pátek 19. dubna, 15:41 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Kanadská borůvka

Datum: 12.05.2007 14:44
 
Minulý rok jsem koupila kanadskou borůvku a mám ji v zahrádce u přítelovy maminky. Je to zatím pěkný prcek, ale na jaře krásně obrazila, i přesto, že to dlouho vypadalo, že zimu, přestože byla mírná, nepřežila. Pamatuji si, že jsme mívali na parcele (než jsme ji prodali) borůvka více jak metr vysokou a chodily jsme se sestrou na úrodu s miskou - borůvky byly snad centimetr i více veliké a výborné. Letos jsem chtěla ještě nějakou přikoupit, ale nepodařilo se mi ji u nás sehnat (prý, jak přišly, byly hned vykoupeny). Jaké s nimi máte zkušnosti?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Zazuka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 14.06.2008 23:25
     
    Hm, tak já jim dám maximálně všem 4 tak 10 litrů vody...asi to bude málo. Rašelinu máme tak půl metru. I je hnnojím speciálně na borůvky, nemáme žádnou folii ani textilii, včera jsme jim dali novou kůru docela vrstvu, jeden keřík má už borůvky ostatní zatím květy. Jenom ty žlutý listy jsou nevzhledný. O metr a půl vedle má sousedka asi 5 let starý 2 keře..jsou obsypány květy a listy svěží zelený. Já ani jeden zelený sad smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kanadská borůvka

     
     
  • Autor: Trenc
    Status: nováček

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 10.09.2008 20:11
     

    Nyní pěstuji už 6 rostlin různých druhů a budu kupovat další. Ke každé rostlině v době sázení dávám 1 pytel rašeny, někdy i více (podle velikosti rostliny). Mulčuji rozštěpkovanýma šiškama a zalévám, zalévám a zalévám, borůvky potřebují hodně moc vody.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Martin

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 28.09.2008 08:56
     

    Táta měl kanadských borůvek 12 keřů na plném slunci, různé odrůdy. Měl pro ně vykopanou jámu cca 4x4m do hloubky asi 80 cm - až na spodní vodu. Vyplněnou rašelinou a hrabankou, každý rok se o 5-10 cm slehla a musela se doplnit. Borůvky časem vyplnily celů půdorys že se sotva dalo projít. Přikrývali jsme je stanem ze sítí proti ptákům a pro úrodu chodili s kbelíkem.

    Já se na jejich výsadbu teprv chystám ( kopu jámu, dělám koše proti kryzcům), ale sázet jich budu méně, 2 odrůdy ranné a 2 pozdní, kvůli opylení s rozložení sklizně.

     
  • Autor: Zazuka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 28.09.2008 20:49
     

    Budu ráda, když mě moje 4 keříky přežijí zimu. Moc se mi nelíbí, ale věřím že to zvládnou a budou kvést a plodit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 30.09.2008 17:16
     
    _mg_9430.jpg

    Dnes jsem z konteineru přesadila své dvě borůvky do volné půdy - rašeliny. Ve velkém truhlíku rostly dvě sezóny, ale už dost vyrostly, tak musely do země. Koupila jsem ale málo rašeliny, tak musím zítra dokoupit, aby byly řádně zahrnuté.

    Jsou od sebe asi 70cm a udělala jsem z fólie vaničku, aby netrpěly suchem. je zvláštní, že jedna měla velmi malé kořeny confused smiley

    Mám obavu, aby jim kořeny neuhnívaly confused smiley

    Co myslíte? Jak vysoká by vanička měla být?

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 01.10.2008 18:27
     

    Drahuško, myslím, že tak jak to máš udělané je špatně - možná je to fotkou confused smiley ...no nevím. Co jsem o pěstování četla na jiných forech - vykopaná jáma je hluboká cca 50 cm, na dno se dá lavor či jiná nádoba (nebo ta jako vanička z igelitu - snad se neroztrhne), zasype se substrátem a vysadí se rostliny. Ty rostliny nejsou zasazeny v té nádobě!! - kdyby byly, tak budou v době dešťů uhnívat. Jsou zasazeny nad ní a jak rostou, tak některé kořeny dosáhnou do nádoby (ostatní, většina je výš).

