uvidí, v čem je dítě dobré a hlavně, co ho baví.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 01.05.2007 22:12
     
    Treba hokej a tenis, tam se zacíná uz kolem 4, 5 let nejpozdeji.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 02.05.2007 07:08
     
    No jasně, to řekne každý sportovec, že začínal kolem čtvrtého roku. Jenže já si myslím, že v těch 4letech se ještě nemůže vědět, jestli půjde o vrcholového sportovce. Jestli to tomu dítěti půjde, jestli ho to bude bavit, jestli bude mít patřičné zázemí atd. Takže se sportem začít co nejdřív, ale nenazývala bych ho vrcholovým.winking smiley
     
  • Autor: Taura
    Status: začátečník

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 25.12.2007 18:30
     

    Taky si myslím, že tak malé dítě ještě vůbec nemůže vědět, jestli se stane vrcholovým sportovcem a co všechno to obnáší.

    Je to podobné, jako s talentem v jiných oblastech, třeba hudebním. Dítě v pěti letech si má hrát, běhat venku, a ne denně cvičit na stadioně nebo u klavíru. nono smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 25.12.2007 18:49
     

    Já ti nevím Anavi, začali jsem ve 3,5 letech s hokejem a je to sport nejen časové, ale i finančně hodně náročný.

    Tréninky skoro 4x týdně a pak i vánoční přátelské utkání, Silvestrovská utkání atd.

    Po čase to kluka přestalo bavit, nevím teď už přesně někdy kolem 6.tého roku.

    Přešli jsme na fotbal a ten ho tedy baví dost.

    Takže asi Mona má pravdu, vyzkoušet toho více. Protože ty jako rodič, buď musíš vidět, že má na něco dítě vysloveně talent, anebo zkoušet.

    To samé kamarádka, začali s hokejem a kluk skončil u klavíru.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 18:24
     
    Také si myslím, že je dobré vést děti od mala k všestranému pohybu. To i za předpokladu, že žádnej sport závodně nebude dělat. Kluk od druhé třídy závodně plaval...Přišel s tím sám, strejda jeho kamaráda ze třídy dělal trenéra a tak, že budou jezdit spolu...kamarád přestal asi po dvou měsících a kluk vydržel celou základku. Na střední už nestíhal časově, tak chodil jen jak mu to vyšlo si s nima zaplavat . Jezdil denně na tréninky ,o víkendech po závodech o prázdninách i ve školním roce na soustředění...Vynechal opravdu minimálně...většinou rovnou ze školy mazal na vlak a přijížděl až večer...je fakt, že byl plně vytížen a neměl čas dělat nějaké lumpárny...
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 19:15
     
    Resím ted problém, jestli mám syna prihlásit do oddílu juda. Není to tedy o vrcholovém sportu, ale jestli vubec. Potrebuje pohyb jako sul, má moc energie a není ji ke porádne vybít, hlavne v zime, a to se mi jeví, ze by ho mohlo bavit. Rád se pere. Ale jsem zvedavá, jak to pujde s disciplínou a bude tam absolutne nejmladsí.
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 19:22
     

    Didi,rozhodně to zkus.Holky chodila od první třidy na mažoretky.Teď je sloucili s druhým stupněm,začali jezdit na závody a soutěže a měla pocit,že nestačí holkám ze šestých tříd,tak toho nechala,a začla s volejbalem.Ten jí zatím baví.

    Tady je to tak,že si nejdřív děti "otestují.To znamená,jestli je to baví,jestli chodí trénovat a tak a až potom řeší třeba platby a pod.Za zkoušku nic nedáš.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 20:13
     

    Měla jsem hyperaktivní děti a tak jsem je prskla na sport velmi brzy. Kluk hokej (5let) holka je o dva roky mladší, tak chodila s námi a všichni kluci jí děsně milovali a chránili, ale jen do té doby, než je ve svých čtyřech letech převálcovala při tréninkovém Cuprově běhu. grinning smiley Dala jsem jí na běžky. Obě děti měly čas od času tendenci se na všechno vykašlat, hlavně proto, že ostatní děti si hrály, oni jen tréninky a soutěže, neznali často ani večerníčka, protože když druhý den vstávali brzy ráno, šli spát třeba už v šest večer.

    Hodně záleží na rodičích, jak povolí či ne. Já jsem byla dost tvrdá a nepovolila jsem jejich nechuti. Zanedlouho je to přešlo...... Stalo se to za celou éru několikrát. Kluk vydržel až do vojny, pak se nedostal do Dukly a tak přestal, ale sportuje dodnes. Dcera vydržela do šestnácti (měla vyježděnou první výkonnostní třídu a byla do sedmého místa v republice a chtěli jí do vrcholového střediska v Karlových Varech, ježe se učila jen průměrně a já se bála, že by nezvládla gympl a těžké tréninky a vzdělání pro mne bylo přednější), pak se jí začaly zapalovat lejtka a byl nenávratně konec, ale později začala na sjezdovkách a slézá skály.

    Takže vlastně u sportu oba zůstali dodnes s různě dlouhýmmi prodlevami.

    Pro rodiče to je řehole. V týdnu do práce, soboty a neděle vstávat na soutěže či tréninky. Bývalý mi řekl, že vstávat nebude, že musí vstávat v týdnu ( já vstávala každý den v pět ráno - i v sobotu a neděli, dík sportujícím ratolestem). O penězích ani nemluvím...... a to tenkrát ještě přes Tuzex nebo lyže objednat od Tiráků, aby je dovezli "Z venku", protože se normálně nic nesehnalo...

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (26.12.2007 20:26)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 21:59
     

    Evco, to tady je taky. Uz jsme se tam byli podívat, ale meli zrovna vánocní besídku a místo praní hráli basket . Tedy hráli, jen se trefovali do kose.A mám takový pocit, ze basket by mu taky sel dobre. Docela dostkrát se trefil, i kdyz není zrovna nejvetsí (zatím 115 cm)grinning smiley

    Tak jsem zvedavá, co bude ríkat po novém roce.

     

    Drahus, tak to más sportovce!thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 22:17
     
    Didi vůbec bych se toho nebála..a zkusila bych to....A ta disciplína...no ta je u těchto sportů důležitá,ale trenéři vědí jak na to a do života to není na škodu... winking smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 22:49
     
    Lado: No vzdyt práve. On by tu disciplínu potreboval jako prase drbání.grinning smiley Ale mám strach, ze to tam nebude tak hrozné. Aspon trenér tvrdil, ze to tam taka nehlídají, coz myslím, je docela skoda.To za mých mladých let se nesmelo ani spitnout, jinak byly sklapovacky na denním porádku. Já je delala porád.grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 23:07
     
    Didi, já to myslela tak, že ten sport sám o sobě vyžaduje kázeň...Když to zlehčím, tak nemůže soupeře praštit pěstí,nebo nakopnout...Zkrátka musí dodržovat pravidla...neboj a zkuste to. Vždyť může pak začít dělat i něco jiného...Žádná pohybová aktivita není na škodu
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Kdy začít u dětí s vrcholovým sportem?

    Datum: 26.12.2007 23:13
     
    Lado: my to urcite zkusíme. Bude chodit i na plavání, neco delat musí, holomek.grinning smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.