čtvrtek 28. března, 11:34 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 21:00
     



    ivik11 napsal(a):

    Plnoautomat Delonghi už ani zadarmo. Dobrou kávu dělá jenom chvíli jako nový, pak je lepší ho zrušit grinning smiley

    Přesně tak. Mně z něj kafe nechutná ani u nového grinning smiley Naši skoro sousedi mají nějaký asi za sedmadvacet, či třicet tisíc a kafe je z něj studené, když se do něj přidá maličko mléka a to ho mají nastavený na nejteplejší vodu. Musí hrnečky předehřívat horkou vodou z rychlovarné konvice, protože ani nahřívací plocha na vršku mašiny hrnky neohřeje dost. Já měla doma jeden den jen tu levnou řadu a to byla hrůza hrůz. Možná, že se na něj nachytá někdo, kdo to vůbec nezná, ale když časem prohlédne, zapláče. Podle mne je nejlepší švýcarský Jura a pak hned Saeco

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.03.2019 10:14
     

    Přečtěte si zajímavost o kávě a kávě s mlékem

    [www.idnes.cz]?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 21.05.2019 23:20
     

    Prosím, prosím, absolutně se v kávovarech nevyznám stydlin smiley , vařím si "turka" a manžel rozpustilku. Synátor do nového domu touží po kávovaru (ach jo). Kdysi, ono už je to 4 a půl roku, měli se Sašou nějaký hoooodně drahý, ale ........

    Mně by se moc líbil (vzhledem, fci neposoudím ani náhodou) tenhle, mají ho v akci v lídlu od čtvrtka ... kuchyň i celý dům bude strohý, témeř funkcionalistická funkčnost, žádné pičičmundičky a parádičy a kudrdlinky a .... právě pro tu úplnou odlišnost by mi tam pasoval a do nového domu má člověk něco nového přinést ... jenže, abych nedonesla úplný klump na vyhození .... [www.lidl.cz] . Prosím please smiley o posouzení, díky love smiley flower smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 07:58
     

    Elo, není špatný, ale je s ním trochu práce, protože to není automat, je pákový. Každopádně má pěkný dyzajn. Ovšem, jedna potíž by teoreticky být mohla. Jestli je to německý stroj, tak ti sice mají perfektní zpracování, ale jsou u nich problémy s teplotou vody obecně, napříč značkami. Někomu nevadí, že není káva vařící, někomu ano. Nemůžu mluvit přímo za tento přístroj, neznám ho, jen co vím o německých presovačích. On třeba i v plnoautomatu tolik propagovaný italský, DeLonghi i ve vysokých cenových hladinách stojí zaprd. Sousedka má za třicet tisíc a jako síla, oproti našemu plastovému plnoautomatu Saeco.

    Každopádně si k němu bude muset syn pořídit kvalitní kávomlýnek, protože mletá káva na turka je moc jemná a ucpával by se a časem by to asi nevydrželo čerpadlo. Mlýnek klidně německý Krups, ne nožový, ale s kameny. Je dobrý.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (22.05.2019 08:09)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 08:00
     

    A pro Spike - jak jsem ti psala, že nehlásí čidlo na vodní hladinu, tak zase začalo. Nevím, co s tím bylo, ale samo začalo fachat grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 08:44
     



    babkaela napsal(a):

    Prosím, prosím, absolutně se v kávovarech nevyznám stydlin smiley , vařím si "turka" a manžel rozpustilku. Synátor do nového domu touží po kávovaru (ach jo). Kdysi, ono už je to 4 a půl roku, měli se Sašou nějaký hoooodně drahý, ale ........

    Mně by se moc líbil (vzhledem, fci neposoudím ani náhodou) tenhle, mají ho v akci v lídlu od čtvrtka ... kuchyň i celý dům bude strohý, témeř funkcionalistická funkčnost, žádné pičičmundičky a parádičy a kudrdlinky a .... právě pro tu úplnou odlišnost by mi tam pasoval a do nového domu má člověk něco nového přinést ... jenže, abych nedonesla úplný klump na vyhození .... [www.lidl.cz] . Prosím please smiley o posouzení, díky love smiley flower smiley .

    Eli, ten Mirkovi nekupuj grinning smiley, to by se mu nelíbilo, asi by ho nepoužíval. Chce to něco jednoduchého, na přípravu pohodlného. Je to mužský.....Já jsem pořídila espreso kapslový a jsem max. spokojená. Ale kávovar si asi vybere sám. Už se stěhuje? Zastavte se příležitostně winking smiley Mně to také moc nevchází, i když jsem slíbila, ale to víš..... winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 09:00
     

    Iviku, máš asi ráda slabší kafe, viď? winking smiley

    Stále jsem zkoumala, proč mi kapslové kafe nejede. Sousedka má kapslový, nějaký drahý, tak jsem jí požádala o jednu kapsli a rozpitvala jsem jí. Je tam polovina kávy, než co dává plnoautomat, který si mele a dělá kávu sám, když je nastavený na maximum.

    Jestli měl Ely syn před tím automat, těžko přivykne kapslovému, navíc kapslový má určitá omezení, co se druhů kávy týče. Můžeš jen tu, kterou vyrábí pro daný typ kávovaru. Nemůžeš si, třeba jako Spike, která jezdí po světě a přiváží si kávu, dát jakou chceš. A i když máš typ kapsláče, ke kterému jdou dokoupit prázdné kapsle, které si naplníš, čím chceš, kafe je stejně slabé.

