čtvrtek 28. března, 20:40 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 20
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:50
     

    Když dělám víc kafí, tak používám toto [www.tchibo.cz]

    Je to fakt super a mléčná pěna jak šlehačka. Ale nejde v tom udělat pěna na jedno kafe, to bych musela dělat mlíko s kafem. Proto potřebuju konvičku k pressovači. Používám keramickou, ale není to ono. Má blbý tvar.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:57
     

    Jo, mám totéž, jen ve starším vydání - jiné držadlo, jinak stejné. Také od Tchiba grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (26.04.2015 21:03)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2015 12:02
     
    993432_640103142708176_918986061_n.png

    Bwindi Coffee

     

    [www.bwindicoffee.cz]

     

    Naším hlavním produktem je káva, kterou dovážíme z Ugandy a pražíme ve vlastní pražírně ve Střelicích. Jde o 100% Arabicu, kterou si u nás můžete zakoupit v baleních po 100 g, 250 g, 500 g nebo rovnou po kile.

    Fotka uživatele Bwindi Coffee.
    Fotka uživatele Bwindi Coffee.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2015 13:01
     

    Spike, dej rovnou s cenama, jestli jsou pevné. winking smiley 

    A nezapomeň dodat, že se tím podporuje i Barbra, kterou Week adoptoval winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2015 13:59
     

    Drahuško, máš pravdu.

     

     

    Nákupem kávy i dalších výrobků podpoříte nejen naši Barbru [www.week.cz], ale i další nejchudší děti v Ugandě, aby mohly navštěvovat školu.

    Ceník je z konce roku 2014, ale aktuální ceny se asi většinou lišit nebudou(na poždádání vám aktuální ceník zašlou). Nabídka kávy se průběžně obohacuje o limitovanou třídu (to je káva z konkrétních, vedoucí pojektu osobně vybraných, políček, kde je zaručena vynikající kvalita). Káva pochází z vyšších poloh pohoří Elgon, kde jsou optimální podmínky na její pěstování. Káva je pražena až tady v česku, proto je vždy čerstvá. Stejně tak se zpracovávají i kakaové boby v malé čokoládovně. Ovoce je sušené v Ugandě, tedy je záruka, že je před sušením plně vyzrálé a je to na jeho chuti opravdu znát.

    Já jsem už ochutnala snad všechno a mohu proto z valstní zkušenosti doporučit.

    A pokud vím, tak tady měli ugandskou kávu na prodej - [www.barriqada.cz]

     

    Ceník Bwindi Coffee (cena bez DPH/cena s DPH)

     

    Balená káva

    100g přírodní papírový sáček .............................78,26 / 90,00 Kč

    250g přírodní barrier pytlík s ventylem ............195,65 / 225,00 Kč

    500g .......................................................................369,57 / 425,00 Kč

    1000g ....................................................................739,13 / 850,00 Kč

    1000g, ≥2kg/mesic .............................................652,17 / 750,00 Kč

    1000g, ≥5kg/mesic .............................................573,91 / 660,00 Kč

     

    100g, Limited Edition .........................................104,35 / 120,00 Kč

     

    Čokolády

    Kornout s kávou 200g ..........................................130,43 / 150,00 Kč

    Kornout s ovocem/chuť Ugandy 200g ..............152,17 / 175,00 Kč

    Tabulka 75℅ 45g ....................................................69,57 / 80,00 Kč

    Kávová zrna v 75% uganské čokoládě 25g .......39,13 / 45,00 Kč

    Banány v 75% uganské čokoládě 25g ................39,13 / 45,00 Kč

    Horká (strouhaná) čokoláda 100g ........................95,65 / 110,00 Kč

    Sušené ovoce Banány 50g ................................... 34,78 / 40,00 Kč

    Ananas 50g ...............................................................43,48 / 50,00 Kč

    Papaya 50g ...............................................................43,48 / 50,00 Kč

    Jackfruit 50g ..............................................................52,17 / 60,00 Kč

    Mango 30g .................................................................34,78 / 40,00 Kč

     

    Ostatní zboží (Bwindi Orphans)

    Buráky přírodní 100g .................................................34,78 / 40,00 Kč

    Buráky pražéné-solené 100g ..................................34,78 / 40,00 Kč

    Sezam 100g ...............................................................34,78 / 40,00 Kč

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.06.2015 15:43)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2015 16:21
     
    10954938_445491768956551_8503396116528588246_n.jpg

    Teď jsem zjistila, že je v nabídce i zelená káva. Nechcete ji zkusit?



