čtvrtek 28. března, 15:44 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Kanadská borůvka

Datum: 12.05.2007 14:44
 
Minulý rok jsem koupila kanadskou borůvku a mám ji v zahrádce u přítelovy maminky. Je to zatím pěkný prcek, ale na jaře krásně obrazila, i přesto, že to dlouho vypadalo, že zimu, přestože byla mírná, nepřežila. Pamatuji si, že jsme mívali na parcele (než jsme ji prodali) borůvka více jak metr vysokou a chodily jsme se sestrou na úrodu s miskou - borůvky byly snad centimetr i více veliké a výborné. Letos jsem chtěla ještě nějakou přikoupit, ale nepodařilo se mi ji u nás sehnat (prý, jak přišly, byly hned vykoupeny). Jaké s nimi máte zkušnosti?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 25.03.2011 18:01
     

    Stano, ať manžel vykope jámu, aspoň 60 cm hlubokou a 70x70 cm š/d na dno folii, pak rašelinový substrát až nahoru. Do toho zasaď borůvku a navrch zasyp mulčovací kůrou. Hooodně zalévej. Normálně přezimuje. Ovšem jsou lepší dvě, kvůli opylení. Potom ovšem díra prostorově dvojnásobná eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kanadská borůvka

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 27.03.2011 21:05
     
    dscn3436.jpg
    Další fotografie:

    Tak mě začíná kvést již na zaskleném balkoně kanadská borůvka. Nějak brzo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 18.05.2013 14:46
     
    dpp_2159.jpg

    Kanadské borůvky v plném květu. Pod nimi ve stínu jsou kanadské brusinky a na sluníčku klasické brusinky winking smiley

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 16:47
     
    dsc03657.jpg
    Další fotografie:

    Borůvky jsem nasadila, jak to tak čtu tak špatně - sice do substrátu ale bez folie, a na to že jsou tři různé druhy tak asi do malé jámy...?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 16:51
     

    Kanadské borůvky musíš dávat metr od sebe. Budou hodně veliké a potřebují hodně vody a hodně hnojit

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 16:55
     

    takže je mám rozsadit? měly být dvou a tříleté, ale jedna měla 7 cm květináček, je to takový drobek....

    mám každé udělat velikou jámu a vyložit fólií?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:29
     

    Dej te tam, kde máš mokro a nemusíš dávat folii. Ta je tam proto, aby držela vlhko. Jen jim dej rašelinu. Tu nutně potřebují. slunce, vodu a rašelinu nebo rašelinový substrát - ještě lepší a hlavně je rozsaď. Mně rostou hodně rychle

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:31
     

    A i ta jáma by musela být hodně hluboká (na fólii), protože ty rostliny nesmí být utopené v té neprodyšné fóliové vaně, ale vysoko nad ní

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:33
     

    Ok, provedu dle rozkazu!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    dnes už ne, začalo tu vydatně pršet... až přestane...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:38
     

    Leontýnko, budeš z nich nadšená, jestli jim do začátku dáš, co potřebují. Později jen vodu a pohnojit. Potom ovšem netkanku, protože, až začnou dozrávat, sežerou ti je ptáci, jako mně loni angry smiley grinning smiley

    Jo, budeš chtít napěstovat jednu beztrnnou ostružinu? Neroste, jako maliny, roste z jednoho místa. Potřebuje ale plot nebo konstrukci, protože dělá dlouhatánské šlahouny. Loni jsme z jedné rostliny sklidili asi 10 kg winking smiley Ale to patří jinam...

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:42
     

    Drahuško, tu ostružinu jsi mi myslím už dala, když jsem byla u tebe.

    Zasadila jsem jí, ale zatím neroste.. Všimla jsem si, že byla zakořeněná opačným koncem, možná bych jí měla vyndat a zkusit zakořenit z druhé strany??? Nebo mám jen počkat, až začne růst? zatím neuschla, vypadá stále stejně...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:44
     

    Jo, je druhým koncem, protože se špičkou sama pohřížila. Nech jí růst, jak roste. Jí to nevadí. Kdyby náhodou zdechla, vypěstuju novou, ale řekni si, ju?

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 17:47
     

    chce stejné podmínky jako borůvka? mám jí přesadit? zatím je podél sousedovic stodoly, na konci jabloní. ale nejsem si jistá, jestli jsem jí dala dost hlubokou jámu a hodně rašeliny, můžu vykutat větší díru aby se jí lépe dařilo...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 18:39
     

    Ostružinu mám na takovém úhoru, až se stydím. Nevím, jestli chce zrovna rašelinu. Najdi diskuzi o drobném ovoci. Někdo vědět bude winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 22.05.2013 21:36
     

    Leontýnko, ostružina nepotřebuje rašelinu, daří se jí v podstatě kdekoliv .

    Kanadské borůvky u nás nejdou nebo je neumím thumbs up .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.