čtvrtek 18. dubna, 21:11 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 20
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.12.2014 11:17
     



    lanimka napsal(a):

    taku, pijeme kávy od firmy ATC [www.dobrakava.eu], čas od času si dopřejeme i nějakou Tayronu. Známe se osobně s majitelem. winking smiley

    Jak silné kafe děláš? Já jsem od začátku šla na to nejsilnější (10g) a teď mi nikde nechutná. Přijde mi vždycky vodové stydlin smiley grinning smiley

    Jo a jestli ti můžu doporučit zkus do své De longhi mašiny také kávu Kimbo, o které jsem psala. Je fakticky výborná. Docela sladká i bez oslazení (jsem totiž čuňas a kávu si musím sladit) V poslední době jsem najela na nejmenší kafe, picollo a dám si do něj maličkou smetánku. Na dva loky vypito, ale v puse mám, jako když mi andílci na jazyk načůrali smiling smiley love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.12.2014 15:03
     

    Drahu, dělám si střední kávu. Tím, jak je jednoduchá příprava, vypiju jich docela dost, nesladím, s mlíkem (nejradši s kapucínem ve skle). mls smiley 

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.12.2014 15:06
     

    Taku, odtajni žebříček. winking smiley Ať máme inspiraci.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.12.2014 15:38
     



    lanimka napsal(a):

    Drahu, dělám si střední kávu. Tím, jak je jednoduchá příprava, vypiju jich docela dost, nesladím, s mlíkem (nejradši s kapucínem ve skle). mls smiley 

    Aha, já dám maximálně dvě denně. smiling smiley Já jsem si začala kupovat taková ta malá mlíčka. Tím, že to tak piji sama, nemám velkou spotřebu smiling smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 11.12.2014 23:21
     



    lanimka napsal(a):

    Taku, odtajni žebříček. winking smiley Ať máme inspiraci.

    Níže uvedené kávy jsou vypité za poslední dva roky a hodnocení, na kterém jsme se shodli s manželkou. Ona má raději kávu slabší a já zase lomcováky coffe smiley . Kávu piji zásadně bez mléka a sladím jedním cukříkem - mnželka dvěma mls smiley .

    Když jsem si přečetl Drahušky přirovnání " jako když mi andílci na jazyk načůrali ", tak někdy zkusím i picolo s mlíčkem smiling smiley .

    Každý máme jiné chutě, tak proti gustu, žádný dyšputát winking smiley .

     

    CARTE NOAR-ARABICA EXLUSIF ........................... 1

    LAVAZZA QUALITA ROSSA ........................................ 2 nevoní-na chuť dobrá

    DAVIDOFF, CAFÉ-57 ESPRESSO ............................ 5 nechutná

    SEGAFREDO, ZANETTI ESPRESSO ....................... 3 nic moc

    DOUWE EGBERTS

    LOR ESPRESSO FORTISSIMO .......................... 2+ hodně silné

    LOR ESPRESSO ELEGANTE ............................. 2

    BILLA CAFFÉ

    COFFEE BEANS CREMA ..................................... 2

    COFFEE BEANS ESPRESSO ............................. 2+

    SUPRACAFE CIRCULO DE ORO .............................. 2

    TCHIBO

    ESPRESSO SICILIA STYLE ........................................ 2+ dobrá

    ESPRESSO MILANO STYLE ....................................... 2 dobrá

    ARABICA 100%

    BRASIL FACENDA LAGOA .......................................... 1 asi nejlepší mls smiley

    BRASIL SANTOS .......................................................... 1-

    COLOMBIA SUPREMO ................................................. 3 nechutná

    COSTA RICA TARAZZU ................................................. 1 výborná

    INDONESIA SUMATRA ................................................... 1 výborná

    TANZANIA ........................................................................ 5 nechutná,bez vůně, hořká, kyselá

    GVATEMALA SHG ........................................................... 3 nevoní

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (08.01.2015 22:04)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.12.2014 13:38
     

    Vidíš, mě Brazil Santos neoslovil. Teď momentálně ujíždíme na tom Kimbu (100% arabika) mls smiley

    V té horní polovině jsem na tom s chutí asi nastejno. Ještě můžu doplnit

    Jacobs krönung (nevím, zda to píšu správně) 2-

    A Lidl má také nějaké a to je asi 3-

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.12.2014 22:37
     

    Dle rady Drahušky jsem si nechal načůrat na jazyk mls smiley . Mlíčko v kafi jsem měl snad po 10-ti letech a občas to asi zopakuji.

    Ještě prozradím, že kávu kupujeme na [www.arabica.cz] .

    Při tom andělském čůrání na jazyk mě napadlo, jestli existuje anděl ženského rodu ? Když řeknu anděl, tak si vybavím chlapa v bílém, nejlépe kudrnatej blonďák, možná svatozář a popřípadě perutě. No a když si ho představím eye popping smiley , jak mi čůrá na jazyk eye popping smiley , tak už se mi to přirovnání zas tolik nelíbí coffe smiley .

    winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.12.2014 23:50
     

    Taku, asi andělka winking smiley - ale nějak si neumím představit, jak ti do pusy při čůrání strčí celej zadeček spinning smiley sticking its tongue out .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 08:46
     

    Detailisti! grinning smiley Anděl je bezpohlavní. Žádný pionýr ani renaultka, prostě anděl smoking smiley grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 09:54
     

    Papinko z kraje diskuze jsou kávovary a jejich značky zmíněny. Orientuj se na příspěvky od Drahuš thumbs down. To je náš kafeguru.

    Co se andělů týče, tak se v tom asi už nebudu šťourat coffe smiley a jdu pomáhat s cukrovím.

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 09:58
     

    Taky jsem už večer chtěla napsat, že jsou bezpohlavní, ale pak jsem pro jistotu zkoukla pár děl dávných mistrů a jistotu jsem ztratila smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 10:28
     



    jaja99 napsal(a):

    Taky jsem už večer chtěla napsat, že jsou bezpohlavní, ale pak jsem pro jistotu zkoukla pár děl dávných mistrů a jistotu jsem ztratila smoking smiley

    Já vím, že je mistři malovali, jako kloučky, ale neměli by být winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 13:33
     

    dívka, anděl, reprodukce obrazu, slavné obrazy, , hnědá, zelená

    ...možná bych chtěl být andělěm, ale pokud bych měl být bezpohlavní, tak na to kašlu winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (13.12.2014 15:15)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 13:40
     

    andělé, staří mistři, obraz do bytu, reprodukce obrazu.

    ... a ejhle andílka ! Asi se tomu zas tolik bránit nebudu. Jejich činnost je dost zajímavá thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (13.12.2014 15:13)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 13.12.2014 17:55
     

    Sodoma Gomora! I v tom Nebi! eye popping smiley smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.