sobota 20. dubna, 08:54 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: JamaicaSi
Status: začátečník
Klikni pro filtrování
Tagy: psi

Kdy tak štěňátka jsou schopni už vydržet 7 h bez toho aniž by se počůrali?Problém s večerním čůráním

Datum: 09.01.2009 17:44
 

Zdravím všechny!

doma máme 4 měsíční štěně bígla. Nevím co si to večer zvykl, ale během hodiny jdeme i 4 krát ven. Pejsek si naučil říkat kňučením, že potřebuje na záchod. Nyní popíšu situaci co se nám děje. Přes den jdeme venčit i jednou za 4 hodiny, ale jak nastane večer obvykle kolem sedmé hodiny, tak náš pes začne vyvádět. Začne kňučet že chce ven. Tak s ním tedy jdeme ven, obejdeme barák, on se vyčůrá hned jak vyjde ven a někdy i ještě jednou nebo dvakrát v průběhu obcházení baráku. Pak přijdeme domů, tak se jde pejsek okamžitě napít a za 15 min jdeme znova čůrat. Je to dost divné, přes den moc nepije, spíše večer a hodně a pak i tedy hodně čůrá. Už jsme se radili i s veterinářem a ten to přirovnává k tomu že je v bytě večer už vytopeno a pejskovi je vedro, dávali jsme i moč na testy, zda není nemocen. Ale tohle se děje každý večer, a začíná to být nepříjemné. Nemohu říct že by to byl zlozvyk, že by to dělal schválně aby nás vytáhl ven, POKAŽDÉ se vyčůrá jak vyjdeme ven. Tak se chci zeptat, zda máte někdo podobný problém a jak jste ho případně řešili?

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (13.01.2009 19:25)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 09.01.2009 21:05
     

    Já bych asi zkusila jednu věc - pokud skutečně nemáte přetopeno a jestli ti to denní rozvrh umožní, dávej psovi pít hodně dopoledne. Jak ho donutíš?

    Já mám problém s tím, že mi pes málo pije a mám strach o jeho ledviny, tak mu dávám v dopoledních hodinách, vždy tak 3/4 hodiny před plánovanou procházkou vodu obarvenou mlékem. Jinak to nemůžu říct. Mléka je tam jen tolik, aby psovi vlažná voda voněla a dostal chuť ji vypít. Samotné mléko nedoporučuji, protože u mnoha psů způsobí průjem. Kolik mléka je individuální - prostě pokus / omyl. Psovi velikosti bígla bych dala na jedno pití půl litru tekutiny.

    Ještě jedna věc. Kdy krmíš? A čím krmíš? To je velmi důležité

     
  • Autor: Reklama

    Re: Problém s večerním čůráním

     
     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 10.01.2009 11:32
     

    Krmím ráno granule Proplan pro štěňata středních plemen, pak odpoledne dostane lázeňák s piškotama a večer zase granule Proplan.....plus mínus tři hrsti....přes den se napije, ale prostě večer pije dost a vlastně pokaždé když se vrátíme z venku....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 10.01.2009 12:39
     

    Pokud je na granulích, bude hodně pít. Já psům granule zalévám teplou vodou a oni pak nemají tolik žízeň. Když jí granule, nesmíš ho od vody odstavit, to nejde, ale když ho budeš napájet dopoledne (proto jsem ti dala ten typ s mlíkem), on se časem přeprogramuje na pití dopoledne a večer pití omezí sám. Bude to chvíli trvat, ale nic nejde ze dne na den

     

    Jo a k tomu krmení: nedostává večer moc těch granulí? Vždyť je to bígl..... Hlídáš mu dávkování? Bíglové trpí na nadvíhu. Abys mu neroztáhla žaludek a až přestane růst, aby nebyl, jak kredenc... Nevím, jaké je dávkování u Proplanu a bígl není středně velký pes. Středně velký pes je colie apod, ale určitě ne bígl

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (10.01.2009 12:43)
     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 10.01.2009 13:16
     
    dsc06005.jpg

    Granulí mu dáváme předepsané množství.....vím že je bígl pažravej a pak má náchylnost k tloustnutí, všechno co mu můžeme zatím jako štěněti dávat jsem se radila s vetem...takže já osobně se nebojím že ho překrmujiwinking smiley ...dávám mu dávkování které je určeno podle váhy a věku štěněte, fyzického vypětí atd...vše hlídám štěňátko rozhodně nevypadá tlustě a už vůbec ne hubeně...takže vím že je to akorát...dostává zeleninu a ovoce, a jen granule, nic jiného......jinak granule namáčíme ráno i večer...právě proto aby tolik nepil...jinak ten tip s mlíkem určo vyzkouším, je to velmi dobrý nápad, a to by mě nenapadlothumbs down Na fotce je vidět jak vypadá, a jinak je to dost aktivní hafan, takže se na procházkách krásně vyřádí a poměr vydané a přidané energie se tímto vyrovnásmiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JamaicaSi (10.01.2009 13:26)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 10.01.2009 13:19
     

