pátek 19. dubna, 22:08 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 08.02.2014 10:03
     

    Jak jsem to objevila, hned si mě napadla, jestli bys to zmákla coffe smiley love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.02.2014 22:05
     

    Máme DeLonghi PrimaDonna, je to už druhý stroj od této firmy, naprostá spokojenost. Je fakt, že díky snadné přípravě vypiju denně víc káv, než je zdrávo ...

     
  • Autor: Kulich
    Status: začátečník

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 16.04.2014 15:02
     

    My jsme si pořídily od Dolce Gusta a jsem s ním naprosto spokojená. Kafe mi z toho moc chutná a líbí se mi na něm, že mají na výběr hodně druhů kafí. Neměnila bych.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 16.04.2014 15:32
     

    Lanimko, to je dobrá značka thumbs down

     
  • Autor: SasaLisian
    Status: začátečník

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 06.12.2014 13:07
     

    Já mám doma ETU a jsem taky spokojená smiling smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 06.12.2014 23:21
     

    Dnes jsem toto téma přetl celé a děkuji Drahušce za všechny doporučení a rady thumbs down coffe smiley . Její doporučené kávy určitě vyzkouším a zrovna včera jsem objednával arabiky coffe smiley . Některé mám vyzkoušené, ale dal jsem i některé co jsem ještě neměl. Uvítal bych názor Drahuš zda některé druhy už měla. coffe smiley . Díky.

     

    2x Brasil Santos 100% Arabica 250g zrnková - 180,-
    2x Brasil Facenda Lagoa 100% Arabica 250g zrnková - 190,-
    1x Colombia Excelso 100% Arabica 250g zrnková - 95,-
    1x Costa Rica Tarazzu 100% Arabica 250g zrnková - 110,-
    1x Cuba Serrano Supremo 100% Arabica 250g zrnková - 110,-
    1x Indonesia Sumatra 100% Arabica 250g zrnková - 125,-
    1x Royal Everest Coffee 250g zrnková - 220,-

    Před chvílí volala dcera, že je v Makru, jestli něco nechcem. Tak jsem nechal koupit jedno Aro. Je podezřele levné = 125,-/1kg eye popping smiley a navíc 100% robusta, tak uvidíme coffe smiley mls smiley .

    Kávy co kupujeme, tak si zapisujeme a známkujeme 1-5. Až ochutnám, tak napíšu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (07.12.2014 18:59)
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 07.12.2014 23:48
     

    taku, pijeme kávy od firmy ATC [www.dobrakava.eu], čas od času si dopřejeme i nějakou Tayronu. Známe se osobně s majitelem. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 08.12.2014 09:16
     

    Taku, z Makra to byla a je trochu z nouze ctnost, ale není špatné. Z těch tvých jsem pila tyto:

    Brasil Santos 100% Arabica 250g zrnková

    Costa Rica Tarazzu 100% Arabica

    a chutnaly mi. V Makru mají moc dobrou RIOBA platinum. Ta je moc fajn a teď jsme si koupili kávu Kimbo espresso de longhi, 100% arabika a jsem nadšená. Zkoušela jsem i Jacobs 100% arabica a to sice docela šlo, ale na Kimbo nemělo ani náhodou. Také záleží na chuti člověka. Každému chutná trošku jiné - třeba. Z těch všech je samozřejmě nejslabší to obyč. ARO, ale proti marketovým Tchibo apod je lepší, i když je to robusta.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 08.12.2014 18:17
     

    Děkuji za tipy. Vše si zapisuji a také vše coffe smiley postupně ochutnám.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 08.12.2014 18:25
     

    Já jsem objevila kávu De longhi Kimbo v Mountfieldu. Mají ho tam v akci o dvě stovky levnější, než je normálně thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 10.12.2014 15:51
     

    Potřebuju radu. Sousedi mají kávovar Delonghi automat s mlýnkem. Dnes se jim stalo to, že přestal dělat mléčnou pěnu, vůbec z trysky nic nešlo a ozvala se rána. Teď při zapnutí nejde pára z trysky na mléko, ale objevuje se jakoby za ovládacím panelem. Můj laický úsudek říká, že se tryska musela ucpat a tlak páry někdě uvnitř prorazil asi přívodní hadičku, pokud tam něco takového je.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 10.12.2014 17:47
     

    No potěš. sad smiley Tipla bych to samé.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 10.12.2014 18:21
     

    Také si myslím. Nejlepší bude, ukázat ho servismanovi. Já jsem jich několik viděla rozebraných a tam jde o to, že kutil těžko sežene trubičky, které odolají teplu, tlaku, jsou vhodné pro potraviny atd atd

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 10.12.2014 19:15
     

    Jj, snad jen zkusit to pročistit, jestli to nerozchodí, ale byl by to zázrak. Dočetla jsem se, že tohle je klasická závada. A on už má 4 roky, takže má snad i nárok.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.12.2014 11:13
     

    Nestraš! Máme ho pět let! Sice se někdy stane, že zahlásí chybu, ale restart to spraví. Jene, nějaké kurvítko tam jistě bude. Pokud jim to bouchlo, vypadá to fakt na ruplou hadičku. Ony jsou tam myslím silikonové hadičky napojené na těleso, jestli to dělají stále stejně. Jen ty hadičky jsou asi dělané trochu jinou technologií, že vydrží tlak a velké teplo, aniž by se roztahovaly. Spíš zpuchřela.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.