pátek 29. března, 16:49 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 20:53
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    30-40ml a 10g

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 21:07
     

    grinning smiley coffe smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 21:48
     

    Iviku, nestěhuje se ani náhodou ... s tímhle tempem, které momentálně je, snad na vánoce. Počasí, slibotechna firem, různé zádrhele díky nekvalitní řemeslné práci, spousta dalšího nejen v zaměstnání ... sype se toho nějak moc na jednoho člověka a hlavně bere tak nějak chuť cokoliv dělat a budovat.

    On i ten kávovar je tak nějak snaha vybočit a myslet a trochu něco jiného a pokus posunout dopředu.

    Irisko, tyhle pidihrnky nejsou jen výmysl poslední doby a nádobíčko do panenskovských kuchyněk. Mám někde schovnané hrníčky - maminka jim říkala mokašálky - jednu sadu po dědečkovi, jednu po mamince (byly vždy jen vystrašené na parádu za sklem), jednu sadu jsem kdysi dostala i od sestry vč. "konvičky" na smetanu. To už se snad kdysi dávno dělvalo "preso"?

    Syn pije v práci i doma turka z tak max. 1 dcl dětského hrnku - 2 čajové lžičky namletého kafe, já víc než čtvrtlitrák a jedna lžička.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 23.05.2019 09:26
     

    Já mám v různých velikostech dvoustěnné sklenice. Paradoxně ty nejmenší, na ristretto, byly nejdražší. Na kapučíno a laté mám z Lidlu, když je v akci měli. Maličké neměli nikdy, tak jsem si musela (!) grinning smiley koupit originál DeLonghi. Pak mám ještě dvoustěnné 80ml skleněné hrnečky s ouškem. To je asi největší kafe, co dokážu vypít, abych neměla pocit, že piju druháka grinning smiley A to ještě nesmí být hrneček plný grinning smiley

    Elo, minikonvičky na mléko byly dřív podle mne, do čaje. Mám také pidikonvičky - bílý porcelán, ve tvaru krávy grinning smiley Jenže každému stejně napěňuji tryskou, tak je ani nevyužiju

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.01.2021 21:18
     

    Tak už ho mám taky doma. Ale jestli se to s ním naučím to nevím, ale mám dobrou poradkyní.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 15.01.2021 12:21
     

    To pití kávy je koukám specifické winking smiley. Mně udělá kafe radost jedině ve čtvrtlitráku, kdy mám do třičtvrtě vodu a zbytek dolitý mlékem.

    Kvůli kamarádce jsem musela přikoupit hrneček, protože její kafe znamená kafe zalité lžící vody cca winking smiley grinning smiley. To je pro mě jaksi nepochopitelné.. A ona je schopná to pít déle, než já ten čtvrtlitrák. Já takhle jednou dostala na návštěvě kafe do toho malinkatého hrníčku, takže jsem si lokla ... a bylo ... po kafi. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Ale málem se mi kousla pumpa... bylo strááášliivě silné, ale to mi došlo až když jsem to polkla, že to nebude dobrý... žaludek mě bolel do večera. To není pro mě. nono smiley winking smiley

    Párkrát jsem učinila tu nerozvážnost, že jsem si v restauraci objednala kafe třeba kolem osmé večer. Ještě v půlnoci jsem měla oči jako tenisáky. Protože to moje kafe vlastně není kafe.. já to mám asi spíš místo čaje, který mi nechutná. Takovou ochucenou vodu. Takže skutečný kafe mě pak umí pěkně rozparádit tělo. eye rolling smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.01.2021 12:26)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 15.01.2021 13:22
     

    Ne všude vaří dobré kafe. Chodím k jedné sousedce a tam se kafe fakt pít nedá grinning smiley , kupují ty nejlacinější zrna, takový zvláštní ozon, tak se vymlouvám a nedávám to, i když jsem silný kafař. winking smiley Ráno bez velkého "turka", bych se nemohla rozjet, večer mi pití kávy zatím problémy nedělá. Taky při vaření kávy ovlivní výsledek jaká je voda.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 15.01.2021 15:19
     

    Celá léta piji rozpustného Jacobse. Poslední dobou mě nedělá dobře, palí mě žáha, turka nemůžu , ale presso miluju . Je to dost drahá sranda, ale pochutnam si. Jen musím vychytat, jaký druh kávových zrn.

    Silný dvojitý preso, ne kapka na dně hrnku thumbs down coffe smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 25.02.2021 10:38
     
    img_20210225_102646.jpg

    Už mám doma pěkný výběr, ale Sicílie vede. coffe smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.08.2021 09:57
     

    Po myčce se mě posral kávovar. Tak řeším, jestli ho zabalit a poslat do Ivančic / e-shop a oni do Prahy , nebo ho zavést do Hradce Králové, do spešl opravny.Je to kousek od nádraží, tak asi budu volit Hradec.Prasklo těsnění na pin boileru. Jen si říkám, jestli v té Praze by se neopravovali s nějakou gumičkou a třeba neposlali jiný, NOVÝ kus spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.08.2021 10:19
     

    Nám se podělal během podzimního lockdownu a to manžel trpěl, naštěstí měl brzy nový. Koukám ale na to kafe, že tu stojí zrovna stejné. Manžel má ale radši z pražírny z České Třebové, akorát ho u nás v obchodě mají jen sporadicky. Když si řekne paní prodavačce, tak mu ho objedná.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.08.2021 15:08
     



    Manca napsal(a):

    Nám se podělal během podzimního lockdownu a to manžel trpěl, naštěstí měl brzy nový. Koukám ale na to kafe, že tu stojí zrovna stejné. Manžel má ale radši z pražírny z České Třebové, akorát ho u nás v obchodě mají jen sporadicky. Když si řekne paní prodavačce, tak mu ho objedná.

    ......Reklamace , nebo nový ?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.08.2021 16:49
     

    Nový, předtím jsme měli na kapsle a to nás štvalo od začátku. Bylo to teda variabilní, ale zas pro závisláka není potřeba moc možností.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.09.2021 09:12
     

    Pro potřeby narozeninové oslavy mi zapůjčili z práce kávovar... a zřejmě jsme si na něm vytvořili závislost. winking smiley grinning smiley Ale nebaví mě ta údržba a je to velký krám do mojí malé kuchyně,takže - NIC se kupovat nebude! nono smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.09.2021 09:21
     

    My máme mašinku za 6 t. asi a manžel říká, že je lepší než v práci za 30. Že se snadněji obsluhuje. Na domácí použití je supr. Stejnou značku jsme měli i v práci (Krups). Jako je větší než varná konvice, ale zas to kafe nám za to stojí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.