    ZELENÁ KÁVA ?
    V nabídce Bwindi Coffee je jako jedna z novinek i zrnková zelená káva. O jejích účincích, jak jsou v různých zdrojích prezentovány, si můžete myslet cokoli. Asi nezhubnete jen po pití výluhu ze zelené kávy. Látky v ní obsažené (více kofeinu, než v kávě pražené a kyselina chlorogenová) ale mohou v procesu hubnutí pomoci.

    Příprava nálevu ze zelené kávy:
    1 až 2 kávové lžičky mleté kávy zalijte v šálku horkou vodou a nechte asi 5 minut luhovat. Vyluhovaný nálev sceďte a pijte.

    Jak kávu umlít?
    Mletím si můžete poškodit mlýnek - zejména elektrický s mlecími kameny. Doporučujeme zelenou kávu mlít v ručním mlýnku s mlecími kameny. Začněte mlít na co nejhrubší mletí a postupně umletou kávu přemílejte na jemnější a jemnější mletí. Kávu není nutno mlít na hodně jemno.
    Mlít ji můžete i v mlýnku elektrickém se sekacími břity. V tom případě kávová zrna nejdříve namočte asi na půl hodiny do vlažné vody. Zrna mírně změknou. Osušte je od vody a pak je po menším množství umelte - rozsekejte. Takto si ale připravte jen tolik kávy, kolik okamžitě spotřebujete. Navlhlá káva podléhá rychleji zkáze.

     

     

     

    Bwindi Orphans Hlavně se ten nápoj nesmí pít s očekáváním chuti kávy...jak ji známe. My známe tu chuť praženou. Zelená káva je spíš podobná...no...zelené kávě Emotikona wink Jisté je, že to, co je na kávě zdravé, je v té zelené variantě intezivnější.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.06.2015 16:28)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 10.10.2015 23:45
     

    Dnes jsme v IKEA nakoupili 4 balení 0,25 kg / 69 Kč

    KAFFE HELA BÖNOR MÖRKROST mls smiley coffe smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.01.2016 11:47
     

    Nevím, jestli jste tu už probrali tuto kávu. Přivezl ji synek na Vánoce a je to tedy fakt mana nebeská. Chutná po čokoládě a lepší jsem asi ještě nepila.

     
  • Autor: Hana3
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 15.03.2016 23:15
     

    Dneska jsem si přivezla kávovar Delonghi EC 680 a jsem velmi zklamaná. Pěna mizerná a mléko pěna taky nic moc.Uvařili jsme se synem asi 5 kafí. On má doma Krups a když mám kafe u nich, tak je pěna daleko bohatší. Zlepšíte mi některá náladu?

    Díky sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 16.03.2016 07:23
     

    Hano3, asi moc nezlepším. Ony ty levnější kávovary nemají takový tlak páry, jak ty velké a i když píší co píší, myslím, že to tak nefunguje. Měla jsem, jako první také tento malý, pákový DeLonghi, nějakého předchůdce toho, co máš ty a také nic moc. Řešila jsem to plnotučným mlékem, které šlo napěnit líp. Kafe se musí hodně upěchovat. Je dobré mít temper zvlášť a nepoužívat jen ten zabudovaný na kávovaru (jestli to tak má) Mít namletou kávu nahrubo (vlastní mlýnek nebo kávu namletou na espresso, v žádném případě ne klasicky namletou na turka)

