čtvrtek 28. března, 18:17 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 21.03.2016 09:11
     

    Tak ať se daří.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: Hana3
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.03.2016 08:04
     

    Díky, až se to naučím dám vědět.

     
  • Autor: Hana3
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 29.03.2016 00:23
     

    Dneska , vlastně včera se zadařilo a pěna na mlíčku byla opravdu krásná. Jestli to už umím, to nevím. Pokud se bude dále dařit, budu spokojená. flower smiley

     
  • Autor: Linlin
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 23.09.2017 19:55
     

    Ahoj všem, prosím o váš názor... Domácí kávovar, jaký? Kapslový, pákový nebo jaký? Ráda si nechám poradit. Jediné, na čem trvám je, aby káva z něj byla lahodná smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 23.09.2017 20:12
     

    Záleží, kolik chceš investovat a co si představuješ. Hlavně ne na kapsle a takové zhovadilosti. Lahodné kafe budeš mít, když si koupíš kávu, která ti sedne. Někdo má rád obyčejnou Jihlavanku, někdo cibetkové (s nadsázkou) Já mám ráda z Lidla, Beladrom Dark (nemletá kilovka - mašina si mele sama)

    Děvčata tady mají pákové mašiny a jsou spokojené. Záleží na značce. Jen chci upozornit - i když se říká, že německé přístroje jsou nejlepší, neplatí to o kávovarech. Němci nikdy neuměli kafe, tudíž neumí ani přístroje na ně. Chce to buď italské nebo švýcarské mašinky. Plnoautomat je výhodný, že si vše dělá sám, tak, jak si předvolíš. Umele kávu, udělá velikost, sílu i teplotu podle tvého nastavení a většinou lze nastavit několik velikostí najednou a každou velikost si dál nastavuješ, jaké to kafe chceš. Navíc hlídá, kdy se má spustit čistící program na decalcifikaci, většinou automaticky proplachuje trubky po spuštění mašiny a před ukončením provozu a takové vychytávky. Je to dost důležité, protože člověk by nevěřil, co se uvnitř udělá zanedlouho plísní a jiných sajrajtů. Levné mašiny to myslím neumí, ale v současnosti nevím, zda už také nemají čistící programy. Fakt netuším. To by tu musely napsat ti, co ho mají.

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 10:56
     

    Nejlepší kávu dělají pákové kávovary, ale chybí tam ten komfort, na který si člověk rychle zvykne.

    A nesouhlasím s názorem, že kapslové jsou všechny špatné. Vyšší třída kapslových dělá kvalitní kávu. V jejich kapslích je velký výběr kvalitních káv a určitě si každý tu svou najde. Je to ale spíše pro menší kafaře, protože jedna kapsle vyjde dráž než jedna dobrá káva z automat. kávovaru. Slušný kapslový automat stojí kolem šesti, sedmi tisíc, automat kolem dvaceti. Takže velký kafař ho zaplatí v levnější kávě, kapslový má zase dražší kapsle ale výhodou je, že může nabídnout různé dbré kávy pro jednotlivé kafaře smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:27
     

    Zda dělají pákové nejlepší kafe. To bych si dovolila polemizovat. Prošla jsem si pákovým, už máme druhý automat a když se ten automat nastaví správně, koupí dobrá káva, zrno... nepila jsem lepší, než z něj. Profesionální páková jsou děsná monstra, pohybující se v cenových relacích od padesáti tisíc. Automaty jsou už dnes od cca 16 tisíc, ale dobrý, vybíraný dle značky a ne podle ceny, vyjde kolem dvaceti až třiceti tisíc a to, že kapslové mají větší výběr druhů káv, to není pravda. Udělám jak na pákovém, tak na automatu to samé a v lepší kvalitě. Když jsem se v obchodě koukala na kapsle, kolik osahují kávy - maximálně 7g na long kafe, jinak ubohých 6g tak to mi promiň, to jsou vymáchané fusekle a ne dobré kafe.

    Já osobně dávám přednost 30-50ml pressu s gramáží 10g. to je kafe, jak má být. ano, v Itálii mají kafe dobré, protože ho umí. Ve Vídni bylo také skvělé a dokonce jsem si pochutnala i v cukrárně v Litoměřicích na bezvadném espressu, ale jinde nemám odvahu si ho dát, páč mi vždycky přijde, že je to druhák thumbs up a můžou mít Illi, či jinou známou značku. Také jsem jich vyzkoušela hafo.