    Je moc pěknej thumbs down

    Že se na procházce vyřádí? To věřím. Je to přece BÍGL grinning smiley

    Dej časem vědět, jakse srovnal please smiley

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 10.01.2009 13:28
     

    Ok určo dám, díky moc za radu, je to fakt velmi zajímavé:-)a myslím si že se zvykáním na dopolední pití nebudeme mít problémgrinning smiley Jak říkáš je to přeci bíglgrinning smiley žral by kde co, ale mi ho stále a neustále zvykáme na režim...ovoce ano, zelenina ano, granule anogrinning smiley Ne, žádné sbírání venku všelijakého bordelu, nejčastěji papírové kapesníky, naštěstí už ví, že to nesmí tak jak ho okřiknu tak ho vyplivnegrinning smiley ale stejně ho musí sebrat, zmetek malejsmiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 10.01.2009 13:43
     

    Hovínka, papírové kapesníky a podobná zvěrstva baští všechna štěňata. Je dobré, aby věděl, že je to zakázané, ale počítej minimálně do roka mu to bude chutnat, Některým psům bohužel celý život....

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 12.01.2009 17:59
     

    Zdravím!

    tak jsem vyzkoušela vodu s mlékem....a....FUNGUJEwinking smiley Baryk vypil těch půl litru a byl spokojený....akorát jsem pak šla za chvíli hned venčit, je jako průtokáčgrinning smiley tak ale ještě není tak velkej na to aby udržel....zase začal kníkat, a pořád zesiloval a pak kníkal a točil se dokola....a pak venku udělal obrovskou díru do sněhugrinning smiley a jak jsme šli kolem baráku tak ještě třikrát čůral, sice už jen tak jako že troškusmiling smiley

     

    Takže děkuji moc, začnu mu dopoledne dávat vodu s mlékem a uvidím za čas....zase se ozvu

     

    Papaflower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Problém s večerním čůráním

    Datum: 12.01.2009 18:05
     

    Tak držím palce a dej vědět please smiley flower smiley

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Kdy tak štěňátka jsou schopni už vydržet 7 h bez toho aniž by se počůrali?

    Datum: 13.01.2009 17:37
     

    Jen tak orientačně, kdy ten váš malej kulíšek přestal dělat doma loužičky...? Ten náš 4 měsíční už je nedělá doma vůbec pokud jsme doma, naučil se si říkat když potřebuje ven...ale pokud je doma sám tak najdeme vždy tak dvě loužičky...včera byl doma sám 4 h a ještě před odchodem jsme ho vyvenčili, ale stejně jsme našli louži...tak se chci zeptat kdy tak toto ustane....i neustálé běhání ven jednou za 2-3 h podle toho kolik se pejsek napije...smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kdy tak štěňátka jsou schopni už vydržet 7 h bez toho aniž by se počůrali?

    Datum: 13.01.2009 17:45
     

    Je to individuální, stejně, jak u dětí. některý pejsek ve třech měsících neudělá doma nic, některý čůrá až do půl roku. A některý, je-li špatně vedený se počůrává celý život......

    Musíš vzít na zřetel, že je zimní období a štěně může i malinko přistydnout, protože má ještě holé bříško a od zmrzlé země jde velký chlad. Dej mu čas. Když dělá venku svou potřebu, hodně ho chval a říkej mu co dělá. Nerozlišuj velkou a malou potřebu. Říkej jen jeden povel, aby v tom neměl zmatek a po ukončení tohoto úkonu mu dej odměnu. Pozor, až po, protože jinak by se třeba úplně nevyprázdnil.

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Kdy tak štěňátka jsou schopni už vydržet 7 h bez toho aniž by se počůrali?

    Datum: 13.01.2009 17:49
     

    Jak jsem psala, pejsek si říká, když potřebuje, takže už to pochopil...tak jen jsem chtěla vědět za jak přibližně dlouhou dobu už bude schopen udržet i dýl....je moc šikovnej, pochopil to okamžitě...a začal kňučet když potřebuje...takže to zmáklý máme....jinak je to zatím stále stejně s tím ho čůráním...tak je to pár dní co jsem se na to ptala...ale třeba rozvna teď jsem s ním před 15 minutami přišla z venku, a teď ho šel opět vyvenčit taťka...a to jen proto, že se napil....ten má šílený spalování na vodu...až hrůza

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kdy tak štěňátka jsou schopni už vydržet 7 h bez toho aniž by se počůrali?

    Datum: 13.01.2009 17:53
     

    Je tady už jedna diskuze s podobným tématem

    [www.week.cz]

     

     

    Jestli by ti to nevadilo, požádala bych, aby se diskuze sloučily a třeba se ti něco bude hodit.....

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Kdy tak štěňátka jsou schopni už vydržet 7 h bez toho aniž by se počůrali?

    Datum: 13.01.2009 17:56
     

    No to je moje diskuzesmiling smiley na to jsem se taky ptala jágrinning smiley ale nevadí...

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.