čtvrtek 28. března, 13:41 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

Datum: 17.04.2007 01:02
 
katalpa nana.jpg

Máte někdo? Potřebovala bych poradit, kdy a jak moc se může ostříhat...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 18.04.2007 13:33
     
    lenko, tahle má korunu roubovanou ve výšce 2,30, takže takový dlouhý nic a na konci zatím taky skoro nicsmiling smiley a fakt takováhle cena. Mám ji z Litomyšle.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 18.04.2007 13:35
     
    p1030857.jpg
    tady je
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 19.04.2007 00:48
     
    Katalpa nana se nestříhá.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 19.04.2007 08:18
     
    Kveto, a jak dosáhnout toho, aby koruna pak byla pravidelná??? Když se podíváš na tu naši, je pěkně ke straně ...confused smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.04.2007 01:02
     

    Anavi, to teda je ( kulivok ) to vypadá, že se špatně ujal (příp. vylomil ) roub. Taková už byla od začátku ? Ona opravdu si dělá tu kulovitou korunku sama. Prodává se se třemi kosterními větvemi ( min. ) spíš s pěti

    měla by vypadat bez listů takhle :

    [www.e-plant.nl]

     

    jak ji máš dlouho ? nevylomilo se tam opravdu něco ?

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.04.2007 04:24
     

    to Anavi:

    Květa má sice pravdu,že se katalpa nemusí stříhat,ale pokud máš tak nepravidelně rostoucí korunku,klidně ji můžeš řezem upravit.V koruně rostou nejvíc výhony,umístěné nejvýše.Takže pokud chceš podpořit v růstu ten pahýl vpravo,tak teď máš nejvyšší čas zakrátit výhony nahoře vlevo.Asi o třetinu délky vždy za pupenem ven z koruny.

    Jabraka

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.04.2007 07:53
     

    fakt se nic nevylomilo, takhle jsme ji koupili, když jsem se na to ptala přímo na místě, tak mi řekli, že to lze upravit... tak jsem uvěřila smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.04.2007 07:54
     
    jabrako, zkusím to, snad se to časem srovná a nebude pořád takhle ke straně smiling smileywinking smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 20.04.2007 13:29
     

    Anavi, já ti nevím. Koukala jsem se na ni dost důkladně, zdá se mi, že ti i na tu chybějící stranu zasychá ? nebo je to jen a pouze zdání ?

    Když ji ostřihneš, korunka se napraví, ale myslím si, že to bude dost pracné a dost pochybuji o tom, že se ti podaří dosáhnout toho zahuštěného kulovitého tvaru. Já bych si ji vyfotila, šla bych do zahradnictví, kde jsem ji koupila a ať se k tomu vyjádří ( poradí ) oni.

    Za 2,5 tis. - si myslím, že ti prodali "nepodařený kus".

    Ona je tak drahá, protože ty rouby dlouho srůstají.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 21.04.2007 00:29
     
    Kveto, nestraš... sad smiley, byli jsme pro ni až v Litomyšli, tam se mi teda nechce jet s fotkou. Ale zkusím to nafotit a jet se poradit do zdejších zahradnictví, jsou tu docela ochotní rádci a odborníci, tak snad mě nezklamou. Já to brala jako normální věc, že se to upraví stříháním. Dneska jsem to ale obhlížela, že to jsou dost silné větve, navíc oproti loňsku, kdy byla ještě "mrtvá", už začíná rašit. Všude, takže bych řekla, že to zasychání je opravdu snad jen zdání, zkusím to zítra nafotit detailněji.
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 22.04.2007 17:06
     
    Anavi, to s tím zahradnictvím v místě bude asi to nejlepší řešení. Zřejmě ta strana, kt. byla na min. fotce ještě rel. "holá" je méně osluněná, tak obráží později. Hlavně když obráží !smiling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 23.04.2007 16:17
     
    Květo, dneska jsem to dost podrobně studovala a řekla bych, že ta jedna strana tu druhou jakoby dohání, třeba to měli v tom zahradnictví někde špatně umístěné a ta jedna strana zakrněla, já nevím sad smiley.-
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 23.04.2007 23:43
     
    Anavi, i to je možné. Nebo mohl být ten roub, kde byla menší ještě špatně srostlý. Četla jsem, že rouby srostou po 2 až 3 letech od naroubování.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 25.04.2007 12:02
     
    Letos to zatím asi nechám, dívala jsem se na to, ono by se to asi stříhalo navíc dost špatně, bojím se, že bych ten tvar pak pokazila úplně sad smiley.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.