    Co můžu jen poradit - když pustíš páru, nech jí vteřinu, dvě foukat jinam, aby vyfoukala kondenz vody, co tam je, aby do mléka nešla horká voda, ale opravdu jen pára. Chce to také cvik při výrobě pěny. Mít trysku těsně pod hladinou mléka u strany nádobky, ve které se dělá a dbát na to, aby se mléko točilo, jako ve víru. Jak se dá tryska hlouběji, mléko ohřívá, ale nepění. Také musí být mléko co nejvíc vychlazené, abys mohla foukat páru co nejdéle. Já si pořídila i kuchařský teploměr, abych dodržovala vhodnou maximální teplotu mléka. (Už si nepamatuji, ale myslím kolem 64°C) Používala jsem ho asi rok, než jsem teplotu dostala "do ruky"

    Mám ke svému velkému přikoupený nástavec na výrobu mléčné pěny, ale nepoužívám ho. Nebaví mě jej stále mýt, tak dělám pěnu sama, tryskou, jako dřív.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 16.03.2016 19:06
     

    Hani, já mám stejný a zpočátku jsem taky nevěděla, jak napěnit správně mlíko. Už mám grif a pěna je naprosto dokonalá. Pořídila jsem si nerezovou konvičku v Ikea, tam mají nejlevnější. Naliju vyhlazené mléko, vůbec nemusí být plnotučné. Myslím, že úplně blbě se chová čerstvé drahé mléko, čím dražší, tím horší pěna. Takže úplně obyč krabicové a jak psala drahuš, když zapnu knoflík na páru, jak přestane blikat, odpustím trochu jinam. Zavřu a pak v podstatě nakloním a tou tryskou pěním jen lehce ponořením pod hladinu. To je hodně důležité, ponořit hlouběj můžeš jedině kvůli tomu, kdybys chtěla mlíko víc ohřát. Co se týče kávy, strašně záleží na vodě a samozřejmě na kafi a hrubosti mletí. Některé dělá pěnu víc, některé míň. A taky si nastav nižší teplotu, já mám ráda kafe horké, ale tady je to i na střední teplotu dost vařící. Zkus natočit vodu u syna a použij stejné kafe. Pak porovnej. Já byla turková, ale od té doby, co máme tento kávovar, jsem turka neuvařila. A je to víc jak rok.

     
  • Autor: Hana3
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 17.03.2016 10:56
     

    Díky moc oběma za odpověď. Ta pára na mléko vychází z kávovaru velice krátce. Poprosila bych Majku, jestli by mi nemohla změřit čas, po který ji pára z kávovaru vychází. Díky moc. Hana

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 20.03.2016 09:34
     
    dscn3739.jpg

    Hani, v podstatě, dokud ji nezastavím nebo nedojde voda. Ale někdy se stane, že jakoby přestane, ale vydrž, ona znovu začne, asi občas nestihne dohřívat. Důkaz, jakou pěnu to dělá, přikládám. Jeslti se odpoledne dokopu, natočím ti video.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 20.03.2016 16:12
     

    Teda jednou rukou se to dělá dost blbě a neměla jsem vychlazené mlíko. Je taky důležité to nepřehnat s délkou pěnění, páč pak to mlíko převaříš a pěna spadne.

    Takže video

    [youtu.be]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (20.03.2016 18:54)
     
  • Autor: Hana3
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 21.03.2016 08:57
     

    Majko, díky za názorné video. Budu se učit, ale myslím, že to zvládnu. Když jsem psala příspěvek, tak jsem měla asi málo dotaženou páčku /tu stříbrnou/ a proto to párkrát zaprskalo a byl konec. Myslela jsem, že je to na reklamaci. Proto jsem se ptala jak dlouho to páru vydává. Včera jsem to odměřila a bohatě 1 min. to prská. Takže žádná reklamace. Taky syn přivezl vodu a kafe, ale rozdíl v tom nebyl. Muž pravil, že to snad bude v nadmořské výšce. Tak musím kávovar dát alespoň výš a nebo ho vynést na půdu. Dělám si prču. Smířím se s tím co mám a nebudu spekulovat. Ještě jednou díky. coffe smiley smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.