čtvrtek 28. března, 20:27 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

Datum: 30.03.2007 18:32
 
Anketa
Uvítali/y byste něco podobného ve vašem městě?
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 10 uživatelů.
Ano 10
 
100%
Ne 0
 
0%

Dávejte tipy, co by v takové kavárně, kam se nemusí bát přijít matka s dítětem nemělo chybět.
Já to odstartuju, ať máte představu, o co mi jde. Takže by tam jistě neměla chybět vysoká židle pro malé dítě.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (30.03.2007 18:36)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi

    Datum: 30.03.2007 18:38
     
    Asi nějaký hrací koutek. Možná malý stoleček a židličky,štůsek papírů a krabice pastelek. Nevím žádnou takovou jsem nenavštívila...
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi

     
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 30.03.2007 21:49
     
    Majko, pokud bude v létě i venkovní sezení tak určítě malý pískovišťátko, s průlezkou, skluzavkou apod. Uvnitř pak nějakou knížečku, jednoduché hračky -nejlíp plastové kvůli údržbě atd. Vybavení ale hodně závisí na velikosti prostoru.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 07:29
     

    Jsou i průlezky dovnitř, třeba takový ten látkový tunel.

     
  • Status:

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 09:29
     
    Nízká židle pro velké dítě.
     
  • Status:

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 09:32
     
    Měla by tam být i nějaká zástěna, aby si Matýsek s kamarádkama mohl hrát na doktora.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 10:12
     

    Majko, mám pocit, že v téhle oblasti je u nás obrovská "díra" a dalo by se to podnikatelsky využít. U nás ve městě prakticky není s dětmi kam jít. Když mi přijela známá z Prahy, tak jsme - pro ni nepochopitelně sad smiley - skončily někde v Tescu, kde si mohly děti hrát aspoň v těch kuličkách a na skluzavce a my měly chvíli čas pokecat sad smiley. Jo a ještě se dá jít do McDonalds, ale to já bojkotuju smiling smiley, takže pak už se možnosti vyčerpají.

    Takže bych osobně určitě uvítala vše, co bylo řečeno - prolejzačky, skluzavku, stoleček na malování + potřeby k tomu a určitě i nějaké stavebnice - větší kostky nebo něco takového. To jim zabere dost času smiling smiley. Pro holčičky nějaké "nány" smiling smiley. A důležité jsou pak i nějaké bedny, kam by to všechno pak šlo sklidit (třeba jako u našeho pana dětského dr.).

    Jo a fakt by nebylo špatný, kdyby to bylo ještě nějak oddělený (hrací prostor od "kecárny" rodičů)- třeba jednoduchá vrátka nebo tak, aby děti nevybíhaly volně do kavárny. Aby člověk měl jistotu, že jsou někde uvnitř.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 10:13
     
    a samozřejmě by bylo velké plus, kdyby tam byla možnost spojení i s venkovní zahrádkou - pro teplejší měsíce, kde by se určitě hodilo to pískoviště, houpačka,kolotoč... klasika dětské hřiště.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 10:16
     
    Když zástěna, tak koutek pro kojící maminky. Případne na WC, přebalovací pultík a malý dětský záchůdek. Hračky a hřišťátka bych tam nedávala. Svým způsobem je to i výchova těch malých,jak se chovat
    ve veřejných prostorách tohoto typu. Nějaký časopis či knížky ano( jsou literární kavárny) ale prolejzačky se hodí ven na hřiště.
    Ani na venkovní zahrádku bych je nedávala. Jdete si s dítětem občerstvit, na zákusek či nějaký nápoj.
    A´t si sedne, prohlídne si třeba nějaké obrázky a pak ať jde dovádět na hřiště.
    Jakpak by asi personál uhlídal bandu mrňousků. To by bylo rozbitýho nádobí. Kavárničku bych prostě přizpůsobila potřebám dítěte, aby se tam necítilo utopené mezi velkými stoly a židlemi, ale kromě těch knížek ,vážně nic jiného.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 10:23
     
    Tak jsem si přečetla příspěvek Anavi. Ta to pojímá jako dětský koutek , maminka by kecala s kamarádkou a dětičky by někde vyváděly. grinning smiley grinning smiley grinning smiley
    Tak to chce železo-betonovou, vypolstrovanou místnost vedle kavárny a zamknout. grinning smiley winking smiley grinning smiley winking smiley grinning smiley
    Vím, co je to dětský koutek. chichi( v knihkupectví s kavárnou.)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 10:40
     

    Pokud je to "kavárna" skutečně i pro děti, jak zamýšlí Helenka, potom příznivý sortiment a specializovaný dětský lístek, takový, aby si mrňousek uměl sám vybrat (přistoupí-li rodič na takovou hru), jednoduchý, s obrázky, omyvatelný (?) (Cheche, když jako učme se do budoucna smoking smiley.)

    Do modelu raubírna pro prťata nehovořím, ale sympatizuji s ním!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 12:17
     
    hespo, v takovém "koutku" jsme byly v Praze s kámoškama, neznamená to tam ty děti odložit, u spousty prolejzaček jsme musely asistovat, není to o tom tam to dítě nechat samotné a bezstarostně vykecávat. spíš taková možnost, že si tam pohrají, aniž by se něco stalo a maminka musela být věčně ve střehu. U tvé představy dítěte s knížkou jsem se docela bavila, nezlob se, to by mé energické děti vydržely tipuju tak pět minutsmiling smiley. Oni potřebují hlavně fyzické vybití a třeba na návštěvě si kafe v klidu nevypiju prostě téměř nikdy sad smiley. Ale přiznám se, že s nima po kavárnách nechodím a jsem smířená se svým osudem - osudem matky dvou hyperaktivních dětí smiling smiley. Ale vůbec by mi nevadilo, kdybych občas mohla do "dětského koutku" vyrazit a bezstarostně si tam popovídat a moje děti by se tam cítily rovněž dobře.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 12:36
     
    osadazlicin16.jpg

    takhle nějak jsem to myslela:

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 13:37
     
    No vida, jak vám to hezky jde. Chválím Honzu, zástěna pro hru na doktory mě fakt nenapadla grinning smiley

    Jinak plánujeme i venkovní posezení. Nás k této myšlence přivedla skutečnost, že před jednou hospodou, kde se dá sedět venku a je to ohrazené plotem, sedávají matky s dětma, protože jinam zkrátka nemají kam jít. A já bych si představovala, že by rády na procházce sedly na chvíli s kámoškou, případně měly kde přebalit dítě, či mu mohli objednat hrnek kakaa místo coly. Osobně by se mi třeba líbilo, kdyby byl v nabídce třeba chleba s máslem a medem grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kavárna pro rodiče s dětmi - navrhněte!

    Datum: 31.03.2007 13:42
     
    Majko, jo, tak to by se určitě hodilo - zdravé svačinky - ono by stačilo třeba i nějaký "normální"koláč. Většinou jsou v kavárně k dispozici jen dorty a to pro ty špunty není ideální,...
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.