    Pokud má někdo rád kávy s příchutěmi, není to dnes žádný problém staří srazovníci si jistě pamatují, jak jsem u Jaji dělávala mandlové, oříškové a nevím jaké kafe, kdo si co poručil. Ale pákovky, nevím, jak je to možné, seberou kávě tu plnou chuť, co jim ponechá automat a dokonce se na něm nastavuje, jak silné aroma chceš. Možná, ty nejnovější pákovky mají také takové nějaké udělátko, ale co jsem znala tak ne e.

    A je ještě jedna možnost. Připomíná mi to fotografování. někdo si pořídí do foťáku 5 Gigovou kartičku a nafotí na ní milión fotek a ještě se s tím chlubí, ale fotky jsou nekoukatelné, protože je má v nastavení ty nejmenší. U výroby kávy je to podobné. když se šetří na množství kávy, stojí za ...... prd

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (24.09.2017 11:32)
     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:28
     

    Moje rada, žádný. grinning smiley Už je tu v propadlišti dějin a to jsem silný kafař. Všechno čištění mě tak otravovalo, že byl vyřazen a pokud chci opravdu dobrý kafe, tak si ho dám u profíků.A vyhýbám se ristrettu. To už je na mě moc.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (24.09.2017 11:33)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:38
     

    Já žádný kávovar nemám a nechci, takže neporadím sad smiley . Mám ráda kafe přímo ze zrnek, takže čerstvě umletou a budˇ turka, nebo v konvičce-presovači.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:41
     

    Regi, kafe jsem celý život nepila, až když jsme si pořídili pořádnou mašinu. Teď ho mám ráda, ale nerada si někde dávám, protože neodpovídá mým standardům grinning smiley Stačí mi dvě kafe denně, ale musím si je vychutnat winking smiley

    A profíci? Jací profíci? V hospodách se snaží šidit. Netvrdím, že všude, ale dost často a do hospod nechodíme.

    Automat se čistí jednou měsíčně, jen po každém desátém kafi je třeba vysypat a propláchnout zásobník na odpadové puky. Nic víc.

    A ještě se vrátím k pákovým a automatům. Prošla jsem na netu hodně fór, které se tohoto týkaly a je to, jako s Lidlem nebo se Škodovkou. Jsou tací, kteří Lidl/Škodovku preferují nade vše a pak jejich odpůrci grinning smiley

    Já, jak jsem psala, pákou prošla a ano, nebavilo mě čištění a když jsem po koupi automatu ještě navíc zjistila, že chuť kávy je jiná, plnější, chutnější, protože tam opravdu tlačí těch minimálně 15 Barů a ne, jako u většiny (ne všech!!) pákových, kde je to jen deklarováno, ale skutek utek smiling smiley Byla jsem moc ráda, že jsme do toho šli

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:43
     



    Pinka napsal(a):

    Já žádný kávovar nemám a nechci, takže neporadím sad smiley . Mám ráda kafe přímo ze zrnek, takže čerstvě umletou a budˇ turka, nebo v konvičce-presovači.

    To je překapané, ne presované. Také někde konvičku máme, také bývala v provozu, ale jen manžel, já ne

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:49
     

    A ještě bych chtěla podotknout, na co narazila Regii - u kapslových kávovarů se nejedná o espresso, protože tam se netlačí káva pod velkým tlakem, tak tak ani nemůže chutnat smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 11:52
     

    Drahus, já jich piju tak osm, deset denně. Spíš to mám jako doprovodný nápoj na celý den, což je samozřejmě špatně.Je tu jedna slušná kavárna na kafe, co se týče ostatního, tak nic moc. Tak si tam případně zajedu, když mám potřebu. V Praze je to lepší, takže tam případně ukojím vášně. Synátor tu má nějaký krám na kapsle. Byl tu i napěňovač na mléko. Dědek pije všude klasického turka. Dva denně a je neštěstí, když byl na cestách v místech, kde tuhle "specialitu" nemají. grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 12:06
     
    imgw.jpg

    drahus, tam nic nekape, pod tlakem přes kávu prolítne voda.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (24.09.2017 12:09)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 24.09.2017 12:17
     

    Já vím, mám ji také, ještě kdysi z Itálie, když tu nebyly. Dobře, tak je přefiltrované, ale klasické presso to není. Fungují tu fyzikální zákony, nic víc, nic míň, ale upřímně - je to víc presso, než kapslové grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.