čtvrtek 28. března, 12:45 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

Datum: 17.04.2007 01:02
 
katalpa nana.jpg

Máte někdo? Potřebovala bych poradit, kdy a jak moc se může ostříhat...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 04.06.2017 00:35
     

    No, jestli má namrzlý konečky, tak z nich stejně nevyraší. Jestli má vymrzlý rouby, zřejmě nevyraší vůbec.

     

    Neřezala bych moc, opravdu jen ty slabý konce. Kdysi mi takhle taky odešla a silný zpětný řez nebyl nic platný sad smiley .

    Zůstala mi katalpa big. Aurea a tu jsem v případě potřeby řezala vždy ve stadiu, když byly vyrašený lístky cca 2-5cm velký, abych viděla, který větve jsou živý a který proschlý. Teď už jí neřežu, dosáhla pořadovaného tvaru. Ale pro případ, že bych jí musela zmlazovat si zkusím zapamatovat ten temín únor- březen ( asi tam někdy se zlaticema? aby se mi to dobře pamatovalo eye rolling smiley )

     
  • Autor: Reklama

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

     
     
  • Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 04.06.2017 10:08
     

    Namrzla mně kamčatská borůvka, v březnu, celý keřík působil jako suchý, jenom zlomením větvičky jsem zjistila, že není. Teprve teď začala nově obrážet, je celá opupínkovaná. S tou katalpou to může být stejné winking smiley

     
  • Autor: avokaroh
    Status: nováček

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 06.06.2017 08:45
     

    Díky za rady. Dám jí šanci do příštího jara. A napíšu tady, jak to dopadlo :-)

     
  • Autor: avokaroh
    Status: nováček

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 10.06.2017 07:10
     
    20170608_132614.jpg
    Další fotografie:

    A prece zazelenala smiling smiley ze to bude jeste letos jsem uz nedoufala... To byl teda dlouhy zimni spanek smiling smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 10.06.2017 21:42
     

    Čekala na déšť winking smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 15.08.2017 20:48
     

    Děvčata, mám na vás dotaz: V loni na jaře jsem koupila a nasadila katalpu nana. Neskutečně rychle roste- v době sadby měla korunka průměr asi 60 cm a dnes má dvojnásobek. Je nádherná, ještě pořád ji mám upevněnou v té trojnožce a hodlám ji tam nechat klidně třeba ještě 2 roky.

    Ale korunka se zvětšila, kmínek a větve už trochu zesílily a já jsem si všimla, že v místě roubu je ještě pořád taková ta černá upevňovací roubovací páska, a mám pocit, že se začíná do dřeva mírně zařezávat...mám ji sundat, nebo ji tam ještě nechat ke zpevnění v místě roubu? Mám 100 chutí ji sundat.. confused smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 15.08.2017 20:54
     

    Marjanko, jen jí přestřihni, ale nesloupávej, pokud to nepůjde samo lehce.

    Na zimu roub hezky zabal, nejlépe něčím takovým : [www.google.cz] , aby ten roub náhodou neodmrznul .

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 15.08.2017 21:01
     

    Děkuji za rychlou odpověď. Myslím, že páska jde lehce sloupnout, alespoň malý kousek jsem zkoušela. Na zimu tedy roub zabalím, něco na to koupím, nebo snad něco najdu..může být i pruh bavlněné látky, nebo třeba obvaz? Nebude se v tom zábalu držet vlhko od sněhu?

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 15.08.2017 23:47
     

    No, právě, nemělo by to být moc nasákavé - ten jutový pruh fungoval docela dobře na stromkové růže. Asi by stačila i smotaná bílá textilie, nahňácat ze všech stran k tomu roubu a převázat nějakým provázkem, aby to vítr neodhrnul. Dřív se dávala sláma, tu nemám k dispozici.

    Nedávat moc brzy, prakticky až zahlásí větší mrazy - růže obvykle nekopčím před Vánocemi, první větší mrazy přicházejí až po nich, někdy před Silvestrem, někdy až koncem ledna...

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 16.08.2017 15:07
     

    Tak já koupím ten jutový pruh...ta páska šla sundat úplně snadno, byla sice malinko zařezaná, ale jen málo. Pod páskou je kůra taková světlejší...myslím, že by to neuškodilo zatřít balzámem..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 19.06.2018 22:41
     
    img_20180616_212509.jpg
    Další fotografie:

    Marjanko,nemám lepší foto momentálně...ale bují holka zdatně ;-).

    Na jaře byla ořezaná skoro ke kmeni.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.06.2018 22:47)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 19.06.2018 23:44
     

    Hlavní je, že se vzpamatovala... thumbs down . Nevíš, čím to bylo, že uvadly listy? Mám obavy, abych o ni nepřišla..myslíš, že i ta tvoje měla verticiliové vadnutí? Že se to nemůže opakovat?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.06.2018 08:21
     

    Marjanko, nepřišla jsem na to, čím to bylo. Je to 5-6 let zpátky snad... už se to neopakovalo. confused smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.06.2018 12:47
     

    Anavi, díky za odpověď. Trochu jsi mě uklidnila...uvidím, co udělá po zimě, jestli větve, na kterých jsou polozvadlé listy, znovu obrazí, nerada bych ji řezala...Psala jsi, že se to stalo před 5-6 lety...proč jsi ji letos ořezala až na kmen?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.06.2018 14:09
     

    Byla obrovská. Už měla snad pětimetrovou korunu. Radila jsem se se dvěma zahradníky a prý směle mohu vzít "na babku", jako se bere vrba. Že už si tak velký strom poradí a odněkud vždy obrazí. thumbs down Ale báli jsme se být tak razantní a lituji toho, ustála by to, má spoustu nových větví. Na přelomu února a března ji vezmeme ještě víc.

    To, že jsme ji ostříhali, to ji úplně rozbláznilo smiling smiley, takže je zase stejně velká jako na podzim winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (20.06.2018 14:10)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.