čtvrtek 28. března, 21:08 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Kdy co stříhat?

Datum: 15.10.2007 12:14
 

Pro vás, které stejně jako já tápete v tom, kdy sáhnout na zahradě po nůžkách...

 

Naposledy jsem letos zastřihla živý plot z ptačího zobu a ze zeravů.

Ostříhala jsem pivoňky a tím, co jsem odstřihla jsem pivoňky rovnou zakryla.

 

A co s listopady? Odstranit pouze odkvetlé květy nebo je seříznout níž? Nebo to nechat vše na jaro?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 15.10.2007 12:54
     

    Ja astrovky a chryzantemy nechavam...uz som to tu pislala, ze aj o chryzantemach som citala, ze sa maju nechat na zahone aj uschle ...ze lepsie prezimuju...A hlavne, ani v zime nie je zahrada pusta hola zem...

    hm.... i ked uschle trsy az taka parada nie su...ale stake lepsie nieco ako nic...To vyssie privazem k nejakemu koliku ..a zahon so snehom ziska aj "nieco" na vyske...a na zahrade to vyzera, ze tam stale nieco je...(z vyssich trvaliek vedla trav, sibirskych kosatcov, rubdekii a liatris u mna v zime nasleduju hned astrovky a chryzantemy...)

    ... inak noznice su moje" najoblubenejsie zahradne naradie! - tvarovat, skracovat...v tej mojej malej zahrade jedinne riesenie...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kdy co stříhat?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?-dřevitá pivoňka

    Datum: 17.10.2007 09:52
     
    a poradíte někdo zda a případně jak stříhat dřevitou pivoňku??? Nebo ta se nechává????confused smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?-dřevitá pivoňka

    Datum: 17.10.2007 13:09
     
    trochu jsem pátrala a jestli jsem to správně pochopila, tak dřevitá se stříhat může, ale následující rok pak nekvete. Ale stejně mi není jasné, v jakém místě bych ji měla ustřihnout, abych ji neodepsala sad smiley. Takže to asi letos nechám, snad nebude pak moc holá odspodu...confused smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 21.01.2008 09:53
     
    Máte některá svídu? Četla jsem, že se má na jaře razantně seříznout, klidně i 20 cm nad zemí. Asi to udělám, protože během dvou let mám z malé větvičky obrovský keř, tak abych ho udržela v přijatelných mezích.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 01.02.2008 00:43
     
    Anavi já vždycky stříhám až na jaře když už je poznat co omrzlo a to co je polámané sněhem. Ale pokud potřebuješ zmenšit keř tak musíš zabrat víc. Jestli máš tus červenou kůrou tak ji střihni tak abys proutky mohla použit na velikonoční výzdobu. Jsou krásné a je škoda je jen tak zahodit.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 02.02.2008 16:44
     

    Daso, díky za dobrý nápad!

     

    Dneska jsem po týdnu prolítla zahradu. Psa jsme měli dva dny na dovče s sebou, ale pak byl doma sám. Tak se zase mstil smiling smiley. Jeden dříšťál je uražený těsně nad zemí, jsem zvědavá, jestli to rozchodí. Zase na druhou stranu je fakt, že po těchto "úpravách" má hodně mých keříků dole doslova kmeny, takže pak už je asi jen tak něco neohrozí confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 04.02.2008 08:45
     
    p1090105x.jpg

    Takhle dopadl onen ubohý dřišťál:

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 26.08.2013 21:59
     

    Holky chci se zeptat mám už docela velkou iberis - štěničník, je velmi nevzhledná, takový vypelichaný koláč o velikosti asi 1,5 m2

    Co s ní, jak jí mohu ostříhat, omladit. A můžu ještě teď nebo nechat na jaro.

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Kdy co stříhat?

    Datum: 31.03.2016 13:46
     

    Svída je nádherný materiál,zejména pro košíkářské účely.Můžou narůst až metrové výhony,pokud zaléváním a hnojením docílímé bujný růst letorostů.Já je chodím sklízet před velikonocemo a vyrábím skvělé pomklázky.Pruty jsou pružné a na rozdíl od vrby se nelámou.Kdo umí plést košíkářské zboží,tak je to přímo štěstí.

    JABRAKA

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.