    U nás frčí ristretto, takže káva silná a malá. Když jdeme k sousedce na kafe, nesu si své, hotové. grinning smiley

    Jí vyhovuje, jaké má, protože měla těžkou embólii, takže ač kafařka, pije stejně bezkofeinovou. Nechci kapslový zatracovat, ale jestli opravdu měl Ely syn plnoautomat (nevím, co je "drahý") nebude kapslový chtít

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 10:15
     

    Naši mladí měli kapslový Dolce Gusto - Krups a jelikož je stále ucpaný a tím pádem málo používaný , tak skončil u nás. Já ještě nekoupila kapsle.

    Ale kde si na kavě pochutnám je u Drahuš.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 10:19
     

    Jéé děkuji Kordul smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 11:59
     

    Drahuš, já nedoporučovala žádný, pouze rozmlouvala "stylový" Lidl, že by Mirek asi spokojený nebyl. Já jsem s tím svým spokojená, měla jsem různé automaty, a tento mně vyhovuje. I kávy se dostanou koupit výborné. A slabá rozhodně ta káva není.

    Je to Nespreso de Longi, prostě asi průměr, ale syn je dost kafař-tedy milovník dobré kávy, a i ten si vybere. Je to kompromis mezi dobrým automatem. Já bych dost dlouho zpracovávala jeden druh kávy, takto si můžu vybrat podle chuti. Za mě je to dobrá volba. Ale psala jsem to ve smyslu, že by si Mirek asi raději koupil zrovna kávovar podle sebe

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 12:31
     

    Jasně. U nás se i kilo zpracuje brzy. Ani menší balení nekupujeme. S mlékem i mléčnou pěnou (laté,kapučíno) dělám návštěvám, pokud chtějí, ale my jsme mléko v kávě vypustili.

    Co se týká kávovarů, těch máme za sebou také povícero, než jsme si vybrali slušnou značku a způsob výroby, která nám vyhovuje. Dokud jsme neměli kdysi první kávovar (presovač), tak jsem kafe nepila. Turek mi nikdy nechutnal, protože "drhne" na jazyku grinning smiley stydlin smiley

    Síla kafe záleží na co jsi zvyklá, jinak od gramáže a ta je opravdu jiná, než u automatů nebo i pákových, kde si sílu určuješ pokaždé sama. U automatu si nastavíš při prvním nastavení, jako i teplotu vody, či kvalitu vody, velikost kafe - v nastavení jsou minimálně dvě velikosti nastálo a pak pro sebe už nemusíš. Když chce někdo "normální" kafe, ovládá se síla knoflíčkem nebo dotykáčem, záleží na modelech. Je pravda, že kapslové nepotřebují údajně žádnou údržbu. Automaty ano. Samy si určují frekvenci decalcifikace a jednou, dvakrát za rok je třeba promazat hejblací ústrojí (spařovací jednotku) no a po deseti kávách se musí vyprázdnit odpadový zásobník (dávám ven ke kytičkám). Většinou jsou domácí mašiny na 10 káv. Údržbu dělám já, nevadí mi to, ale je to práce, kterou ty nemusíš dělat, to je fakt.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 13:05
     

    Já mám DeLongi, tuším Maestro a spokojená jsem, zatím vše šlape, málo teplá se mi nezdá.(byl to dárek:-))

    Lidl je riziko, něco mají skvělé, něco hrozné.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 14:55
     

    Děkuju všem za názory, rady a postřehy. Tenhle tedy nebrat. Nachám na něm, aby si vybral sám, ale stejně asi přijdu na radu. Kapslový nechce. Pije hodně silné kafe - do polovičního hrnku než já si dává dvojnásobnou dávku.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 15:22
     

    Elo, Spike i já, máme tento: [www.teshop.cz]

    Já ho mám už pár let, takže byl bohužel dražší. Je to plnoautomat, dvě nastavení velikosti kafe (množství vody), má svůj kávomlýnek. Píší sice, že jde i mletá káva, ale nemám s tím dobrou zkušenost i u toho předchozího Saeca, které bylo o dvě třídy výš. Nejlepší je nemletá, namele si sám přesně dávku. Mlýnek má nastavování hrubosti, ale já ho nechala od výrobce.

    Umí i horkou vodu, páru na mléčnou pěnu (jde dobře) Asi čtyři nastavení síly kafe a nevím, co ještě. Ale cena je jinde než Lidl, no.. Jedním knoflíkem spustím stroj a druhým výrobu kafe. Nic víc. Ostatní je přednastaveno.

    Hani, měla jsem pákový DeLonghi a byl bezvadný. Měla jsem ho ráda. Pak jsme koupili automat stejné značky a druhý den jsme ho jeli vrátit. Byl ve stejné kategorii, jako ten, co máme, tedy ten "levný" i když na nás docela dost a stál za prd. A ten drahý jsem viděla několikrát v provozu u sousedky. Dyzajn úžasný, ale ten náš plasťák funguje daleko líp. Také jsem viděla plnoautomat Krups (synovec) a tam vyloženě vlažná voda.

    Píšu jen vlastní zkušenost. Třeba jsi Hani měla štěstí a máš bezva kus a jestli máš pákový, ten dobrý byl, o tom žádná. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (22.05.2019 15:44)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 22.05.2019 19:47
     

    nechtějte vidět, jaký Drahuška pije kafe grinning smiley coffe smiley. To je velikost jak z dětský kuchyňky....možná ještě menší grinning smiley. Ale síla neskutečná grinning smiley.........Drahuško promiň stydlin smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.