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 01.10.2008 20:21
     

    Aha, tak se úolepším. Zítra jedu konečně koupit rašelinu, tak rostliny vytáhnu a posadím je navrch.
    Ďoura je hluboká dost. Dík za radu Missi. Předejdu tak velkýmu zklamání thumbs down

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.07.2009 18:02
     
    img_6740.jpg

    ... no je ze mě Mičurin! druhým rokem a jak se keříčky činí! a holky se na to šklebí, tak ozobávám játongue sticking out smiley , přidala jsem hnojivo na borůvky - a občas to vrznu i na lilie....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.07.2009 18:21
     

    Já je mám letos špatné. Nejdřív mi je pošlapal syn, když svařoval zábradlí na terásce angry smiley - rozšlapal skoro všechny plody debil! angry smiley

    A na fajrovku jsem je musela zastřihnout, když jsem usazovala svahovky

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jaroslav

    Kanadská borůvka

    Datum: 12.07.2009 20:18
     

    poraďte ...2 roky rodila letos bohatě obrazila má velké přírustký ale žádný květ rašelina zálivky hodně polostín hnojivo na borůvký ....ale letos bez květu je to normální.....Děkuji za radu coffe smiley please smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 28.03.2010 18:16
     

    Mám koupené 2 ks kanadské borůvky Berkeley a Goldtraube. Šla jsem si koupit rašelinu, že jí koupím aspoň dva veliké pytle, abych měla aspoň 80litrů na jednu borůvku. Stará paní prodavačka mě řekla, že jí tam nemám dávat tolik, že si mám na ty dvě vzít jen 50litrů, pak vykopat díru a smíchat rašelinu s tou vykopanou hlínou. Kdybych tam prý dala jen rašelinu, tak by mě uschly, protože rašelina vysychá. Šla jsem tam strašně chytrá, pak jsem vzala to málo co ona radila a teď nevím, jestli je to dobře. Ještě jsem nic nesázela. Všude čtu, že dát rašeliny moc. A taky vím, že opravdu hodně vysychá. Tak co teď?confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 28.03.2010 18:30
     

    Vysychá, jenomže tyhle borůvky chtějí mooooc vody, tak ti vyschnout nesmí... Mám je pouze v rašelině

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 28.03.2010 18:51
     
    Ja som predvlani presadila dve cucoriedky do pody...sice jamu som urobila ako ta velkuk, aj raseliny dostali dost...ale ziadne vrece, ani lavor. Prvy rok zarodili hned malu misku...vlani len az dve cucoriedky.
    Vobec sa im to ako som ich zasadila nepaci ( mam ilovitu podu, trochu ich zacala clonit lieska, vlani sme mali priserne sucho)...Takze t.r. idu spat do velkych kvetinacov...a v buducnosti ich asi pichnem mladym na k chalupu do podhoria, lebo v mojej zahrade tazko budu mat idealne podmienky....... eye rolling smiley
     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 29.03.2010 22:09
     

    já vám nevím.... s borůvkama jsem se zatím moc nepárala, taky mám jílovitou půdu, na začátek jsem tam hrkla půl napůl hlínu původní a rašelinu, shora rašelinu a kůru... další sezónu jsem pohnojila hnojivem na borůvky a shora zase dosypala rašelinu - a byla úroda, no a letos jsem udělala totéž - no uvidímewinking smiley , a keříky teda nestříhám, někde na ceduli při zakoupení byl popisek nestříhat!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 17.05.2010 21:10
     
    _mg_5832.jpg
    Další fotografie:

    Takhle mi přesazené nakvétají winking smiley love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.