čtvrtek 28. března, 15:36 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 20
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 12:55
     

    Nevím, kde jsem vzala, že je to automat. To je pákový, ale vylepšený pákový. Automat tam mají jen Krups a ten nebrat!

    Takže dotazy o programech na čištění jdou mimo winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 13:04
     

    už jsem ten Lidl projela 2x, ale ten " Majky " jsem nenašla

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 13:07
     

    [www.lidl-shop.cz]

    Ten by byl akorát pro tebe Kordul thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (11.11.2017 13:12)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 13:14
     
    dsc_1762.jpg



    drahus napsal(a):

    [www.lidl-shop.cz]

    Ten by byl akorát pro tebe Kordul thumbs down

    .....hrnky bych už měla winking smiley

    Uložit

    Uložit

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 15:15
     

    V Německu je beznadějně vyprodaný a recenze víc než dobré. Nedají se dělat dva šálky naráz, protože je tam výsuvný šuplík, který je úzký, leda na něj ještě něco položit. Je to z toho důvodu, že na laté je třeba vyšší sklenice.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 15:22
     

    Nikdy nedělám dva hrnky naráz, protože káva neteče oběma otvory stejně. Co znám baristy a i vidím v TV pořadech, všichni z téhož důvodu dávají jen jeden hrnek pod trysky

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.11.2017 15:45
     

    No jo, když nás je na to kafe víc. Tak nás to po jednom zdržuje, Dokonce jsme zjistili, že když děláme dva šálky, tak je z toho levného větší pěna. Je to divné, ale tu pěnu to dělá prakticky víc ke konci. Ale my si zvyknem. Stejně to kafe vařím všem já, tak to bude fuk.

     
  • Autor: peta177
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.05.2018 22:19
     



    drahus napsal(a):

    Nevím, kde jsem vzala, že je to automat. To je pákový, ale vylepšený pákový. Automat tam mají jen Krups a ten nebrat!

    Takže dotazy o programech na čištění jdou mimo winking smiley

     

    Váhám jestli Catler ES 8013 nebo Catler ES 9010 - [www.covybrat.cz] co byste volily vy?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 06:51
     

    Zkusím věřit, že si tu neděláš reklamu a odpovím podle svého přesvědčení.

    Za ty prachy ani omylem. Přijdou mi spíš do malé hospody než domů.

    Myslím si, že by sis měla na netu najít jinou skupinu, kde jsou jiní fajnšmekři na kávovary

    Obyčejní lidé, co mají rádi dobrou kávu, si za ty peníze raději koupí plnoautomat, slušné evropské značky.

    I ten test, co jsi dala odkaz je ujetý! Jak srovnávat pákový kávovar za pět tisíc s kávovarem za téměř dvacet? To asi ten drahý není tak dobrý, když nesnese srovnání s kávovary podobné cenové relace. Proč není v testu třeba švycarský Jura nebo Saeco, či obyčejná italská Gaia? De longhi jsou profláklé, že neumí ohřát vodu, zrovan tak, jako německý Krups o Sencoru nemluvím, to není značka.

    Vůbec není zárukou, když dělá Catler jiné kuchyňské spotřebiče dobré (nevím, nikdy jsem nic neměla), že bude mít slušný kávovar. Němci mají dyzajnově kávovary pěkné, ale stojí zaprd, zrovna tak, jako jejich kafe a přes to mají jiné spotřebiče super. Jaké kafe umí Australani, netuším. Nikdy jsem tam nebyla

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 18:54
     

    Drahuš, já bych zase po zkušenostech u sousedů plnoautomat nechtěla. Ale je fakt, že tohle je neskutečná pálka. Mimochodem, ozkoušela jsem nové kafe [www.trungnguyen.cz] a fakt dobrá. Jen mám u těch vietnamských káv problém, že mi ucpávají sítka, takže na dno dávám krapet namleté svým mlýnkem a trochu mi to komplikuje život.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 19:04
     

    A co mají za automat sousedi? Jaké problémy mají?

    My s ním problémy nemáme žádné

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 19:39
     

    Delonghi, už ho měli dvakrát v servisu, samozřejmě po záruce, stálo je to nemalé peníze a kafe to teď už neudělá takové, jako když byl nový. Rodiče mají ten samý a přestalo jom to taky napěňovat mlíko. Vyřešili to koupí napěňovače a do servisu to nedaj. Nedivím se. Já mám ze svého pákového za zlomek ceny kafe vážně chutnější.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 19:50
     

    Majko, co jsem sama viděla Delonghi a pěkně drahé, tak stály taky za hovňous. Když jsem měla kdysi tuto značku pákový, byl dobrý, ale ty automaty, co jsem sama vyzkoušela a teď i zažila u známých, ani zadarmo bych ho nechtěla!

    To naše první Saeco stála oprava po šesti letech také dost, ale to byl hajzl servisák, protože si ho pak vzal domů manželův syn, slaboproudař a zjistil, co si účtovali a nevyměnili a že tam je vadný jen nějaký kondík za sedmdesát korun a oni si naúčtovali tři tisíce. Svině!

    No, my nevydrželi a koupili si nový. Právě napřed Delonghi a hned druhý den jsme ho vrátili - ještě, že to šlo a koupili zase Saeco. Synátor pravil, že až jim jednou odejde to naše staré Saeco, že zase půjdou jedině do Saeca, protože je skvělé.

    My těď máme asi tu nejnižší řadu a i přes to je výborný. A měla jsem s čím srovnávat.

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 20:05
     

    Plnoautomat Delonghi už ani zadarmo. Dobrou kávu dělá jenom chvíli jako nový, pak je lepší ho zrušit grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 30.05.2018 20:12
     

    Iviku, bohužel ti musím dát za pravdu. Mám pákový a jsem maximálně spokojená. Doufám, že to nezakřiknu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.