čtvrtek 28. března, 13:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.03.2015 20:12
     
    20150327_200343.jpg
    Další fotografie:

    Arabica 91%, Robusta 9% thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.03.2015 20:19
     

    Hmm, takové jinde asi nekoupím a Ikea je daleko sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.03.2015 20:52
     

    Drahuško, jestlipak jsi ochutnala to ugandské kafe? smoking smiley

     

    Mám tu právě čerstvou zásilku kafe, abych měla příští týden na přednášce v Pelhřimově co prodávat. A taky jsem ho hned zkusila umlít na tom novém kávomlýnku, cos tu nedávno doporučovala. Po trošce peripetií jsem ho za pomoci synka zprovoznila. Naštěstí jsem si neudělala ostudu reklamací, tu jsem odložila až na pondělí. grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.03.2015 22:48
     

    Já zítra pomelu konečně zakoupené zrnkové kafe, ale zatím na nožovém mlýnku gorenje 30 let starém.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 28.03.2015 06:51
     



    SPIKE napsal(a):

    Drahuško, jestlipak jsi ochutnala to ugandské kafe? smoking smiley

     

    Mám tu právě čerstvou zásilku kafe, abych měla příští týden na přednášce v Pelhřimově co prodávat. A taky jsem ho hned zkusila umlít na tom novém kávomlýnku, cos tu nedávno doporučovala. Po trošce peripetií jsem ho za pomoci synka zprovoznila. Naštěstí jsem si neudělala ostudu reklamací, tu jsem odložila až na pondělí. grinning smiley

    Spike, ještě ne. Doufám, že někdy ochutnám. Třeba se letos líp zadaří a budu moci jet na zimní sraz, jestli bude v Praze a koupím si ho.

    A já ti říkala, abys vše pořádně zacvakla. winking smiley Ten vršek choulostivý je, to je fakt. Připomnělas mi to winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (28.03.2015 06:53)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 28.03.2015 07:10
     

    Já tam zacvakla, co se mi zdálo důležité. Ale proč přitlačovat pokličku, která asi jen brání vyletování zrníček ven, když dosedla jinak dobře a ještě se tváří dost křehce, že se člověk bojí nějakou hrubší sílu použít. Příště už si dám na tento detail pozor (a ona tam bude jiná vychytávka, kterou nebudu považovat za důležitou a budu opět, no víš kde). grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 28.03.2015 07:23
     

    Při běžném provozu jsou jen dvě části, které musí "sedět" Víčko na násypce a nádobka na mleté kafe winking smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 14.04.2015 15:41
     
    fotografie0280.jpg
    Další fotografie:

    Kapučíno v Costa Café krásně nazdobené.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 14.04.2015 18:35
     

    coffe smiley mls smiley thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 18:25
     

    Ráda bych si udělala radost a místo toho plastového tamperu u kávovaru pořídila nějaký kovový. máte nějaký tip, kam se podívat? Potřebuju 49 mm průměr a nerada bych, aby stál zbytečně moc. A taky konvičku na mléčnou pěnu bych potřebovala.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:09
     

    Kovový bude vždy drahý. Mívají ho i v makru, jinak internetové prodejny kávovarů a kávy. Konvička na mléčnou pěnu . elektrická?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:13
     

    Majko, nemáš někoho známého - soustružníka, aby ti ho vytočil na soustruhu? Jistě by si za něj neřekl litr winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:35
     

    Majko, koukni sem: [aukro.cz]

    [aukro.cz]

    [aukro.cz]

    [aukro.cz]

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:39
     

    Drahuš, konvičku obyč. K parní trysce. S tím soustružníkem mě to taky napadlo. Optám se svého zámečníka. Jinak se dá koupit asi za 500 z leštěného hliníku, což mi teda připadá taky pořád hodně.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.04.2015 20:45
     

    Konvičku mám nerezovou. Byla docela drahá, ale nedám na ní dopustit. Mám i teploměr, který jsem leta používala, než jsem se naučila teplotu správně odhadnout winking smiley Tenkrát byl drahý, ale dnes se obyčejný kuchařský dá u Tescomy koupit do dvou stovek a někde i míň.

    Konvičku mám myslím tuto a velikostně stačí na dvě kávy. Když potřebuju větší množství, buď dělám nadvakrát nebo mám půllitrový ruční šlehač mléka, také v nerezu, který jinak už vlastně nepoužívám

    [www.dobrekavy.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.