sobota 20. dubna, 02:32 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: AdAlAne
Status: nováček

Kávovník

Datum: 27.12.2008 14:41
 

Mám doma kávovník, už asi rok a v poslední době mu žloutnou listy, opadávají, neroste... Čím to může být?confused smiley Snažím se omezovat otvírání oken v zimním období a dopřát mu více světla, ale ani to nepomáhá. thumbs up Předem děkuji za radusmiling smileyplease smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovník

    Datum: 27.12.2008 14:45
     

    My máme asi 4 metrový v práci na chodbě přímo u vchodových dveří, kde je průvan, a daří se mu. Já bych tipovala na přemíru zálivky. Zapíchni edle něj špejli a když ji vytáhneš a bude suchá bez nalepené zeminy, teprve jej zalej. nejhorší je tokvé to denosenní přicmrndávání, je lepší nechat vyschnout a zalít pořádně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovník

     
     
  • Status: expert

    Re: Kávovník

    Datum: 27.12.2008 14:53
     

    Taky jsem si jeden nádherný veliký ulila, šetři vodou a bude OK

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 27.12.2008 16:10
     

    před pár lety jsem dostala od kámošky malou rostlinku,ale moje péče ji nejspíš umořila.sad smiley vůbec nerostla a když ji opadaly listy,přesunula jsem ji k máměstydlin smiley tam určitě roste při příští návštěvě zjistím.winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kávovník

    Datum: 27.12.2008 20:57
     

    AdAlAne,už tu podobný dotaz byl.

    [www.week.cz]

     

    [[www.celysvet.cz]]

    [dendro.mojzisek.cz]

    [jiho.ceskestavby.cz]

    potřebuje hlavně vyšší vzdušnou vlhkost, než zalévat.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kávovník

    Datum: 27.12.2008 23:29
     

    Chce málo zalívat, až když svěsí listy a naopak hodně rosit. Případně ho postavit na misku, na kterou dáš kamínky a ty polévat vodou.

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 09.09.2012 19:52
     

    Tady mám taky podobnej dotaz.Kdo by daroval nebo bych koupila větvičku kávovníku please smiley Jednou jsem ho zkoušela vypěstovat ze semínka ale moc se mi nepodařil.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 09.09.2012 20:58
     

    Radůzo, zapomeň, měl jsem ho 8 let, nekvetl, neplodil , nepohodl jsem se s ním, prohodil jsem ho balkonem ven. Má jiné podmínky než ty rostliny co chceš jinde.. Mimo to v OBi jsem jej viděl 20 cm vysoký za 69 kč před měsícem.

     
  • Status: expert

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 08:40
     

    Já mám pocit, že se pěstuje ze semene snadno, ale o kořenění pochybuji. Měla jsem velký stromek, kvetl a plodil bez problémů, ale vyholoval a nebyl časem pěkný, už dávno jsem se ho zbavila (měl asi 2,5m) a už bych ho nechtěla. Potřebuje vlhký vzduch

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 10:39
     

    No já jsem v paneláku Ivo ... grinning smiley

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 11:34
     

    Já ho pamatu ji ve skleníku v učnáku byl hodně vysoký a krásně kvetl ale jak´píše František záleží na podmínkách.A taměl uplně jiný a lepší.

     
  • Status: expert

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 16:12
     

    Raduzo, teď jsem se zastavila u nás v zahradnictví a mají kávovník asi 30vm vysoký za 80,-. Je to pohromadě aspoň 15-20 rostlin

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 18:04
     

    Ivik to je hezká cena .

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 18:13
     

    v rastlinkách ho maj taky ale jednu rostlinu tak přemýšlím jestli to nehodím k objednávce co tam mám.Ale je to jen jedna rostlina.

     
  • Status: expert

    Re: Kávovník

    Datum: 10.09.2012 20:34
     

    Radko, já bych ti to koupila a poslala, ale to se ti zbytečně prodraží. Byla jsem tam až po odeslání balíku, nevěděla jsem, že ho tak moc chceš. Počkej na ten balík ode mě a potom uvidíš. Máš tam spoustu rostlin. Pokud bys ho ale chtěla, napiš a já ti ho koupím

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.